Türk Firmaların Rekabet Gücünü Arttıracağız


13 Mayıs 2010 Perşembe 10:01
Türk Firmaların Rekabet Gücünü Arttıracağız

Türkiye Bilişimle Kalkınıyor vizyonu doğrultusunda 1993 yılından bu yana sunduğu verimliliğe odaklı ve yenilikçi yazılımlarla ve 7 binden fazla iş ortağıyla ekonomiye yüksek katma değer sağlayan Microsoft Türkiye, Şubat sonunda göreve başlayan yeni yöneticisinin liderliği ile yoluna devam ediyor (MS Office İçin Büyük İddia).

Daha önce Priceline ve Orange gibi dünya devleri olan İnternet ve mobil firmalarında görev almış olan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, 11 Mayıs 2010 Salı günü, Çırağan Kempinski Otel’de geniş bir katılımla gerçekleştirdiği ilk büyük randevusunda kamuoyuna önemli mesajlar verdi.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, konuşmasında “Dünya teknolojilerin öncülüğünde altı büyük devrim yaşadı. Şimdi büyük bir hızla yeni bir teknoloji devrimini karşılamaya hazırlanıyoruz. Bu değişimin arifesinde Microsoft Türkiye’ye katılmaktan büyük bir heyecan duyuyorum” dedi.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen’in Microsoft kullanıcılarına ve iş ortakları ile mesajlarını paylaştığı bu toplantıya, Microsoft CEO’su Steve Ballmer da video konferans aracılığı ile katılarak, Türkiye ve Microsoft bulut bilişim stratejileri hakkındaki değerlendirmelerde bulundu.

 

Microsoft iş ortakları, müşterileri ve medyadan geniş bir katılımcı kitlesinin büyük bir ilgi gösterdiği toplantıda CEO Steve Ballmer’de katıldı.

 

Yepyeni Bir Dönem Başlıyor

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, küresel rekabet ortamında şirketlerin başarılı olabilmeleri için kendi farklılıklarını ve üretim kalitelerini öne çıkarmaları gerektiğini, bunun da inovasyon yetkinliklerini artırarak mümkün olduğunu söyledi. Microsoft’un bilişim okuryazarlığını geliştirme anlamında ülkemizde önemli yatırımları olduğuna dikkat çeken Özmen, sözlerini şöyle tamamladı:

“Microsoft Türkiye bugüne kadar hiçbir karşılık beklemeden yaptığı çalışmaları, ben de göreve başladığımda öğrendim. Örneğin, Microsoft Türkiye, 600,000 bin öğretmene eğitim sağladı. 100.000 öğrenciye ücretsiz yazılım lisansı dağıttı. Toplumun hemen her kesiminden (öğrenci, kadın, gençler, engelliler, işsizler) 150,000 vatandaşımıza ücretsiz temel bilgisayar kullanımı eğitimi götürdü (Microsoft Başarılı Projeleri Destekliyor).

Kar amacı gütmeyen kurumlara ise son 5 senede yaklaşık 12 milyon dolarlık bağış yaptı. Bu nedenle çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla birlikte ülkemizi yeni ufuklara taşımak benim için olabilecek en büyük gurur kaynağı olacaktır”.

:: Microsoft’un Türkiye yatırımlarından haberiniz var mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türk Firmaların Rekabet Gücünü Arttıracağız konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Firmaların Rekabet Gücünü Arttıracağız ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Firmaların Rekabet Gücünü Arttıracağız ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  2. 2 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  4. 4 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  5. 5 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  6. 6 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  7. 7 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  8. 8 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  9. 9 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  10. 10 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?