Okunma

Türk Ordusu Siber Savaşa Hazırlıklı mı?


01 Şubat 2011 Salı 13:40
Türk Ordusu Siber Savaşa Hazırlıklı mı?

Savaşlar yavaş yavaş sıcak çatışmalar yerine siber saldırılar haline gelmeye başladı. Artık ülkeler bir birlerini yıpratmak için virüsleri ve yüksek menzili füzeleri kullanıyor.

Değişen savaş anlayışıyla birlikte NATO‘nun da savunma ihaleleri farklı hedeflere yönelik hazırlanmaya başlandı. Dünyanın en büyük askeri ittifaklarından biri olan NATO, yeni teknolojik hava savunma sistemleri için Türk şirketleriyle anlaşmaya gitti.

#2011_02_01_Siemens_stm.mp4 #

Proje NATO’ya Neler Katacak?

Savunma Teknolojileri ve Mühendislik (STM) ve Siemens‘in ortaklığıyla yürüyecek proje önümüzdeki 5 yıl içerisinde tamamlanacak. Bugün yapılan imza töreninde STM Genel Müdürü Recep Barut ile Türkiye’nin siber savaşa karşı yaptığı hazırlıkları konuştuk.

Türk firmaları yerine ihale neden Siemens‘e gitti ve bu proje NATO‘ya ne gibi artılar sunacak? Tüm bu soruları Recep Barut’a yönelttik.

:: Sizce Türkiye siber savaşlara karşı ne kadar hazırlıklı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türk Ordusu Siber Savaşa Hazırlıklı mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Ordusu Siber Savaşa Hazırlıklı mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Ordusu Siber Savaşa Hazırlıklı mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "