Okunma

TTNET, Dijital Girişimciliği Destekliyor


25 Kasım 2013 Pazartesi 07:10
TTNET, Dijital Girişimciliği Destekliyor

TTNET, yeni vizyonu TTNET 360 doğrultusunda, ekosistemini büyütecek dijital girişimcilik projelerine destek olmaya devam ediyor.

TTNET, girişimcilere yönelik hazırladığı ‘TTNET Teknoloji Vadisi Programı’ ile girişimcilerden gelen iş fikirlerinin ve projelerin hayata geçirilmesi ve onların yatırımcılarla buluşmasına destek oluyor.

‘TTNET Teknoloji Vadisi Programı’na bugüne kadar 600’ün üzerinde girişimci başvurdu. Başvurular arasından ön elemeleri başarıyla geçen 34 girişimci için uygulanan eğitim programı da tamamlandı.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından desteklenen eğitim programına, TTNET bünyesinden yöneticiler de katıldı.

Program kapsamında girişimciler ile;

“Girişimcilik Nitelikleri ve İş Kurma Süreçleri”, “Girişimciler İçin İletişim ve Sunum Teknikleri”, “Pazarlama Planı Hazırlama”, “Finansal Plan Hazırlama”, “Yönetim Planı Hazırlama”, “Üretim Planı Hazırlama” konularında eğitim gördüler. Ayrıca “İş Modeli Geliştirme”, “İş Planı” ve “ Sunum Teknikleri” konularında çalıştaylar yapıldı.

Eğitimlerin ve seçici komitenin değerlendirmesinin ardından kısa listeye giren girişimcilerin birbirinden farklı dijital iş fikirleri TTNET’in İzmir, İstanbul ve Ankara’daki kuluçka merkezlerine yönlendirilecek.

İnovatif projeler değerlendiriliyor

TTNET Teknoloji Vadisi Programı’nda pek çok inovatif proje değerlendiriliyor. Alışveriş oyunu, farklı alanlar için indirim uygulamaları, online eğitim platformları, KOBİ’lere yönelik çözümler, dijital reklamcılık, hasta yakınlarına ve engellilere yönelik uygulamalar girişimcilerin değerlendirilen projelerinden sadece birkaçı.

Kuluçka Merkezine yönlendirilen adaylara burada uygulanacak kuluçka sürecinde; teknolojik altyapı, danışmanlık ve TTNET de dahil olmak üzere farklı kaynaklardan mentorluk desteği verilecek. TTNET, kuluçka süreci sonrasında ise girişimcileri potansiyel yatırımcılarla buluşturarak, fikirlerinin ve projelerin hayata geçirilmesi için destek olmaya devam edecek.

:: TTNET Teknoloji Vadisi Programı’na başvurdunuz mu?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “TTNET, Dijital Girişimciliği Destekliyor”

  1. moneytalks58 dedi ki:

    Benim çok geniş kapsamlı, uluslararsı boyutta düşündüğüm bir danışmanlık, bilgi, sosyal ağ tarzı projem var. Siteyi ben yaptırmaya kalksam 60-70 bin TL’yi buluyor. O yüzden katılmayı düşünüyorum. Denemekten bi şey çıkmaz.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Neden bu gibi şeyler gerçekleşmeden haberimiz olmuyorda bizde gitmiyoruz. Bittiktikten sonra söylesen ne olur.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    önce fiyatları düşürsün.

" TTNET, Dijital Girişimciliği Destekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TTNET, Dijital Girişimciliği Destekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TTNET, Dijital Girişimciliği Destekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "