Okunma

TROY cüzdanlarda


11 Nisan 2017 Perşembe 14:35
TROY cüzdanlarda

Bankaların ortak platformu Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından geliştirilen kartlı ödeme yöntemi ve markası TROY, altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından artık cüzdanlara girdi.

BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, düzenlenen basın toplantısında TROY’un ilk kez tanıtıldığı 1 Nisan 2016’dan bugüne kadar geçen sürede ürünün gelişimini ve markaya dönüşme hikayesini anlattı.

“Bundan böyle kartların sağ alt köşesinde bir Türk markası var” diyen Dr. Soner Canko, Türkiye’nin kendi ödeme yöntemi markasını yaratmasının tesadüf olmadığını, ekonominin kitabının tarih boyunca bu topraklarda yazıldığını belirtti. Paranın, ticaretin ve borsanın Anadolu’da doğduğunu hatırlatan Canko, Türk toplumunun bu köklü miras üzerinde yükselen alışveriş ve ödeme kültürünün Türkiye bankacılık ve finans sektörünün ortak çabalarıyla bir ödeme yöntemi ve markası doğurduğunu vurguladı.

Hedef her cüzdanda en az bir TROY kart

TROY’un, ilk işleminin yapıldığı Nisan 2016 itibarıyla atılmış olan adımları hatırlatan Dr. Soner Canko, TROY kartların POS, ATM ve e-ticaret sitelerinde yüzde 100 kabulünün sağlandığını, TROY üyelerine yönelik altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve TROY kullanımına ilişkin tüm standart ve kuralların belirlendiğini söyledi.

17-05/11/bkm_genel_muduru_soner_canko16-9.jpg

Bugün itibariyle 200 bini aşkın TROY logolu kart bulunduğunun altını çizen Dr. Soner Canko, “Halihazırda 15’i banka, biri banka dışı olmak üzere 16 kurum TROY logolu banka kartı, ön ödemeli kart ve kredi kartı ürününü vermeye hazır durumda. Hedefimiz yüzde 100 nakitsiz ödemeler toplumuna giden bu yolda tüm bankaların TROY logolu kartlarını kullanıcılara sunması ve her cüzdanda en az bir TROY logolu kart bulunması” diye konuştu.

:: Troy’u kullanmak ister misiniz?


13 yorum - “TROY cüzdanlarda”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Herkeste yurtdisi meraki ***** bunu kullan bi zahmet

 2. SDN Okuru dedi ki:

  troy banka kartları için kullanılacak kredi kartları aynı sistem devam ileride daha da geliştirilebilir

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yurtdışında geçmeyecekse kullanmam malesef. Artık millileşmek modası geçti. Globalleşmek lazım. Tüm dünya artık eskisi kadar büyük değil. Ulaşım çok hızlı ve rahat. Yurtdışında geçmeyecekse bu kart anlamı kalmaz malesef. Ama yurtdışında da visa ve master kadar kullanılabilir olursa gurur duyarak taşırım.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yurtdisinda kullanilmayacaksa işime yaramaz biran evvel yurtdışı sorununu çözün

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Her işi hallettiniz de yerli kredi kartınız eksik kaldı…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle bir tane almalıyım.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Yurtdışı siteler işini çözdünüzmü?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Yurtdışında; atm ve poslarda kullanılamıyacak. Yapı Kredi olarak hesap kart çeşiti 12/05 itibariyle basım talebi alınabiliyor.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Anladığım kadarıyla MasterCard, Visa, AmEx'e alternatif gibi gözüküyor. Yurt içi kullanımda adaptasyon daha kolay olacaktır fakat yurt dışı kullanımlar için epey çalışma yapmaları gerek gibi duruyor.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  yurtiçi tamam da yurtdışında kullanımı nasıl olacak acaba ?

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Milliyetçi olmak gerekirse TROY kullanalım inşallah…

 12. SDN Okuru dedi ki:

  tam destek

Yorum yazın

Geri bildirim