Okunma

TTNET ve Townster İşbirliği Ödül Kazandı


28 Eylül 2011 Çarşamba 10:42
TTNET ve Townster İşbirliği Ödül Kazandı

TTNET ve Gamester Oyun Stüdyosu tarafından üretilen Townster oyunu işbirliği ödüle layık görüldü.  Dünyanın en çok oynanan ilk 10 emlak oyunu arasında yer alan Townster içerisine TTNET binalarını entegre eden uygulama, Avea tarafından düzenlenen AVEA Grand Interactive Awards’da (Avea GIA) “En İyi Sosyal Medya Mecra Uygulaması” kategorisinde üçüncülük ödülü aldı.

Sektörün en iyilerinin yarıştığı ve interaktif pazarlamanın tüm uzmanlıklarının değerlendirildiği AVEA GIA bu mecradaki tek yarışma. Her yıl 50’den fazla marka ve 200’ü aşkın projenin başvurduğu AVEA GIA’ya bu yıl rekor sayıda katılım alındı. 

Bu yıl 6’ıncısı yapılan İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin (İPZ) bir parçası olarak gerçekleştirilen Grand Interactive Awards, 21 Eylül 2011 tarihinde düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu. 10 farklı kategoride yapılan başvurular arasından TTNET – Townster entegrasyonu projesi “En İyi Sosyal Medya Mecra Uygulaması” kategorisinde yer alan onlarca aday arasından kısa listeye girme başarısı gösterdi ve ödül töreninde üçüncülüğün sahibi oldu.

 

Kategorinin jüri değerlendirmesinde sosyal medya kanallarında kullanılan her türlü reklam uygulama projelerinde yaratıcı metin yazımı ve görsel tasarım, mecra stratejisindeki özgünlük, yenilikçilik ve rakamsal sonuçlar etkili oldu.

 

TTNET’in desteklediği oyunlardan biri olan ve Gamester Oyun Stüdyosu tarafından hayata geçirilen Townster, Facebook’ta yoğun ilgi görüyor. Bir şehir kurma ve emlakçılık oyunu olan Townster, her ay aktif olarak oyun oynayan 500 bin oyuncusuyla dünyada en çok oynanan 10 şehir kurma oyunundan biri oldu. Son verilere göre bu hafta toplam 1.5 milyon kullanıcıya ulaşmayı başaran Townster’da 500 binden fazla TTNET binası kuruldu.

http://www.facebook.com/townstergame adresinden tüm Facebook kullanıcılarının ücretsiz olarak oynayabildiği Townster‘da inşa edilen toplam bina sayısı Türkiye’deki toplam bina sayısının tam 3 katı. Townster oyuncuları şu ana kadar 22 milyon bina inşa etti. Townster oyununda TTNET binaları da büyük ilgi görüyor. Şu ana kadar oyunda toplam inşa edilmiş TTNET bina adedi 500 bin 267’ye ulaştı. Bu rakamlara göre her 3 Townster oyuncusundan biri TTNET binasına sahip. Townster’da TTNET, TTNET WiFi, TTNET İnternet, TTNET Müzik binaları yer alıyor. TTNET’in tıpkı gerçek hayattaki gibi iletişim altyapısını kurduğu Townster’da oyuncular, kendi şehirlerine TTNET markalarına ait binalar inşa edebiliyor ve şehirlerine internet gibi farklı TTNET servislerini sunabiliyor. 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" TTNET ve Townster İşbirliği Ödül Kazandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TTNET ve Townster İşbirliği Ödül Kazandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TTNET ve Townster İşbirliği Ödül Kazandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "