Okunma

TTNET Vitamin’li Çocuklar İstanbul’da


02 Kasım 2010 Salı 10:10
TTNET Vitamin’li Çocuklar İstanbul’da

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla Doğu, Güneydoğu ve İç Anadolu Bölgeleri’ndeki öğrencileri başarıya ulaşmaları yolunda destekleyerek, onların gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen “TTNET Vitamin’li Çocuklar İstanbul’da” projesi 2010 programını tamamladı.

Nisan – Haziran ve Eylül – Ekim olmak üzere iki etapta gerçekleştirilen proje, bugüne kadar toplam 260 öğrenciye yeni ufuklar açtı. Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Muş, Mardin, Kars, Konya, Malatya, Urfa, Yozgat ve Van olmak üzere toplam 13 ilden gelen öğrenciler üçer gün boyunca İstanbul’da ağırlandı.

Öğrencilere, kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla özel olarak hazırlanan eğitim seminerleri ve TTNET Vitamin’den oluşan 22 saat eğitim verildi.

İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını gezen ve çeşitli aktivitelere katılan çocuklar, 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti ünvanını taşıyan İstanbul’un tarihi ve kültürel mirası olan Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yerebatan Sarnıcı ve Ayasofya Müzesi’ni yakından tanıma fırsatı buldu. Boğaziçi Üniversitesi, Kabataş Erkek Lisesi gibi önde gelen eğitim kurumlarını da ziyaret eden öğrenciler, aynı zamanda Miniaturk, Oyuncak Müzesi gibi çağdaş müzeleri gezdi, 3D sinema izleme keyfini yaşadı.

:: TTNET Vitamin’i yararlı buluyor musunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “TTNET Vitamin’li Çocuklar İstanbul’da”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bende bu projeye katıldım karslıyım bu proje için emegı geçenlerın hepsıne cok tesekkur edıyorum…..

" TTNET Vitamin’li Çocuklar İstanbul’da konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TTNET Vitamin’li Çocuklar İstanbul’da ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TTNET Vitamin’li Çocuklar İstanbul’da ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "