Türk askerinin efsanevi 7 teknolojik silahı! (Video)


17 Ağustos 2020 Pazartesi 18:00
Türk askerinin efsanevi 7 teknolojik silahı! (Video)

Her zaman olduğu gibi yeniden bilgilendirici bir video ile karşınızdayız. Bu videomuzda Türk askeri tarafından yoğun bir şekilde kullanılan 7 teknolojik silaha sizlerle birlikte detaylı bir şekilde bakıyoruz. İşte merak edilen tüm detaylar!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kullandığı teknolojik silahlar!

Genel olarak bakıldığında bu videoda değindiğimiz teknolojiler bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünebilir. Ancak bu bahsettiğimiz teknolojiler Türk askeri tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Savunma ve taarruzda avantaj sağlayan bu teknolojiler ülkemiz adına da çok önemli. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler!

ASYA

İlk teknolojiye bakacak olursak burada Aselsan tarafından geliştirilen Asya teknolojisiyle karşılaşıyoruz. Türk askerinin fiziksel kabiliyetini arttırmak amaçlı üretilen bu iskelet sistemi ağır yük kaldırma, hızlı koşma ve tırmanmayı kolay hale getiriyor. Bu sistemin vermiş olduğu avantajlar ile daha az yorularak daha fazla göreve katılınabiliyor.

SAPAN

Bir diğer teknolojiye baktığımız zaman burada Sapan ile karşılaşıyoruz. TÜBİTAK tarafından geliştirilen ve ilk milli elektro manyetik silah olarak tarihe geçen Sapan, sadece enerji kullanarak barutsuz mermi atabiliyor. Enerji ile yapılan atışlarda sesin 10 katı hızda hedefe ulaşabiliyor. Genel olarak baktığımızda bu teknolojiyi üretebilen dünyada sadece 2 firma bulunuyor. Bunlardan birinin Türk olabilmesi fazlasıyla gurur verici.

TORK

Deniz üzerinde güçlü olabilmek her ülkenin istediği bir durum. İşte bu doğrultuda geliştirilen Tork teknolojisi ile burada karşılaşıyoruz. Bu teknolojiye detaylı bakacak olursak Aselsan tarafından üretilen bu savunma silahı su altından gelebilecek en büyük tehditleri anında tespit edip yok edebiliyor. Denizaltı ve gemilerde kullanılan bu savunma silahı deniz gücü ve savunma adına oldukça önemli. Özellikle Akdeniz bölgesinde yaşanan son  olaylardan sonra savunma ülkemiz adına daha da önemli hale geldi.

BAYRAKTAR TB-2

Listemizin 4. sırasında yüksek irtifalarda muhteşem performans sunan Bayraktar TB-2 yer alıyor. Havadaki gözümüz olan Bayraktar TB-2, 25 saat havada kalma süresine sahip.

Anlık olarak görüntü aktarımı ve görüntü arşivleme özelliklerine sahip olan Bayraktar TB-2 , 27 bin feet yüksekliğe kadar çıkabiliyor. 12 metre kanat genişliğine sahip olan bu hava aracı hareket etme konusunda da fazlasıyla avantajlı.

ALTAY TANKI

Altay Türkiye’nin ilk yerli ve milli tank projesi olarak karşımıza çıkıyor. Altay, NATO ve BM gibi uluslararası örgütlerin de standartlarına göre üretiliyor. Belli başlı standartları bu teknolojinin karşılayabilmesi oldukça önemli. 4 kişilik mürettebat bulundurabilen bu Tank BMC ve Aselsan’ın destekleriyle geliştirildi.

ATAK HELİKOPTERİ

Taarruz ve keşif helikopteri olarak karşımıza çıkan Atak, 1995 yılından bu yana mühendisler tarafından geliştiriliyor. Bu geliştirmeler sonrası Aselsan, Agusta Westland ve Tusaş tarafından üretilen ilk model 2009’da sahaya çıktı. Yüksek manevra kabiliyetine sahip olan bu helikopter zorlu koşullar için kendini öne çıkartıyor.  Manevra gücünün bu denli yüksek olmasının sebebi her biri 1.292 beygir gücünde olan iki güçlü motorun bu helikopterde bulunması.

KAMİKAZE

Bu elektronik silaha baktığımızda ülkemiz adına çok önemli bir ürün ile karşılaşıyoruz. Yakın zamanda ülkemizin envanterine eklenen bu silah özellikleriyle dikkat çekiyor.

Kamikaze kargu görüntüleme teknolojisiyle Türk askeri tarafından kullanılıyor.  Keşif ve gözetlemenin yanı sıra tespit ettiği hedeflere karşı iniş de yapabilen bu teknolojik silah, iniş sırasında kendini patlatarak imha edebiliyor. Türk askeri için oldukça önemli bir göreve sahip olan Kamikaze Kargu’nun yurt dışına satışları da yapılıyor.

 

 
Abone ol
Bildir
guest
9 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

Sende bu varsa Fransizlarda almanlarda armut mu var. Savaş akillla olur. Tek bir hareketle senin hesap makineni bile çalışmaz hale getiriler. Ordumuz Ergenekon dan sonra iyice zayıfladı. Ona buna güvenip savaşa girmeye kalmayın bu işler çocuk oyuncağı değil.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

Bu gelişmeler çok önemli savunma sanayini kendin üretirsen Kıbrıs’ta olduğu gibi kendi uçağımızla kendi gemimizi vurmayız Türk ordusu son dönemdeki gelişmelerle tarihindeki en güçlü noktaya geldi ve bugün Türkiye ile hem sahada hem masada başedebilecek bi güç yok bunu ben söylemiyorum uluslararası basını takip edersen görürsün eski cia başkanının parlemento üyelerine yaptığı konuşmaları okursan ne olduğunu az çok anlarsın Ergenekon dan sonra iyice zayıfladı demişsin bunu neye dayanarak söylüyorsun Ergenekon önce daha 15 yıl önce askeri araçlarımızı ülke içinde kullanamıyorduk 2. dünya savaşından kalma araçlar vardı hala bugün inanılması güç bi başarı sergiliyoruz mühendislerimiz canla başla ülkelerine hizmet etmek için çaba sarfediyorlar ter döküyorlar senin şu söylediğine bak bi kaç köşe yazarının üslubu bunlar sadece onları okursan böyle sığ yorumların olur ne olduğunu anlamak isityorsan biraz uluslararası basını takip et belki bi faydası olur

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

Senin kafa nasıl çalışıyor böyle

A.B
A.B
5 ay önce

Bu “tek bir hareketle hesap makinanı çalışamaz hale getirirler” gibi şehir efsanesi ve cahilce yorumlar yapmayı 2000’li yıllarda bıraktığınızı düşünüyorduk 🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

Kesinlikle katılmıyorum, Türk ordusu tarihinin en güçlü dönemini yaşıyor dışa bağımlılık azaldı, kendi teknolojilerimizi üretibiliyoruz, içerideki fetöcü ve darbeseverler tasviye ediliyor, teröre büyük darbe vurulurken Suriye, Libya ve Doğu Akdenizde ordumuz çok büyük işler yapıyor. Ergenekon yüzünden ordumuz çok zayıfladı demeniz, çok sığ düşünce ve yorumdan ileriye gitmez. Adama sorarlar Türkiyede hergün bombalar patlarken her gün karakollarımız teröristler tarafından basılırken ergenekon komutanları neredeydi.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

fazla a haber izleme kamil…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

aynen katılıyorum size… ama anlayana tabi ki…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

Çok güzel. Bilgilendirici bir video. Teşekkürler

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

TB2’yi yazıp daha büyüğü olan ANKA’ları yazmamak garip kaçmış, sanırım siz de medyadaki genel dezenformasyon furyasına katılmışsınız.

" Türk askerinin efsanevi 7 teknolojik silahı! (Video) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk askerinin efsanevi 7 teknolojik silahı! (Video) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk askerinin efsanevi 7 teknolojik silahı! (Video) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!