Okunma

Tumblr’ın cinsel içerik yasağı bazı hatalarla başladı!


18 Aralık 2018 Salı 08:00
Tumblr’ın cinsel içerik yasağı bazı hatalarla başladı!

Tumblr‘da geçtiğimiz haftalarda yaşanan, çocuk yaştaki kişilere ait cinsel içeriklerden sonra uygulama App Store‘dan kaldırılmıştı. Bunun ardından Tumblr, sert bir geçiş yaparak uygulamanın temellerinde bazı değişiklikler yapma kararı vermişti. 17 Aralık‘tan itibaren bazı istisnalar hariç, sıkı bir cinsel içerik yasağı uygulamayı kararlaştıran Tumblr, yasağı dün itibariyle yürürlüğe koydu.

Cinsel içerik yasağı bazı hatalarla geldi!

Tumblr yaşanan olayın ardından ‘Daha iyi ve daha olumlu bir Tumblr‘ sloganıyla harekete geçmişti. Bu yasağın uygulanmaya başlanmasının ardından, Tumblr’da bulunan bütün cinsel içeriklerin temizliğine başlandı. Ancak kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre, temizlenen içeriklerin arasında konuyla alakasız pek çok içerik de bulunuyor.

cinsel içerik yasağı

Kullanıcıların sosyal medyada yaptığı bazı paylaşımlara göre, bazı kullanıcılar içeriklerin taranıp silinmesini sağlayan sistemin hatalarını bulmuş durumda. Bu nedenle, silinmesi gereken içerikler uygulamada halen görülebilmekte. Bununla birlikte istisnalardan sayılan cinsel içeriklerin bazılarının silindiği de, rapor edilen durumlar arasında.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tumblr’ın cinsel içerik yasağı bazı hatalarla başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tumblr’ın cinsel içerik yasağı bazı hatalarla başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tumblr’ın cinsel içerik yasağı bazı hatalarla başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "