Okunma

TROY ve Refika Birgül’den yemek kültürümüze yeni bir bakış


14 Aralık 2017 Perşembe 10:57
TROY ve Refika Birgül’den yemek kültürümüze yeni bir bakış

TROY, ünlü şef, gazeteci ve yazar Refika Birgül ile Türkiye’nin ortak değerlerini merkezine alan bir işbirliğine gitti. Refika’nın Mutfağı ile tanıdığımız Refika Birgül, TROY ile birlikte Türk mutfağının gizli kalmış değerlerini keşfe çıkacak. Yemek tariflerinden tutun, püf noktalara kadar yemek kültürümüzü birçok açıdan ele alacak işbirliğinin ilk çalışmaları yayınlandı.

Türk Mutfağının gizli kalmış değerli keşfedilecek

TechInside‘ın haberine göre, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından, Türkiye bankacılık ve finans sektörünün ortak çabalarıyla 2016’da hayata geçirilen ödeme yöntemi TROY, tüm özelliklerini ve ilhamını Türkiye’nin toplumsal dinamizminden ve asırlara yayılan ödeme alışkanlıklarından alıyor. “Paranın ve ticaretin doğduğu topraklarda neden Türkiye’nin kendi ödeme yöntemi olmasın” sorusuyla yola çıkan TROY, bilgisi ve birikimi ile Anadolu’nun tatlarını izleyicilerine ulaştırmasıyla tanınan Refika Birgül ile Anadolu’nun saklı lezzetlerini ve hepimizin çok sevdiği yemekleri keşfediyor.

TROY türkülere kattığı yenilikçi yorumlarla tanınan genç sanatçı Evrencan Gündüz’le bu toprakların seslerini keşfederken bir taraftan Refika Birgül ile de damak tadımızın bir haritasını çıkaracak.

:: Bu çalışma hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “TROY ve Refika Birgül’den yemek kültürümüze yeni bir bakış”

  1. Johnny Sins dedi ki:

    ülker reklamında oynadığından eski değeri yok…

" TROY ve Refika Birgül’den yemek kültürümüze yeni bir bakış konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TROY ve Refika Birgül’den yemek kültürümüze yeni bir bakış ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TROY ve Refika Birgül’den yemek kültürümüze yeni bir bakış ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "