Trump Dünya Sağlık Örgütü ile köprüleri attı!


29 Mayıs 2020 Cuma 23:45
Trump Dünya Sağlık Örgütü ile köprüleri attı!

Trump, Coronavirüs sürecinde çok eleştirilen kararlar almaya devam ediyor. Başkan şimdi de  Dünya Sağlık Örgütü ile gerilen ilişkilerde son noktaya gelmişe benziyor. Basın toplantısı yapan Trump hem Hong Kong hem de DSÖ ile ilgili aldıkları yeni kararları açıkladı.

Trump ile Dünya Sağlık Örgütü ilişkisi neden gerildi?

Trump, Çin ile olan ilişkileri ele aldığı toplantıda, DSÖ ile olan ilişkilerinin son bulduğunu açıkladı.  Trump, özellikle Çin karşıtı olan araştırmaların DSÖ tarafından fonlanmadığını ve kurumun Çin devleti ile organik ilişkisi olduğu görüşünde. Her ne kadar ABD Başkanı basın toplantısında konu hakkında çok fazla detay vermese de, Coronavirüs döneminde ilişkilerin gerildiği ortada.

Başkanın yaptığı birçok açıklama, DSÖ yetkilileri tarafından çoğunlukla eleştirildi. Deterjan açıklaması ile son zamanlarda gündeme gelen Trump Coronavirüs vakalarında ABD ilk sıralara oynarken, ülkeyi eski haline getirmeyi planlıyor.

DSÖ ise başkanın çabalarını direkt hedef almasa da, özellikle deterjan önerisi sonrası Trump’ı isim vermeden eleştiren açıklamalar yapmıştı. Trump’ın virüsü Çin virüsü olarak değerlendirmesi ve DSÖ ile Çin arasında organik bağ olduğuna dair teorileri de bulunuyor.

trump dsö, dünya sağlık örgütü, trump coronavirüs

Trump, yaptığı basın toplantısında Hong Kong eylemlerine ve Çin devletinin eylemlere müdahalesini eleştirdi. Başkan, bu eylemlerde Hong Kong’un özerkliğini yitirdiğini de açıkladı. Buna göre Hong Kong, ABD için artık özerk devlet statüsünde olmayacak. Bu da Hong Kong temelli birçok şirketin Çin şirketleri gibi ambargodan etkileneceğini gösteriyor.

Son olarak Twitter kararnamesi ile gündeme gelen başkan, her gün yeni bir sansasyonel çıkşla dünya gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Trump Coronavirüs salgınında  Dünya Sağlık Örgütü‘nü suçlamakta haklı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Trump Dünya Sağlık Örgütü ile köprüleri attı!”

 1. Mustafa dedi ki:

  Sonuna kadar haklı..

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Dünya sağlık örgütü bitmiştir.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Aklı var mı bunun. Dünyayı aptallar yönetiyor galiba. ABD bu adamı haketmiyor.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu haberin yazarına sesleniyorum haber yazmışsın ama içeriği koymayı unutmuşsun Trump neden eleştirmiş DSÖ nü asıl haber bu ama içerikte yok sonra azarlamışsın deterjan öneresi yapan Başkan vs diye haber ile ilgisi yok madem haber içerisinde dalga geçeceksin bari deterjan meselesinide haber içinde anlat da en azından o konuda haberi olmayanlar bilinçlensin. Yok amacın sadece Amerika’ya saydırmaksa direk küfret bilmem ne Amerika diye bu kadar atraksiyona gerek kalmasın bizde helal olsun diyelim. (Muhtemelen yazım onaylanmaz ama bari yazara bu yazdıklarımı gösterin)

  1. Veyis Özen Ertuğ dedi ki:

   Eleştirinizde haklısınız aslında. Basın toplantısında Trump konunun üzerine çok değinmemiş ne yazık ki. Bu yüzden daha önce DSÖ ile Trump arasında yaşanmış olan gerilimleri habere yansıtmaya çalıştım. Trump’ın deterjan açıklaması sonrası DSÖ’de bir açıklama yapmıştı. Trump ile DSÖ arasında gerilim oradan sonra artmaya başladı. O yüzden değinmek istedim. Ama tabii ki belki haberi biraz daha güncellemek gerekiyor. Yorumunuz için teşekkürler.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Haklı tabii ki. DSÖ denen kurum Çin kuklası. Hattâ kendileri de kabul etti hatalarını. Araştırırsanız öğrenebilirsiniz. Trump gerçek bir lider.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Net h aklı

 7. Anonim dedi ki:

  yrumu okuyun tramp ile obamanın başlatığını anlarsınız ÇİN değil yapan ABD..

" Trump Dünya Sağlık Örgütü ile köprüleri attı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Trump Dünya Sağlık Örgütü ile köprüleri attı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Trump Dünya Sağlık Örgütü ile köprüleri attı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme
 2. 2 iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog! iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog!
 3. 3 Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım? Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım?
 4. 4 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 5. 5 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 6. 6 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 7. 7 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 8. 8 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 9. 9 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 10. 10 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar