Okunma

TTNET Müzik’ten Ziyaretçi Rekoru


27 Ocak 2014 Pazartesi 13:00
TTNET Müzik’ten Ziyaretçi Rekoru

TTNET Müzik, 2013 yılında 25 milyon ziyaretçinin akınına uğrayarak sektördeki liderliğini sürdürdü. TTNET Müzik müzikseverlere sunduğu milyonlarca şarkıyla Türkiye’de dijital müziğin yaygınlaşmasında başrolü oynadı.

TTNET Müzik 2013 yılında en çok ziyaret edilen web sitelerinden biri oldu. ttnetmuzik.com.tr adresini 25 milyon kişi, 60 milyon kez ziyaret etti. TTNET Müzik bir başka deyişle, “dünyanın en kalabalık konseri rekoru” olarak tarihe geçen Rod Steward’ın 1994 yılında Rio De Janeiro’da verdiği konserin tam 7 katı müziksevere ulaşmış oldu.

TTNET Müzik’te 2013’ün 1 numarası: Gülşen

TTNET Müzik kullanıcıları 2013 yılında en çok Gülşen’i dinledi. Ünlü şarkıcının dillerden düşmeyen şarkısı “Yatcaz Kalkcaz Ordayım”, TTNET Müzik’te de yılın 1 numarası oldu.

Gülşen, “Kardan Adam” adlı diğer şarkısı ile de ikinci sırada yer alarak zirvede yanına başka bir ismi yaklaştırmadı. Gökhan Özen’in “Budala” adlı şarkısı TTNET Müzik’te en çok dinlenen üçüncü şarkı oldu.

En çok Yalın’ın klibi izlendi

TTNET Müzik en popüler video klipleri de müzikseverlerle buluşturuyor. 2013 yılında en çok videosu izlenen 5 şarkı sıralamasında, Yalın’ın “Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda” şarkısına çekilen klip zirvede yer aldı. Gülşen “Yatcaz Kalkcaz Ordayım” ile Yalın’ı takip ederken, Nilüfer & Feridun Düzağaç “Kavak Yelleri” ile üçüncü, Sıla “Zor Sevdiğimden” ile dördüncü, Rafet El Roman ise “Kalbine Sürgün” (Feat. Ezo) ile beşinci sırada yer aldı.

Pop müzik zirvede

TTNET Müzik’te kullanıcılar sevdikleri müzik türünün en güzel şarkılarını dinleyebiliyor. Kullanıcıların en çok dinlediği müzik türlerine bakıldığında pop müziğin listenin başında olduğu görülüyor. Pop müziğin ardından sırasıyla; rock, Türk halk müziği, arabesk ve etnik müzik TTNET Müzik’te kullanıcıların en çok dinlediği türler olarak dikkat çekiyor.

TTNET Müzik’te kullanıcılar kendi listelerini oluşturabildikleri gibi editörler tarafından hazırlanan profesyonel listeleri de yoğun olarak kullanıyorlar. Popüler şarkıların sıralandığı “Popülist” adlı liste, kullanıcıların en sık başvurduğu liste olarak dikkat çekiyor. En çok dinlenen beş listede ayrıca “Yabancı Pop”, “Yerli En Yeniler”, “Aşk Şarkıları”, “Yabancı En Yeniler” listeleri bulunuyor.

“Yatcaz Kalkcaz Ordayım” 5 milyon kez dinlendi

TTNET Müzik’te 2013 yılının 1 numarası olan ünlü şarkıcı Gülşen’in “Yatcaz Kalkcaz Ordayım” adlı şarkısı milyonlarca kez dinlendi. Şarkı, TTNET Müzik web sitesinden 5 milyon, mobil siteden ise 1,3 milyon kez dinlendi.

Facebook takipçisi 1 milyonu geçti

TTNET Müzik, Facebook sayfasında kullanıcılarına en güncel içerikleri sunuyor. 2013 yılında TTNET Müzik’in Facebook takipçisi 1 milyonu geçerken, Twitter takipçi sayısı 60 bini buldu.

TTNET Müzik çevreye fayda sağladı

TTNET Müzik, dijital müziğin ambalaj gibi unsurları ortadan kaldırmasıyla çevreye de fayda sağladı. 2013 yılı sonunda ortaya çıkan çarpıcı bilgiler, dijital müziğin önemini bir kez daha gözler önüne serdi. TTNET Müzik’te 2013 yılında dinlenen albümlerin ambalajları gerçekten açılmış olsaydı, bu ambalajların doğaya karışması tam 17 milyar yıl sürecekti.

TTNET Müzik 2014 yılında da dijital müziği yaygınlaştırmaya, dünyadan ve Türkiye’den en güzel şarkıları müzikseverlerle buluşturmaya devam edecek.

:: TTNET Müzik servisini kullanıyor musunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “TTNET Müzik’ten Ziyaretçi Rekoru”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  merhaba eğer dikkate alırsanız dinleyici olarak bir önerim var bende bir ttnet üyesiyim şikayetim şu dinleyicilere verdiğiniz dinleme hakkını bugün hangi saatte dinlediyse ertesi günde o saatten önce dinleme hakkı yok oysa kişinin zamanı bu kurala uyamıyorsa bu kuralı günün muhtelif satinde verilse sanırım daha fazla dinleme şansımız olacak teşekkür ederim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Spotify, Deezer, Fizy nedir acaba ayı mı oynatıyorlar. Onlar müzik servisi değil mi? Tek takımlık lig falan ne alaka. Bir sürü takımı var ligin merak etme. SoundCloud gitti diye hepsimi gitti sandınız.

 3. arsenik dedi ki:

  Tek takımlık ligte şampiyon olmak gibi bir şey olmalı.

  Ülkemizde kapatılmayan yada yakında kapatılmayacak olan yabancı kaynaklı dijital müzik platformu kaldı mı?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  gircek müzik sitesimi bıraktılar millet ne yapsın ttnetten medet umuyolar

 5. İOS dedi ki:

  bir iTunes değil

" TTNET Müzik’ten Ziyaretçi Rekoru konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TTNET Müzik’ten Ziyaretçi Rekoru ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TTNET Müzik’ten Ziyaretçi Rekoru ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "