Okunma

Trump Nasa’nın Ay’a iniş programından hoşlanmadı!


08 Haziran 2019 Cumartesi 00:40
Trump Nasa’nın Ay’a iniş programından hoşlanmadı!

NASA, Çin’in Ay’ın karanlık yüzüne araç göndermesi sonrasında, bünyesinde yeni Ay görevleri için üç şirket kurduğunu açıkladı. NASA bu şirketler aracılığıyla Ay için yeniden araç ve  Astronot göndermeyi planlıyor. Ancak bu plan Trump için pek de iç açıcı değil gibi görünüyor.

Trump, göreve geldikten sonra, ilk icraatlarından biri NASA’nın bütçesine el atmak oldu. Uzay görevleri için fazlasıyla bütçe ayrıldığını düşünen başkan, Mars görevi de bir süre askıya alınmıştı.

NASA Ay’a iniş görevi ile ne yapmak istiyor?

Tam da Spacex ile kurulan ortaklıkla beraber Mars görevi için yeniden hazırlanmaya başlayan ve Trump ile buzları eriten NASA,  şimdilerde ise yeniden Ay’a iniş için kolları sıvamıştı.

Ancak görünen o ki Trump Ay görevi için yapılacak büyük bütçeli bir harcamanın gereksiz olduğunu düşünüyor. Şimdiye kadar bir çok kez Ay’a iniş gerçekleştiren, örnekler toplayan NASA, aşırı masraflı olan Ay görevine yıllar önce son vermişti.

Trump, yeniden Ay’a iniş gerçekleştirmek yerine NASA’nın Mars görevine odaklanması gerektiği görüşünde. Ancak henüz Mars‘a insanlı uçuş için NASA hazır olmayabilir.

Uzmanlar,  bu hamleyi uzun süredir gezegen inişi gerçekleştirmeyen NASA için Mars antrenmanı olarak yorumluyor. Trump ise bu pahalı antrenman için kasasını açmaya pek de niyetli değil gibi görünüyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? NASA, Trump’ın bu açıklaması sonrası yeniden Mars görevi için odaklanır mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Trump Nasa’nın Ay’a iniş programından hoşlanmadı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Herhangi bir gezegeni inmiş vb değiller zaten, sahte uzay seti maliyeti yüksek, Mars için kurulacak olan yeterli diyordur 😂

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Trump’ın partisi, amerikanın muhafazakar kesimini temsil ediyor. O yüzden birşey yazmaya gerek yok. Umarım yeni seçimlerde demokratlar kazanır.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Adam mantıklı düşünüyor. Yeni bir uzay yarışına ülkesini dahil etmek istemiyor. Dolayısıyla geçmişte yapılan yanlışı tekrar etmek istemiyor.

 4. Anonim dedi ki:

  işsizlik almış başını gidiyor. millet aç aç. açlıktan düşünmiyoz. bize ne amerikadan.

  1. Anonim dedi ki:

   Git çalış istihdam sağla o zaman forumlarda, sitelerde niye takılıyorsun? Adamların işi bu; teknoloji haberi yapmak. Boş boş konuşup her yerde prim kasmanızdan illallah ettik yeter!

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Trump mı ? Yorum yapmaya bile değmez.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bunlar yıllar önce Ay’a gitmedi mi???? Ne bu gidememezlik.

 7. Ekrem dedi ki:

  bu adamı alın burdan

" Trump Nasa’nın Ay’a iniş programından hoşlanmadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Trump Nasa’nın Ay’a iniş programından hoşlanmadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Trump Nasa’nın Ay’a iniş programından hoşlanmadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "