Okunma

Vücudu Saran Giyilebilir Teknoloji: Enflux


20 Mart 2016 Pazar 09:00
Vücudu Saran Giyilebilir Teknoloji: Enflux

Enflux, fitness sporuna yönelik olarak geliştirdiği giyilebilir teknoloji ürününü duyurdu. Antrenman sırasında tüm vücudu saran kıyafetiyle kullanıcılara hizmet verecek ürün, tüm vücut bölgelerinin bilgisini sunacak.

Kullanıcıların spor esnasında gösterdikleri performansı 3D görüntülü grafiklerle aktaracak ürün, son dönem bazlı giyilebilir fitness ürünlerinden bu yönüyle ayrılıyor.

“Kendi kendinizin eğitmeni” olun parolası ile yakılan kalori miktarı, çalıştırılan kas grupları, boşalan glikojen depoları, düşen insülin seviyesi gibi bilgileri kullanıcılara aktaran ürün, bir antrenörden daha fazla bilgi sağlamayı hedefliyor.

Sporcunun bedenine gösterdiği uyum ile, antrenmandaki hareketlerin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesini amaçlayan ürün, sakatlanma riskini en aza indirgeyecek şekilde tasarlandı.

16-03/20/enflux_grid_v03-small.jpg

Kıyafetin üzerinde bulunan 10 mini hareket sensörü ile tüm vücudun hareketini takip ederek kaydedecek Enflux, söz konusu bilgileri kullanıcının akıllı telefonuna sunacak.

Kullanıcılar da 3 boyutlu performans grafikleri ile söz konusu bilgilere sahip olacaklar.

Eğer ki sporcu başlangıç seviyesinde ve elde edilen bilgileri yorumlayacak düzeyde değilse, bilgiler uygulamanın sağladığı bir platform üzerinden profesyonel antrenörlere gönderilecek.

Profesyonel fitness antrenörleri, antrenman içeriğine göre size yönlendirmelerde bulunacak, tavsiyeler verebilecek.

İnsanların yaptıkları sporları bilinçli ve daha sağlıklı bir şekilde yapması için tasarlanan çözüm, Mayıs ayına kadar kullanıcılarla buluşabilecek.

Digital Trends haberine göre sporcuların ürüne sahip olmaları için ise 250 doların üstünde bir fiyatı gözden çıkarmaları gerekiyor.

:: Enflux’un vücudunuz antrenman sırasındaki tam performansını gösteren ürünü hakkında ne düşünüyorsunuz? 
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Vücudu Saran Giyilebilir Teknoloji: Enflux”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu ciksin seri uretim olsun kesin alirim fitnessda cok isime yarar

  2. SDN Okuru dedi ki:

    crysis'ten mi özendiniz? yalnız o görünmez de olabiliyordu hatırlatayım

" Vücudu Saran Giyilebilir Teknoloji: Enflux konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vücudu Saran Giyilebilir Teknoloji: Enflux ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vücudu Saran Giyilebilir Teknoloji: Enflux ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "