Türk girişimciler, Londra vizesi aldı


23 Ekim 2019 Çarşamba 21:40
Türk girişimciler, Londra vizesi aldı

Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Departmanı (DIT) tarafından Türkiye’nin en başarılı girişimcilerini öne çıkarmak için düzenlenen GREAT Entrepreneur Games Türkiye sonuçlandı. 23 Ekim günü gerçekleşmenin yarışmanın ardından kazananlar belli oldu.

Türk girişimciler kıyasıya yarıştı

İlk olarak 2012 yılında Londra Olimpiyatları’nda başlayan GREAT Entrepreneur Games, ilerleyen yıllarda Polonya, Meksika, Arjantin, Şili, Avustralya ve Singapur’da da yetenekli girişimcileri aradı. Sonrasında ise sıra Türkiye’ye geldi.

Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu‘nda düzenlenen yarışmada, 200’e yakın girişim arasından seçilen 50 girişim yarıştı. DIT’nin Küresel Girişimci Programı (Global Entrepreneur Programme – GEP) tarafından tasarlanan etkinliğe ayrıca özel davet üzerine yerel ve küresel girişim çevrelerinden çok sayıda ismin de izleyici olarak katıldı. Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen panellere katılan alanlarının önde gelen iş insanları ve DIT’nin Küresel Girişimci Programı’nda yer alan iş geliştiriciler yarışmaya katılan girişimlere projeleri için nasıl yatırım çekebilecekleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

Bütün bir gün süren etkinlik boyunca girişimciler, etkinliğe özel olarak tasarlanan bir mobil uygulama üzerinden yatırımcıların ilgisini çekmeye çalıştı. Gerek girişimcilere gerekse yatırımcılara uygulama üzerinde 1’er milyon sterlinlik sanal bakiye tahsis edilmişti. Oyun günü serbest formatta girişimler yatırımcı ve diğer girişimlere kısa ve etkin sunumlar yaparak yatırım toplamaya çalıştı.

Günün sonunda en yüksek sanal yatırımı alan ilk üç girişimci Otsimo, Bludeot ve Phoenix Enerji oyunun kazananları oldu.

Kazanan üç girişim üç günlük bir çalışma seyahati için Londra’ya gidecek. Burada kendilerine GEP iş geliştiricileri tarafından mentorluk sağlanacak ve girişimler, büyüme yolundaki hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için, potansiyel iş ortakları ile bir araya getirilecek. Böylelikle Türkiye’den giden bu girişimler, Birleşik Krallık’ta işlerini büyütebilme ve uluslararası bir ağa dahil olma fırsatına sahip olmanın yanı sıra, girişimci bir ekosistem ile de bağlantı kurmuş olacaklar.

Etkinlikte konuşan Birleşik Krallık Başkonsolosu ve Güney Avrupa ve Orta Asya Ticaret Komiseri Judith Slater konuşmasında şu sözlere yer verdi.

“Son 20 yılda Birleşik Krallık’ta doğan dijital teknoloji şirketlerinin sayısında patlama oldu. Ayrıca 2018 verilerine göre Birleşik Krallık teknoloji şirketleri, 7.9 milyar doların (6.3 milyar Sterlin) üzerinde risk sermayesi yatırımı çekti. Bu verilerden de görüldüğü üzere Birleşik Krallık mükemmel bir yatırım destinasyonu ve Türkiye’deki yatırım ekibimiz de gelecekteki yatırım planlarınız için nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda konuşmaya hazırlar”
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türk girişimciler, Londra vizesi aldı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Kendi aralarında takılıyorlar. Hiçbirini ne duydum ne gördüm. Bırakalım eğlensinler

" Türk girişimciler, Londra vizesi aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk girişimciler, Londra vizesi aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk girişimciler, Londra vizesi aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!