Okunma

Tübitak Öğretmenlere Pardus’u Öğretiyor


04 Mart 2010 Perşembe 12:32
Tübitak Öğretmenlere Pardus’u Öğretiyor

Tübitak UEKAE bünyesinde geliştirilen Pardus işletim sisteminin yaygınlaştırılması hedefi çerçevesinde,kurum tarafından yeni projeler geliştiriliyor. Bu organizasyonlardan bir tanesi ise, MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK) ve Tübitak ortaklığından gerçekleşecek.

Bakanlığın 81 ilde başlatacağı projeyle birliktye, birlikte öğretmenler MEB personeline ücretsiz olarak Pardus eğitimi verilecek. Mart ayıyla birlikte başlayan eğitimlerde, yıl içerisinde 155 öğretmenin temel ve ileri seviye Pardus işletim sistemi eğitimi alması hedefleniyor.

Eğitim karşılığı sertifaka verilecek

Her bir eğitim sonunda gerçekleştirilecek seviye tespit sınavları ile eğitmenlerin başarı seviyeleri ölçülerek, başarılı olan kursiyerlere katılım belgesi ve hizmet içi eğitim sertifikası verilecek.

Eğitimler, temel ve ileri seviyeler olmak üzere iki aşamalı bir seviyelendirilme ile EĞİTEK’e özgü bir müfredat çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Verilecek Pardus eğitileri ile, MEB bünyesinde Linux ve Pardus konularında gereksinim duyulan yetkin ve bilgi sahibi eleman ihtiyacı karşılanması hedefleniyor.

:: Tübitak ve MEB sizce bu tarz projelere daha fazla ağırlık vermeli mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tübitak Öğretmenlere Pardus’u Öğretiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tübitak Öğretmenlere Pardus’u Öğretiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tübitak Öğretmenlere Pardus’u Öğretiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "