Trump Dünya Sağlık Örgütü ile köprüleri attı!


29 Mayıs 2020 Cuma 23:45
Trump Dünya Sağlık Örgütü ile köprüleri attı!

Trump, Coronavirüs sürecinde çok eleştirilen kararlar almaya devam ediyor. Başkan şimdi de  Dünya Sağlık Örgütü ile gerilen ilişkilerde son noktaya gelmişe benziyor. Basın toplantısı yapan Trump hem Hong Kong hem de DSÖ ile ilgili aldıkları yeni kararları açıkladı.

Trump ile Dünya Sağlık Örgütü ilişkisi neden gerildi?

Trump, Çin ile olan ilişkileri ele aldığı toplantıda, DSÖ ile olan ilişkilerinin son bulduğunu açıkladı.  Trump, özellikle Çin karşıtı olan araştırmaların DSÖ tarafından fonlanmadığını ve kurumun Çin devleti ile organik ilişkisi olduğu görüşünde. Her ne kadar ABD Başkanı basın toplantısında konu hakkında çok fazla detay vermese de, Coronavirüs döneminde ilişkilerin gerildiği ortada.

Başkanın yaptığı birçok açıklama, DSÖ yetkilileri tarafından çoğunlukla eleştirildi. Deterjan açıklaması ile son zamanlarda gündeme gelen Trump Coronavirüs vakalarında ABD ilk sıralara oynarken, ülkeyi eski haline getirmeyi planlıyor.

DSÖ ise başkanın çabalarını direkt hedef almasa da, özellikle deterjan önerisi sonrası Trump’ı isim vermeden eleştiren açıklamalar yapmıştı. Trump’ın virüsü Çin virüsü olarak değerlendirmesi ve DSÖ ile Çin arasında organik bağ olduğuna dair teorileri de bulunuyor.

trump dsö, dünya sağlık örgütü, trump coronavirüs

Trump, yaptığı basın toplantısında Hong Kong eylemlerine ve Çin devletinin eylemlere müdahalesini eleştirdi. Başkan, bu eylemlerde Hong Kong’un özerkliğini yitirdiğini de açıkladı. Buna göre Hong Kong, ABD için artık özerk devlet statüsünde olmayacak. Bu da Hong Kong temelli birçok şirketin Çin şirketleri gibi ambargodan etkileneceğini gösteriyor.

Son olarak Twitter kararnamesi ile gündeme gelen başkan, her gün yeni bir sansasyonel çıkşla dünya gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Trump Coronavirüs salgınında  Dünya Sağlık Örgütü‘nü suçlamakta haklı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

yrumu okuyun tramp ile obamanın başlatığını anlarsınız ÇİN değil yapan ABD..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Net h aklı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Haklı tabii ki. DSÖ denen kurum Çin kuklası. Hattâ kendileri de kabul etti hatalarını. Araştırırsanız öğrenebilirsiniz. Trump gerçek bir lider.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Bu haberin yazarına sesleniyorum haber yazmışsın ama içeriği koymayı unutmuşsun Trump neden eleştirmiş DSÖ nü asıl haber bu ama içerikte yok sonra azarlamışsın deterjan öneresi yapan Başkan vs diye haber ile ilgisi yok madem haber içerisinde dalga geçeceksin bari deterjan meselesinide haber içinde anlat da en azından o konuda haberi olmayanlar bilinçlensin. Yok amacın sadece Amerika’ya saydırmaksa direk küfret bilmem ne Amerika diye bu kadar atraksiyona gerek kalmasın bizde helal olsun diyelim. (Muhtemelen yazım onaylanmaz ama bari yazara bu yazdıklarımı gösterin)

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Aklı var mı bunun. Dünyayı aptallar yönetiyor galiba. ABD bu adamı haketmiyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Dünya sağlık örgütü bitmiştir.

Mustafa
Mustafa
7 ay önce

Sonuna kadar haklı..

" Trump Dünya Sağlık Örgütü ile köprüleri attı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Trump Dünya Sağlık Örgütü ile köprüleri attı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Trump Dünya Sağlık Örgütü ile köprüleri attı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)