Okunma

TTNET 2013’te Neler Yaptı?


10 Şubat 2014 Pazartesi 12:30
TTNET 2013’te Neler Yaptı?

TTNET Antalya’nın zirve noktası olan Tahtalı Dağı’nda 2013 yılı sonuçlarını açıkladı. 2013’te 321 bin net abone kazanarak, son beş yılın en yüksek abone artışını gerçekleştirdiklerini kaydeden TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, 2013’te 6 milyon 330 bin aboneye ulaşarak genişbant pazarındaki büyümenin lokomotifi olduklarını açıkladı.

Fiber internet abone sayısını 3’e katlayarak 620 bin abonemizi daha fazla hız, daha fazla kapasite ile tanıştırdık. Fiber internet pazarının büyümesine liderlik ettik” diyen Kaya, Tivibu Ev’de 286 bin aboneye ulaştıklarını, Tivibu Cep ve Tivibu Web abone sayısında ise 1,5 milyonu aştıklarını da belirtti.

Kaya, “Genişbant abone kazanımı, fiberdeki atılımlarımız ve Tivibu’daki heyecan verici performansımızla yüzde 11 oranında büyüme gerçekleştirdik” dedi.

Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET; 2013 yılı sonuçlarını, 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nda düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Toplantıda 2013 yılını değerlendiren TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, başarılı finansal ve operasyonel iş sonuçlarına ek olarak, geçen yıl gerçekleştirdikleri ilkleri, kurumsal sorumluluk projelerini ve yeni projeleri paylaştı.

Yılı; genişbant abone sayısı, fiber abone sayısı, Tivibu abone sayısı ve dijital servislerdeki büyüme oranı ile yılı tam dört alanda zirvede tamamlayarak 4’te 4 yaptıklarını söyleyen Kaya, kendilerine güvenerek TTNET’i zirveye çıkaran müşterilerine ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Son beş yılın en yüksek abone kazanımını gerçekleştirdik

Konuşmasında genişbant internet pazarını rekorlarla büyüttüklerini vurgulayan TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, “2013’te şaha kalkan bir TTNET var. Bir yılda 321 bin net abone kazanarak, son beş yılın en yüksek abone kazanımını gerçekleştirdik. 2013’te 6 milyon 330 bin aboneye ulaştık. Sabit genişbant pazarındaki büyümenin ise yüzde 65’i tek başına TTNET’ten geldi. Son beş yılın en yüksek satış rakamı ve net abone kazanımıyla genişbant internet pazarındaki büyümenin lokomotifi olduk. Tüm abonelerimize bize inandıkları, güvendikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Fiber internette 620 bin aboneye ulaştık

2013’te ADSL’in yanı sıra, fiber internet alanında da rekorlara imza attıklarını ifade eden Kaya, yılsonunda fiber internet abone sayısının 620 bine ulaştığını açıkladı.

Tivibu EV abone sayımız 286 bine ulaştı

Televizyonun artık data ve ses gibi TTNET’in ana servislerinden biri olduğunu belirten Kaya, Tivibu ile bu trendin Türkiye’deki öncüsü olduklarını ifade etti. Tivibu gelirlerinin bir önceki yıla göre yüzde 65 oranında arttığını kaydeden Kaya, Tivibu Ev’de 286 bin aboneye ulaştıklarını, Tivibu Cep ve Tivibu Web abone sayısında ise 1,5 milyonu aştıklarını da açıkladı.

Gelirlerimizi yüzde 11 oranında artırdık

Kaya, genişbant abone kazanımı, fiberdeki atılımları ve Tivibu’daki heyecan verici performanslarıyla gelirlerini yüzde 11 oranında büyüttüklerini açıklayarak, ”2013’te 3.5 milyar TL’lik ciroya ulaştık” dedi.

Dijital servislerimizden elde ettiğimiz gelir, yüzde 50’nin üzerinde büyüdü

2013’te yenilikçi dijital servisler geliştirdiklerini belirten TTNET Genel Müdürü Kaya, “TTNET Müzik’te aktif üye sayımız 3 milyona yaklaştı. TTNET Müzik’in geliri de yüzde 35 oranında arttı. Dijital oyun alanı da hızla büyüyor. Playstore’da gelirlerimiz bu yıl 3’e katlandı.

E-ticaret, dijital ödeme sistemleri gibi alanlarda girişimlerimizin olacağını açıklamıştık. Okacabukaca, TTNET Çarşı, Tivibu Çarşı, Mobilexpress ve TTNET Ödeme ile bu sözümüzü tuttuk. 2013’te tohumlarını attığımız bu servisler meyve vermeye başladı. Dijital servislerimizden elde ettiğimiz gelir 2013’te yüzde 50’nin üzerinde büyüdü” dedi.

Müşteri memnuniyetinde tarihimizin en yüksek seviyesini yakaladık

Müşterilerinin memnuniyetini sürekli ölçümlediklerini ifade eden Kaya sözlerine şu şekilde devam etti; “Müşteri memnuniyetini ölçtüğümüz çalışmalarda, memnuniyet derecesinin arttığını görmek bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu yıl müşteri memnuniyetinde tarihimizin en yüksek seviyesini yakaladık.”

TTNET tarihinde ilk defa bir kariyer programı başlattık

TTNET markasının sevilmesinin ve çalışılmak için tercih edilen bir şirket olmasının da çok değerli olduğunu sözlerine ekleyen Kaya, “Geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedeflediğimiz “NETgelecek” kariyer programımıza 14 bin üniversiteli genç başvurdu. Çeşitli elemelerden geçirdiğimiz 6 üniversiteli gencimizi seçtik ve onlara TTNET’te iş olanağı sağladık” dedi.

Toplum yararına olan tüm projelerimiz bizim için çok önemli

Müşterileri ve çalışanları kadar toplum yararına olan projelerinin de kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Kaya, “700 girişimcinin başvurduğu Teknoloji Vadisi, Birleşmiş Milletler BCtA ağına kabul edilen Herkes İçin İnternet Projemiz ve İnternetle Hayat Kolay Projemiz, Engelsiz TTNET projemiz, bu çalışmalarımızdan birkaçı. Bu çalışmalarımızı, fiberdeki, Tivibu’daki başarılarımız kadar önemsiyoruz” dedi

:: TTNET’in 2013 karnesi hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “TTNET 2013’te Neler Yaptı?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  3 hafta oldu 16 mb (ultranet) diye bana verdikleri paket hızı hala 1mb geçemedi.
  Müşteri memnuniyeti diye milleti kandırı***** arıza kaydım var hala ***** inanmayın. Adreste istanbulun göbeği Florya/Bakırkoy

 2. SDN Okuru dedi ki:

  şu ttnet i birileri ülkemizden çıkarsa…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyede teknolojiden anlayan insan sayısı oldukça az olduğu için TT nete yeter artık böyle iğrenç bi kalite olmaz diyen çıkmıyor, süper online keşke her yerde olsa..

 4. 7.42 dedi ki:

  O kadar abone kazanıyorlar; fakat abone sayısına oranla teknolojiyi geliştirmiyorlar ve günden güne yavaşlayan arıza çıkaran internet hizmeti sağlıyorlar.

 5. parlement dedi ki:

  TTnet de gelişme var fakat yeterli seviyede değil

 6. SDN Okuru dedi ki:

  hatlar da parazit gırla,iki aydır telefon çalışmıyor,ne internet mi,o da ne,ne işe yarar?!!!

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Halkımız 2012 yılında gerçeği anlamışlar.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Apartmana 7 aydır telefon kutusu takmak çok zor dimi :))

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bi araştirsinlar bakim muşteri memmuniyetinde ne yaptik diye .

 10. NGungor96 dedi ki:
  Alıntı TEGİN Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Dünyanın en hızlı, en kaliteli ve en ucuz internetini kullanıyoruz o kadar abone de olsun artık değil mi ? Bu arada bir dakika önce bir siteye tıklamıştım açılmış mı bir bakayım…


  ilk cümleyi okuyunca noluya dedim ama 2. cümle durumu düzeltti

 11. TEGİN dedi ki:

  Dünyanın en hızlı, en kaliteli ve en ucuz internetini kullanıyoruz o kadar abone de olsun artık değil mi ? Bu arada bir dakika önce bir siteye tıklamıştım açılmış mı bir bakayım…

" TTNET 2013’te Neler Yaptı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TTNET 2013’te Neler Yaptı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TTNET 2013’te Neler Yaptı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "