Okunma

Tüm dünyadaki Android cihaz sayısı açıklandı


07 Mayıs 2019 Salı 21:19
Tüm dünyadaki Android cihaz sayısı açıklandı

Google I/O 2019 kapılarını açtı. Tüm dünyadan geliştiricilerin katıldığı konferansta Android dünyasına ait yeniliklerle paylaşılıyor. Etkinlikte sahneye çıkan isimler, Google dünyasından en yeni bilgileri tüm dünya ile paylaşıyor. Android Ürün Yöneticisi Stephanie Cuthbertson, sahnede şaşırtıcı rakamlar verdi. Tüm dünyadaki Android cihaz sayısı, Cuthbertson tarafından açıklandı.

Android cihaz sayısı hızla artıyor

Düzenlenen konferansta Android cihaz sayısı ile ilgili bilgiler verildi. Cuthbertson yaptığı açıklada şu anda aktif olarak 2,5 milyar Android cihazın piyasada olduğunu söyledi. Yapılan açıklamalara göre aktif Android telefon sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu arada söz konusu verilerin Google’ın Play Store istatistiklerinden alındığı da etkinlikte söylendi.

2017 yılındaki verilere baktığımızda aktif cihaz sayısının 2 milyar civarında olduğunu görüyoruz. Yaklaşık iki yılda yaşanan bu artış, oldukça pozitif değerlendiriliyor.

Google farklı sürümleri farklı bölgelerdeki farklı üreticilere ulaştırmaya çalışıyor. Bu da belirli bir güvenlik standardı gerektiriyor. Yaptığı için oldukça zor olduğuna dikkat çeken, 2,5 milyarlık Android cihaz sayısının bu açıdan da ne kadar büyük bir anlam taşıdığına dikkat çekiyor.

Aynı zamanda 2,5 milyarlık cihaz sayısı, Android‘in modüler yaklaşımının tüketici tarafından pozitif karşılanıyor olmasının bir sonucu olarak değerlendiriliyor.

Google I/O 2019’da neler oldu?
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Tüm dünyadaki Android cihaz sayısı açıklandı”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Her keseye göre android cihaz var zaten applenin en ucuz yeni modeline en kral android cihazı alabilirsiniz

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Çünkü android adamdir bende iphone mi satip androide gecicem

" Tüm dünyadaki Android cihaz sayısı açıklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tüm dünyadaki Android cihaz sayısı açıklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tüm dünyadaki Android cihaz sayısı açıklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "