Okunma

TTNET’ten Anadolu Çocuklarına Destek


27 Eylül 2010 Pazartesi 08:30
TTNET’ten Anadolu Çocuklarına Destek

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla Doğu, Güneydoğu ve İç Anadolu Bölgeleri’ndeki öğrencileri başarıya ulaşmaları yolunda destekleyerek, onların gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen “TTNET Vitamin’li Çocuklar İstanbul’da” projesi, ikinci dönem programıyla devam diyor.

24 – 26 Eylül tarihleri arasında Konya’dan gelen 20 öğrenci, 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti ünvanını taşıyan İstanbul’un tarihi ve kültürel mirası olan Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı ve Ayasofya Müzesi’ni yakından tanıma fırsatı buldu.

Konyalı öğrenciler ayrıca Boğaziçi Üniversitesi, Kabataş Erkek Lisesi gibi önde gelen eğitim kurumlarını ziyaret ederek, kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla özel olarak hazırlanan eğitim seminerine katıldı.

 

 

İstanbul’u Gezdiler

Son olarak öğrenciler  Miniaturk, Oyuncak Müzesi gibi çağdaş müzeleri ziyaret eden ve 3D sinema izleme gibi aktivitelere katıldı.

Doğu ve Güneydoğu Bölgeleri’nden 11; İç Anadolu Bölgesi’nden iki ilimizi kapsayan “TTNET Vitamin’li Çocuklar İstanbul’da” Projesi’nin ilk etabında Mayıs – Haziran ayları boyunca, Van, Erzincan, Yozgat, Erzurum, Malatya ve Mardin illerinden toplam 120 çocuk üç gün boyunca İstanbul’da ağırlandı.

İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını gezen ve çeşitli aktivitelere katılan çocuklara ayrıca, TTNET Vitamin eğitimi de dahil olmak üzere toplam 12 saat eğitim verildi.

İkinci dönem programı, Elazığ, Şanlıurfa, Adıyaman, Kars, Diyarbakır ve Muş illerinden çocuklarla devam edecek.

:: TTNET’in bu kampanyasını destekliyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" TTNET’ten Anadolu Çocuklarına Destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TTNET’ten Anadolu Çocuklarına Destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TTNET’ten Anadolu Çocuklarına Destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "