Okunma

TTNET On Bini Aşkın Gence Ulaşacak


10 Ekim 2011 Pazartesi 11:59
TTNET On Bini Aşkın Gence Ulaşacak

Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşme sürecinde etkin rol oynamak amacıyla çalışan TTNET, özellikle eğitim alanında gerçekleştirdiği projelerle fark yaratıyor. Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in, 66 şehirde 61 bin öğrenciye ulaşan ödüllü projesi “TTNET’le Geleceğini Netleştir”in yeni dönemi başladı. Yeni dönemde 30 üniversitede 10 bini aşkın gence ulaşılması hedefleniyor.

“TTNET’le Geleceğini Netleştir”, üniversite öğrencilerinin hayatında ve kariyerlerinde fark yaratmak amacıyla 2010 yılının Mart ayında başlatıldı. TTNET, bu projeyle üniversite öğrencilerinin bilişim sektöründeki gelişmeleri ve yeni teknolojileri daha yakından tanımasını, aynı zamanda da gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor. Proje boyunca şu ana kadar 84 üniversitede 61 bin öğrenciye ulaşıldı.

Proje kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde, üniversite öğrencilerine bilişim sektörü hakkında bilgiler aktarılıyor. Sektördeki son gelişmeler ve trendler paylaşılarak üniversite gençliği bu alanlarda proje üretmeye teşvik ediliyor. Gençlere PDA Danışmanlık ve ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketinin uzman eğitimci kadrosu tarafından kişisel gelişim eğitimleri verilerek, geleceğe daha emin adımlarla ilerlemeleri için ipuçları sunuluyor.

“TTNET’le Geleceğini Netleştir” projesi kapsamında; 2010 yılında 45 bin km, 2011 yılının ilk döneminde yaklaşık 20 bin km yol alındı. Önümüzdeki dönemde 15 bin km daha yol yapılacak. Yıl sonuna kadar çeşitli illerde 30 üniversitede 10 bini aşkın öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. 2011 yılı tamamlandığında projenin başlangıcından bu yana 76 farklı ildeki 95 üniversitede 140 etkinlik gerçekleştirilmiş olacak. Yıl sonuna kadar Iğdır, Ağrı, Van, Bitlis, Siirt, Batman, Mardin gibi Doğu illerine de gidilecek.
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “TTNET On Bini Aşkın Gence Ulaşacak”

  1. rtsbora dedi ki:

    bu tür programların gençlere zerre kadar katkısı yoktur. öğrencileri bir salona toplayıp "gaz vermekten" başka birşey yapmazlar. gençlerimize gaz değil iş lazım.

  2. davut dedi ki:

    İnşallah 30 binide der gidin altyapınızı düzeltin bizim için netin geleceği zaten karanlık gidin önce kendinizi kandırmayı bırakıp kendinizi gerçeklerle aydınlatın derler..

  3. Nemre dedi ki:

    Yazık Gençlere

" TTNET On Bini Aşkın Gence Ulaşacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TTNET On Bini Aşkın Gence Ulaşacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TTNET On Bini Aşkın Gence Ulaşacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "