Tumblr hesap silme nasıl yapılır?


17 Kasım 2019 Pazar 13:04
Tumblr hesap silme nasıl yapılır?

Tumblr hesap silme, bu platformu kullanan kişilerin zaman zaman ihtiyaç duyduğu bir işlem. Tumblr bildiğimiz üzere, dünyada milyonlarca ve ülkemizde binlerce insanın kullandığı ve takip ettiği bir sosyal medya-blog platformu. Yazımızda bu platform üzerinden Tumblr hesabı silme yani Tumblr hesap kapatma işlemleri ile alakalı bilgileri değinip, Tumblr silme işlemi nasıl yapılıyor öğrenmiş olacağız ve Tumblr kapatma işleminin detaylarını öğreneceğiz.

Tumblr ülkemizde bir çok kullanıcısı ve bu kullanıcıların düzenli okuyucuları olmasına rağmen, gerek sosyal medyanın yanlış kullanılması gerekse insanların başka bir hesap kullanmak istemesinden dolayı bizlere hesap silme gibi bir opsiyonu sunuyor. Biz de bu yazımızda adım adım Tumblr hesap silme işlemine ve Tumblr hesabı silme işlemini yapmadan önce nelere dikkat etmemiz gerektiğine bakacağız.

tumblr silme

Tumblr hesabını silmeden önce dikkat edilmesi gerekenler neler?

Artık Tumblr hesap silme işlemi yapmaya karar verdiniz. Fakat silmeden önce birkaç detayı bilmemizde fayda var. Öncelikli olarak eğer Tumblr blog silme yapıyor isek, bu adımdan sonra ana bloğunuz ve ek bloğunuz silinecektir. Eğer kredileriniz var ise onlarda Tumblr hesap kapatma işleminden sonra silinmiş olacaktır.

Almış olduğunuz temalar da aynı şekilde silinmiş olacağından isterseniz başka bir hesabınıza aktarabilirsiniz. Fakat bunun için Tumblr desteğine talepte bulunmanız gerekmektedir.

Blogdaki yazılarınızı yedeklemek istiyorsanız, Tumblr hesap silme işlemini yapmadan önce bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Yedeklemeyi yapmak için ilk olarak hesabınıza giriş yapın ve “Ayarlar” sekmesine gidin. Daha sonrasında hangi bloğu yedeklemek istiyor iseniz o adresi seçin. Ardından yedeklemek istediğiniz sayfaya URL uzantısını güncelleyip kaydedin. Böylelikle yedeğimizi almış olduk.
tumblr hesabı silme

Tumblr hesabı silme adımları nelerdir?

Şimdi Tumblr hesap silme işlemine geçebiliriz. Tumblr hesabımızı sadece telefondan değil, bilgisayarımızdan da silebiliyoruz. Öncelikle buraya tıklayarak hesap silme alanına gidiyoruz. Ardından sağ köşedeki hesap kutusundan ayarlara giriyoruz. “Diğer” seçeneğinden hesap bilgilerimize girdikten sonra, “Blog Silin” ifadesinden “Blog Kaldırın” ifadesine geçiyor ve bloğumuzu kaldırıyoruz.

Fakat Tumblr hesabı silme adımları yeterli olmayacaktır. Kalıcı olarak Tumblr hesap kapatma yapmak için sol üsteki ayarlar bölümünden, istediğimiz bloğumuzu seçiyor ve “Kalıcı Olarak Sil” ifadesine tıklıyoruz.

tumblr hesap kapatma

Karşımıza çıkan “Bir Dur Bakalım” uyarı sayfasındaki hatırlatmayı tekrar okuyoruz. E-posta ve şifremizi girdikten sonra Tumblr hesap sil ifadesine tıklıyoruz.

Böylece adım adım Tumblr silme işlemini birlikte gerçekleştirmiş olduk.

tumblr kapatma

Tumblr silme işleminden sonra ne olur?

Tumblr hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra, tamamen silinen blog URL’sini bir daha kullanamayız. Eğer blog sayfası sadece bize ait ise sayfamız silinmiş, takip ettiğimiz blog sayfalarının da üyeliğinden çıkmış oluyoruz. Fakat kullandığınız e-posta ile tabii ki yeni bir blog sayfası açabilir ve kullanabilirsiniz.

tumblr hesap silme

Tumblr hesap silme işlemini geri alabilir misiniz? 

Yazımızda ilk olarak belirttiğimiz Tumblr hesap silme işleminde iseniz, hesabınızı kısa süre içerisinde geri yüklemeniz gerekmektedir. Fakat kalıcı olarak Tumblr kapatma işlemi yapmışsanız geri yükleme yapamazsınız.

Geri yükleme yapmak için tekrar profil penceresinden “Silinen Bloglar” kısmına girmemiz gerekmektedir. Sonrasında ise geri yüklemek istediğimiz bloğu seçip, “Silme işlemini geri al” kısmına tıklıyoruz. Böylece Tumblr hesap silme işlemini geri almış oluyoruz.

Bu yazımızda da bir çok insanın günlük olarak kullandığı, bloglar takip ettiği ve sosyal medyada da geniş yer kaplayan Tumblr’da, Tumblr hesabı silme ya da Tumblr kapatma işlemlerini yapmış olduk. Bu tür platformlar içerisinde çok fazla anı ve hatıra bırakabildiğinden dolayı, mutlaka iyi düşünmeniz ve ani karar vermemenizi öneriyoruz.
yazarOğuzhan Güneş

Teknolojinin, bilimi uygulamalı ve faydalı bir sanat haline getiren olduğuna inanan ve doğru bilginin neleri değiştireceğini bilen Oğuzhan, bu konularda makale yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tumblr hesap silme nasıl yapılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tumblr hesap silme nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tumblr hesap silme nasıl yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)