Okunma

Türk Girişimciler için Büyük Fırsat


25 Ağustos 2015 Salı 11:24
Türk Girişimciler için Büyük Fırsat

Dünyanın en büyük teknoloji ve danışmanlık şirketi olarak lanse edilen IBM, Türk girişimcileri için Silikon Vadisi‘nin kapılarını sonuna kadar aralıyor.

Son beş yıl içinde kurulmuş olan ve bulut üzerinde enerji, sağlık, ulaşım, e-devlet hizmetleri gibi temel alanlarda karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunan startup’ların danışmanlar ve yatırımcılarla biraraya geldiği IBM SmartCamp 2015, bu yılda yeni nesil girişimcilerin buluşma noktası oluyor.

İstanbul’un da aralarında yer aldığı dünya çapında 30 şehirde gerçekleştirilen IBM SmartCamp 2015’in etkinliğinin Türkiye ayağı için başvurular 2 Eylül 2015 tarihinde son bulacak. ODTÜ TEKNOKENT ve Etohum ortaklığı ile düzenlenen etkinliğin yarı finalleri 7 Eylül’de Ankara ODTÜ TEKNOKENT ve 9 Eylül’de Startershub’da gerçekleştirilirken İstanbul finali ise 16 Eylül tarihinde F.M.V. Işık Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak.

30 şehir birincilerinin ilk 10’a girmek için yarışacağı IBM SmartCamp’in final etkinliği ise Şubat 2016’da Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olan LAUNCH organizasyonunda yapılacak.

IBM SmartCamp  yeni girişimcilerin uluslararası düzeyde bir araya geldiği bir etkileşim ve gelişim ortamı yaratıyor. Yeni girişimciler, kendilerini heyecanla destekleyecek yatırımcılarla tanışmak, kendi becerilerini geliştirmek, ürün ve hizmetlerini geliştirmek imkanlarına kavuşuyorlar.

IBM SmartCamp, finaline katılma hakkı kazanan girişimciler ise, şirketlerini uluslararası yatırımcı ekosistemine tanıtma imkanına kavuşuyor.

Girişimcileri, yatırımcıları ve deneyimli danışmanları bir araya getiren çok özel küresel bir program olan IBM SmartCamp, faaliyet süresi 5 yılı aşmamış, küresel vizyonu olan ve akıllı dünya için bulut üzerinde çözüm üreten girişimcilere açık olacak.

Bu yıl SmartCamp finalistlerine Silikon Vadisi deneyimi yaşatmak için melek yatırımcı ve seri girişimci Jason Calacanis ve LAUNCH organizasyonuyla işbirliği yapan IBM, finallerin gerçekleşeceği 16 Eylül tarihinde katılımcılara gün boyunca seçkin mentorlardan tavsiyeler alma imkanı da sunacak. Türkiye finalistleri IBM’den senelik 120.000 Dolar’a kadar ücretsiz bulut servisleri    kazanmanın yanı sıra Launch Festival’de canlı sunu yapma fırsatı, IBM Global Entrepreneur of the Year ödülü ve 25.000 Dolar yatırım ile LAUNCH inkübasyonda yer alma şansını da elde edecekler.

Girişimcileri IBM SmartCamp 2015’e katılmaya davet eden IBM Ekosistem Müdürü Jale Akyel “Her sektörden firmalar müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için yeniliğe açlar. IBM Küresel Girişimcilik Programı dahilinde gerçekleştirdiğimiz IBM SmartCamp ile girişimcilerin yeni iş ve yatırım fırsatları yakalamalarına yardımcı oluyoruz” dedi.

Eğer IBM SmartCamp 2015‘e katılmak gibi bir düşünceniz varsa, tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

:: IBM SmartCamp 2015’e katılmayı düşünüyor musunuz?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Türk Girişimciler için Büyük Fırsat”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    BENDE KENDİ ELEKTRİK PROJEME SPONSOR ARIYORDUM UMARIM BİR ETKİSİ OLUR. BENİM ÜLKEM BU PROJEME KÖSTEK OLDU AMA ELİN OĞLU BAKALIM PROJEMİ DUYUNCA NASIL BİR TEPKİ VERECEK

  2. SDN Okuru dedi ki:

    çok güzel bu imkanın verilmesi türk girişimcilerden güzel şeyler bekliyoruz….

" Türk Girişimciler için Büyük Fırsat konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Girişimciler için Büyük Fırsat ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Girişimciler için Büyük Fırsat ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "