Okunma

İnternet, Ormanı Yemeyecek


03 Aralık 2008 Çarşamba 11:08
İnternet, Ormanı Yemeyecek

Her yıl fatura ve zarf kağıdı için en önemli çevresel zenginliğimiz olan yüzbinlerce ağacın yok olması karşısında çevrenin korunmasına katkıda bulunmayı hedefleyen TTNET,  1 Ocak 2009  tarihinden itibaren E-FATURA dönemini başlatıyor. Böylece TTNet, 1 yılda 780 ton kağıt tasarruf ederken 13 bin ağacı kesilmekten kurtaracak. Bu uygulamayla, TTNET abonelerinin son dönem faturaları ile önceki beş aya ait faturaları, www.ttnet.com.tr adresinde kendilerine özel hazırlanmış E-FATURA posta kutularına gönderilecek. Öte yandan aboneler dilerse, faturalarının kişisel e-posta adreslerine yönlendirilmesini ya da SMS ile bilgilendirilmeyi tercih edebilecek.

Nasıl Yapılıyor?

TTNET ana sayfasındaki E-FATURA linkine tıkladıktan sonra abonelik bilgilerini giren kullanıcılar, son dönem faturalarının yanısıra geçmiş 5 aylık faturalarını da alabilecekler. Ardından, posta kutularını ilk ziyaret ettiklerinde “Fatura Ayarları” bölümüne girerek kendilerine özel uyarı sistemini de aktif hale getirebilecek; bu ayarlar sayesinde faturalarının E-FATURA posta kutularına ulaştığını e-posta ve/veya SMS ile öğrenebilecekler.

Basılı İsteyenler Ne Yapacak?

TTNET abonelerinden, basılı fatura almak isteyenler ise 444 0 375’i arayarak ya da www.ttnet.com.tr deki fatura ayarları bölümünden seçimlerini yaparak basılı fatura almaya devam edebilecekler.

:: Hangi fatura sistemini tercih edersiniz? Forumda tartışalım.

Bilgi için: TTNet
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “İnternet, Ormanı Yemeyecek”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu işe ,Bankalar menfaat kuruluşları olmalarına rağmen cömertlik ! ederek 5-10 -20 liralık bonus teklif edebilirken;
  TTNet bizdeki malum siciline rağmen ! çevrecilikten söz
  ederek; bizde : – bunun altında gene ne var? kuşkusunu
  uyandırıyor,haklı ***** keloğlanın ,”altın falan ölçmeyeceğiz,altın ölçeğinizi bize bir verin” demesi kadar inandırıcı bu teklife “üstü kalsın” siz durun da başkası konuşsun bari , diyesimiz ***** gerçekten ağacı seviyorsanız:Hadi zarf,kağıt,klişe,mürekkep,yazıcı,baskı, ptt vs. gibi tüm maliyeti tam hesaplayıp aylık ücretten
  çevre indirimi olarak düşün! bizde çevreciliğimizi gösterme
  adına derhal otamatik olarak kampanyaya katılmış olalım.
  Hodri Meydan!
  “Onlar ki verir laf ile dünyaya nizamat,
  Bin türlü teseyyüp bulunur hanelerinde!”
  “Ayinesi iştir kişinin , lafa bakılmaz,
  Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde!”
  Ziya Paşa
  Anlayana sivri sinek saz;Anlamayana davul-zurna az!
  Sen,ben,o; biz,siz,onlar; yaz,yaz yazabildiğin kadar yaz.
  Taa Mısır’daki sağır sultan duysa,TTnet yine duymazzz!
  Bu iş gönüllülük ve sevgi işidir,İstismarla asla olmaz!

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bende katılıyorum arkadaşım inşallah batarlar. adalet nerede vatandaşları soyuyorlar. Nerede adalet

 3. SDN Okuru dedi ki:

  çevrecilikle alakası olduğuna inanmı***** de desteklerdim ama kendimi enayi yerine konmuş gibi hissediyorum 🙁

 4. SDN Okuru dedi ki:

  E-FATURA iyi güzel hoşta bu aralar ttnet iyi işin çırkını çıkarda her zaman net kesintiye ugruyor santralden verilen cvp su sizin ordan şikayet çok geliyor ana kablo değişmesi lazım onun için başvurduk 2010 da değiştircekler galiba benim arkadaş 3-4 ay önce aramıs aynı seyi sölemişler yakında diye ne yakınlıkmıs ya Tebrik ediyorum..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  O kadar çevreci (?) iseniz kaldırdığınız tonla parayla amazon ormanı kurun. Bırakın bu göz boyamaları. Çevrecilermişşşşş :S

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Tamam ağaçları kurtarıyoruz da, 780 ton kağıt tasarrufundan telekomun elde edeceği para tasarrufu ne olacak. Faturama yansıyacak mı? Yoksa telekomun karına karmı katmış olacağız. Zaten internet pahalı ve hizmet sürekli aksıyor. Bide yetmez gibi telefon hattına para ödüyoruz. Telekom hala devletin olsaydı, hiç düşünmeden e-fatura ya geçerdim. İnşallah telekom bi gün batar, çok sevincem.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  hiç okumadım bu yazıyı ne yapacağını tahmin ediyorum . kağıt israfı

" İnternet, Ormanı Yemeyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet, Ormanı Yemeyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet, Ormanı Yemeyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "