Okunma

Türk Girişimcisi İçin Nakit Bulmak Sorun Değil


05 Ekim 2011 Çarşamba 11:17
Türk Girişimcisi İçin Nakit Bulmak Sorun Değil

Türkiye’deki girişim kültürünün son durumunun analiz edildiği Wall Street Journal makalesinde Türk ekonomisinin son çeyrekte %8.8 büyüdüğüne ve yeni şirket kuran girişimcilerin nakit para bulmakta zorlanmadığına dikkat çekildi.

Wall Street Teknoloji Editörü Ben Rooney’nin kaleme aldığı yazıda, “Türkiye’de girişim kültürü henüz diğer Avrupa ülkelerindeki kadar gelişmiş olmasa da, karşılaşılan problemler çok benzer. Çıkışların ve melek yatırımcıların azlığı, danışmanların yetersizliği Türkiye’de de internet sektörünün gelişmesinin önündeki en önemli engeller.” ifadeleri yer aldı.

Söz konusu yazıda Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir’in “Türkiye’de işe yeni başlayan şirketler için nakit bulmak sorun değilken, yatırımcılar için para yatırabilecekleri, kaliteli bir girişim bulmak ise hiç kolay değil” ifadesinin yanı sıra Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası Direktörü İhsan Elgin’in Türkiye’deki üniversitelerde girişimciliğin yeteri kadar desteklenmediği ancak Özyeğin Üniversitesi’nde her lisans öğrencisinin zorunlu olarak girişimcilik dersi aldığı sözlerine yer verildi.

Geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal Avrupa teknoloji ekibi İstanbul’a gelmiş ve Özyeğin Üniversitesi ve Etohum’un sponsorluğunda yapılan bir toplantıda İstanbul’daki girişimcilerle buluşmuştu.

:: Sizce de ülkemizdeki girişimciler için nakit para bulmak kolay mı?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Türk Girişimcisi İçin Nakit Bulmak Sorun Değil”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hadi ordan , gençlerin ilginç fikirleri çok ama para bulamadıkları için başlayamıyorlar bile.

  2. Jojoba dedi ki:

    Bu sitede bu haberi görmek herhalde Türk halkının nereye gittiğinin göstergesidir. Haber her şeyi anlatıyor…

" Türk Girişimcisi İçin Nakit Bulmak Sorun Değil konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Girişimcisi İçin Nakit Bulmak Sorun Değil ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Girişimcisi İçin Nakit Bulmak Sorun Değil ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "