THY filosu Airbus A350 XWB ile güçlendiriliyor!


05 Ocak 2018 Cuma 22:00
THY filosu Airbus A350 XWB ile güçlendiriliyor!

Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları, filosunu yeni nesil uçaklar ile güçlendirmek için yeni siparişler vermeye devam ediyor.

Eylül ayındaki 40 adet Boeing 787 Dreamliner siparişinin ardından, THY bu kez üst seviye teknolojileri ile ön plana çıkan ve alınıp alınmayacağı uzun süredir tartışılan Airbus A350 WXB için görüşmelere başladı.

Günümüzün teknoloji harikası yolçu uçaklar olan Boeing 787 ve Airbus A350, yolcularına en iyi uçuş deneyimini sunmak ve maliyetleri düşürmek isteyen havayolu şirketleri için son dönemin gözdesi haline geldi.

THY, Airbus A350 ile Avustralya gibi ülkelere uçacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un daveti üzerine gerçekleştirdiği Fransa gezisi esnasında, Airbus ve Türk Hava Yolları arasında, 20+5 adet opsiyonlu Airbus A350-900’ün satın alma görüşmeleri için ilk imzalar atıldı.

Türk Hava Yolları Airbus A350

Airbus’ın en yeni geniş gövdeli uçağı için imzalar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un huzurlarında düzenlenen törenle, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ve Airbus CEO’su Tom Enders tarafından Paris’teki Élysée Sarayı’nda atıldı.

AirportHaber tarafından paylaşılan bilgilere göre Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı imza töreni sonrasında konuya ilişkin olarak şu açıklamalarda bulundu;

“Bugün burada imza altına aldığımız üzere, Airbus’un en yeni geniş gövdeli modellerini filomuza katmak adına görüşmeler yapma ve sonuçlandırma hususunda karşılıklı iyi niyetimizi beyan ettik.

En fazla ülkeye uçan havayolu şirketi olarak, yeni uluslararası noktalarla uçuş ağımızı büyütmek öncelikli hedeflerimizden. Yeni havalimanı için geniş gövde ihtiyacını karşılamak ve Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü için tasarladığımız 2023 hedeflerimiz kapsamında filomuzu daha da güçlendirmek için bu görüşmeleri gerçekleştirerek niyetimizi belli ediyoruz.

:: Türk Hava Yolları’nın Airbus A350 satın alıyor olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" THY filosu Airbus A350 XWB ile güçlendiriliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere THY filosu Airbus A350 XWB ile güçlendiriliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda THY filosu Airbus A350 XWB ile güçlendiriliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "