Okunma

Türk girişimci Neslihan Aydınoğlu’nun hikayesi!


08 Mart 2018 Perşembe 16:03
Türk girişimci Neslihan Aydınoğlu’nun hikayesi!

App Store, Dünya Kadınlar Günü’nü Türkiye’den yaratıcı bir kadının hikayesi ile kutluyor. Bu özel gün Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış, kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarılarının kutlanmasına adanmış “Bugün” ve “Uygulamalar” sekmelerini özelleştirdi.

Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kelimelik oyununun yaratıcılarından, He2 Apps’in Kurucu Ortağı Neslihan Aydınoğlu, App Store Bugün hikayesinde, kendi hikayesini anlatıyor.
Neslihan Aydınoğlu
Kelimelik oyununun geliştirici ortağı Neslihan Aydınoğlu, “Bilgi güçtür ve işini iyi yapan bir insanın karşısında hiç bir engel duramaz. Bu şekilde bulunduğun her ortamda azınlık olmanın tüm dezavantajlarının üstesinden gelebilirsin” diyor.
Ayrıca Neslihan “Hayallerimi paylaştığım pek çok kişiden heves kırıcı tepkiler aldım ama insan ne istediğini çok iyi bildiğinde, ne kadar negatif geri bildirim ile karşılaşırsa karşılaşsın kolay kolay pes etmiyor” diye de ekliyor.
He2 Apps’in kurucuları Neslihan ve Deniz Aydınoğlu’nun geliştirdiği Türkçe kelime oyunu Kelimelik, mağazada yayınlanalı tam 5 yıl oldu. Bu 5 yıl içinde oyun, tam 11 milyon oyuncuya ulaştı.
kadınlar günü

Mağazada Uygulamalar sekmesinde bu anlamlı gün için özel hazırlanmış uygulama önerileri de bulunuyor. App Store, tüm kadınların “Dünya Kadınlar Gününü kutlamanın ötesinde, kişisel özelliklerinden yola çıkarak, onlara uygulama önerilerinde de bulunuyor. Kadınlara Üretkensin, Kendinden Eminsin, Beceriklisin, Çekingen Değilsin, Sağlığına önem verirsin, Meraklısın, Çabuk öğrenirsin, Çocuklarla iyisin, Müzikseversin ve Yaratıcısın diyerek onlara bu özelliklerini daha iyi değerlendirebilmelerine yardımcı olacak uygulama önerilerini de sıralıyor. Bu güne özel uygulamarın hepsi “Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!” başlığı altında mevcut.  Bu uygulamalardan bazılarını Jestiniyap ile sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

App Store’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel hazırlanan tüm hikaye ve uygulama önerileri için iOS cihazından App Store’da Bugün ve Uygulamalar Sekmelerini ziyaret etmek yeterli.
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türk girişimci Neslihan Aydınoğlu’nun hikayesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk girişimci Neslihan Aydınoğlu’nun hikayesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk girişimci Neslihan Aydınoğlu’nun hikayesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "