Trump destekçisi uygulama çevrimdışı kalacak


10 Ocak 2021 Pazar 10:00
Trump destekçisi uygulama çevrimdışı kalacak

Donald Trump‘ın destekçilerinin ve aşırı sağcıların, ABD Kongre Binası‘ndaki 6 Ocak isyanını planlamak için kullandığı sosyal medya uygulaması Parler, geçtiğimiz günlerde hem App Store tarafında hem de Google Play tarafında askıya alınmıştı. Bu hareketin ardından bir hamle de Amazon tarafından geldi.

Parler’a bir hamle de Amazon’dan geldi

AWS şirketi ile Parler‘a barındırma hizmeti sağlayan Amazon, uygulamanın barındırma hizmetlerini askıya alacağını açıkladı. Bugün yürürlüğe girecek bu uygulama için Amazon’un daha önce Parler’a durumu aktardığı da söyleniyor. Bu durum neticesinde sosyal medya uygulaması Parler, eğer başka bir barındırma hizmeti edinemezse, bugünden itibaren çevrimdışı kalacak.

BuzzFeed News’te yer alan bilgiye göre, Amazon Web Services Trust and Safety ekibinin bir üyesi, Parler’a şirket şartlarını ve hizmetlerini ihlal ettiğini bildirdi ve Amazon’un, durumun gidişatına ikna olmadığını ekledi. Parler’ın platformunu yalnızca gönüllüler ekibine dayanarak etkin bir şekilde yönetebileceğini açıkladı.

Ayrıca Parler’a gönderilen gerekli ileti, şöyle devam ediyor; “Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Parler’a şiddeti açıkça teşvik eden ve kışkırtan 98 tane örnek gönderdik. Parler’ın AWS hizmet şartlarına uymak için etkili bir süreci olmadığı ortada. Aynı zamanda Parler’ın hala içerik denetleme konusundaki konumunu belirlemeye çalıştığı görülüyor. Parler, hizmet şartlarımıza uyamadığından ve kamu güvenliği açısından çok gerçek bir risk teşkil ettiğinden, Parler’ın hesabını 10 ocak Pazar 23:59 itibariyle askıya almayı planlıyoruz

Parler tarafında bu konuya ilişkin açıklama gecikmedi, Parler’ın CEO’su John Matze, Cumartesi akşamı askıya almayı doğruladı ve “Pazar gece yarısı Amazon sunucularımızı kapatacak, biz sıfırdan ve yeniden inşaa ederken Parler’ın, internette bir hafta kullanılamayacak olma ihtimali var, Amazon’un altyapısına asla güvenmeyerek ve çıplak metal ürünler inşaa ederek, bu tür olaylara zaten hazırlanmıştık” dedi.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

An itibariyle Appstore’da yok.

" Trump destekçisi uygulama çevrimdışı kalacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Trump destekçisi uygulama çevrimdışı kalacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Trump destekçisi uygulama çevrimdışı kalacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme