Okunma

Sözlüğe Cepten Erişin


04 Ocak 2009 Pazar 23:31
Sözlüğe Cepten Erişin

Türk Dil Kurumu‘nun internet üzerinde kapsamlı şekilde sözlükler ve kılavuzlar barındırdığını biliyoruz. Fakat sayfası da bir o kadar karmaşık geliyor. Özellikle cep telefonunuzda internet bağlantısı varsa bile bu sayfayı gezmek küçük çaplı bir işkence olabilir. Bunun kolayını sunan Türk Dil Kurumu, en temel başvuru kaynakları olan Yazım Kılavuzu, Güncel Türkçe Sözlük ve Kişi Adları Sözlüğü‘nü daha kolay ulaşılabilir şeklinde WAP sayfasına koymuş durumda.

Nasıl Ulaşılır?

http://wap.tdk.org.tr adresinden erişebileceğiniz sayfalar, bize WAP sayfalarından çok hafifletilmiş HTML sayfaları gibi geldi. Ama en nihayetinde, aradığınız sözcüğün ne anlama geldiğini ve nasıl kullanıldığını hemen bulmak mümkün. Bu sayfayı, bilgisayarınızdan yapacağınız söz aramalarında da kullanabilirsiniz; çünkü erişim açısından daha pratik olduğunu söyleyebiliriz.

:: Türkçe sözlüğe sıkça ihtiyacınız oluyor mu?

Bilgi için: TDK
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sözlüğe Cepten Erişin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sözlüğe Cepten Erişin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sözlüğe Cepten Erişin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "