Tüm Zamanların En Büyük 10 Kötüsü!


24 Eylül 2010 Cuma 20:50
Tüm Zamanların En Büyük 10 Kötüsü!

Kahramanı yönetmek, kendinizi onunla bütünleştirmek hoş bir duygudur ancak karşımızda sağlam bir kötü figür olmazsa, pek de keyifli olmaz. Ateş Kralı olmasaydı, Son Havabükücü Aaag, maceradan maceraya atılabilir miydi? Bunun gibi düzinelerce örnek verebiliriz.

 

Sizin için oyun, sinema ve animasyon evreninin en kötü on adamını seçtik. Üç evrende birbirine girdiği ve gerek animasyonların, gerekse oyunların sürekli sinema uyarlamaları hazırlandığı için, işimiz nispeten kolay oldu. Aralarında birinci veya onuncu olarak, ayrım yapmadık ve sıralamayı, hayal gücünüze bıraktık. Bayanlar baylar, karşınızda, dünyanın en kötü kurgu karakterleri!

Diablo

Diablo serisinin baş kötüsü, kardeşlerinin en akıllısı olmasa da (Baal’ı tek geçiyoruz) en vahşisi, en korkutucu olan. Namı diğer Terör’ün Efendisi.

 

Kane

Command & Conquer evreninde, karanlığı ve acımasızlığıyla ün salan Kane, “Brotherhood Of Kane”in de kurucusu. Tek amacı, dünyayı ne pahasına olursa olsun ele geçirmek.

 

Kerrigan

Eskiden 28 yaşında bir Terran medyumu olan Kerrigan, kendisine Zerg simbiyotu bulaşmasından sonra, “Zerg Overmind” olarak, evrenin en korkulan varlığı haline geldi. Terran – Zerg melezi olduğu için gücü inanılmaz boyutta.

 

Albert Wesker

Önceleri S.T.A.R.S adı verilen kurumun lideri olan Wesker, aslında iki taraflı çalışıyordu. Kendi çıkarları için, dünyadaki tüm insanları zombiye dönüştürmekten çekinmeyen Albert Wesker, süper insan hızı, gücü, dayanıklılığı ve Wolverine benzeri iyileşme faktörüne sahip. İnsanları kahvaltıda yemekten çekinmiyor.

 

Arthas

Azaroth dünyasının soylu prensi, muazzam hırsı ve elde ettiği sihirli kılıcın kötücül etkisiyle, babasını gözünü kırpmadan öldürerek bir iç savaş çıkardı. Arthas’ın özü, sonunda Lich King tarafından tüketildi ve eski Prens, Lich King haline geldi.

 

Sauron

Orta Dünya’da yaşayan tüm ırkların kontrolünü geçirmek isteyen, Melkor’un varisi, Maia Sauron, Elfleri sayısız kez kandırarak güç yüzüklerini yarattı ve onları, “Hepsine Hükmedecek Tek Yüzük”ü elde etmek için, Witch King liderliğindeki tayflara dağıttı. Onbinlerce ölümden sorumlu.

 

Joker

Batman’in en tehlikeli düşmanı olan Joker, The Dark Knight filminde karşımız şizofren, sosyopat  bir suç dehası olarak çıktı. Gotham City’de estirdiği terör, insanların sokağa çıkmadan beş kez düşünmesine neden oldu. Kaç kişinin kanıyla yıkandığı bilinmiyor.

 

Palpatine

Tam bir strateji dehası olan Sith Lordu Palpatine, en güçlü Jedi şövalyesi Anakin Skywalker’ın beynini yıkayıp onu, çırağı, Darth Vader’e dönüştürdü. Milyarlarca insanın ölümünden sorumlu olan Palpatine, tek bir hata yaptı ve bu da onun sonu oldu.

 

Voldemort

Hitler’e benzeyen karakteri ile Voldemort, tam bir sosyopat. Tüm sosyopatlar gibi, empati yeteneği bulunmayan Voldemort, ırkçı eylemleriyle büyücü ve insan dünyalarında sayısız katliamdan sorumlu. Yoluna çıkacağı düşündüğü herkesi, masum bir bebekte olsa gözünü kırpmadan öldürebilir.

 

Megatron

Transformers ana gezegeni Cybertron, Megatron’un çıkardığı iç savaş nedeniyle paramparça oldu. Daha sonra gözünü dünyaya diken Megatron, karşısına Optimus Prime çıkmasa, tüm yaşamı, gezegenden silecekti.

 

:: Sizce, listedeki en kötü karakter kim?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Tüm Zamanların En Büyük 10 Kötüsü!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  ooo bunlar hava civa, dünyayı ele geçirse nolur koca galakside, gezegen yiyen canavar nerde fantastic four silver surfer deki

" Tüm Zamanların En Büyük 10 Kötüsü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tüm Zamanların En Büyük 10 Kötüsü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tüm Zamanların En Büyük 10 Kötüsü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 2. 2 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 3. 3 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 4. 4 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 5. 5 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 6. 6 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 7. 7 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 8. 8 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 9. 9 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 10. 10 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!