Okunma

Türk Mobil Geliştiricilere Gün Doğdu


02 Mayıs 2014 Cuma 19:20
Türk Mobil Geliştiricilere Gün Doğdu

Google Play Store üzerinden mobil uygulama satışı yapmak için Türkiye’de yaşayan geliştiricilerin ızdırabı nihayet sona erdi. Şimdiye kadar uygulama geliştiricilerin Google Play mağazası üzerinden satış yapabilmesi için bir yurtdışı hesap göstermesi gerekiyordu zira satış yapılan ülkeler arasında Türkiye yoktu.

Son yapılan güncellemeyle birlikte satış yapılabilen ülkeler listesine Türkiye de eklendi. Mobil dünyanın Avrupa Birliği olarak görülebilecek Google Play satış yapılabilen ülkeler listesine girmemizle birlikte, ülkemizdeki Android geliştiricileri ürünlerini dünyanın dört bir yanındaki mobil kullanıcılara dolaylı yollarla uğraşmadan sunabilir hale geldi.

Uygulama içi satış yöntemini de kapsayan bu yenilik için Geliştirici Konsolu‘na giriş yapıp, Google Cüzdan (Wallet) hesabınızı kullanmanız gerekiyor. Türkiye’de faaliyet gösteren uygulama geliştiricileri için bu gelişmenin önemli bir motivasyon kaynağı olmasını umuyoruz. Bir sonraki Flappy Bird neden bizden çıkmasın?

:: Siz bu gelişmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türk Mobil Geliştiricilere Gün Doğdu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Uygulama gelistirme anlaminda egitim verseniz de guzel olmaz mi?

" Türk Mobil Geliştiricilere Gün Doğdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Mobil Geliştiricilere Gün Doğdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Mobil Geliştiricilere Gün Doğdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "