TROY, türkülerle Türkiye’yi keşfe çıkıyor


11 Kasım 2017 Cumartesi 14:00
TROY, türkülerle Türkiye’yi keşfe çıkıyor

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) Nisan 2016’da hayata geçirdiği Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY, hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde dünyaya açıldığını açıklamıştı. Şimdi de servis, yeni projesiyle türkülerle birlikte Türkiye’yi keşfe çıkıyor.

TROY ile #BuTopraklarınSesleri

Türkiye’nin ödeme yöntemi” mottosuyla yola çıkan servis, bu anlayışını pekiştirmek için #BuTopraklarınSesleri projesini başlattı. Projenin ilk ayağında Evrencan Gündüz – Çalın Davulları türküsünü seslendirdi.

YouTube üzerinden yayınlanan videoda “Zengin kültürümüz bizlere sadece bu toprakların tatlarını, renklerini ve kokularını sunmadı, bu topraklardan yükselen şarkı ve türküleri de armağan etti. Bize ait tüm değerlere inanan Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY’la birlikte, bu toprakların seslerini keşfe çıktık. Bu toprakların sesini ararken ilk durağımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de çok sevdiği türkülerden biri olan Çalın Davulları oldu.” sözlerine yer verildi.

TROY nedir?

İsmi “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi”nden gelen sistemin kısaltması Türkiye’nin “TR”si, ödemenin “O”su ve “Yöntemi”nin “Y”sinden oluşuyor. Tamamen ülkemizin nakitsiz ödeme topluluğu olması gayesiyle yola çıkan servis, çıktığı sonra şu anda 15’i banka biri banka dışı olmak üzere 16 kurum TROY logolu kart basabiliyor. Ayrıca servis yakaladığı başarıdan sonra Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan Orta Vadeli Program’da da kendine yer buldu. Şu anda sistemin Türkiye’deki tüm POS cihazlarında, ATM’lerde ve e-ticaret sitelerinde kabul gördüğünü de belirtelim.

:: Projenin ilk videosunu nasıl buldunuz?
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" TROY, türkülerle Türkiye’yi keşfe çıkıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TROY, türkülerle Türkiye’yi keşfe çıkıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TROY, türkülerle Türkiye’yi keşfe çıkıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!