Türk şirketleri siber saldırı altında!


2016-12-27 16:00:00
Türk şirketleri siber saldırı altında!

Geçen sene Ankara ile Moskova arasında yaşanan uçak krizi sonrası, başlatılan ve o dönemin en büyük siber saldırılarıyla karşı karşıya kaldığımız günleri hatırlamayan yoktur.

 Rusya ile yaşanan krizden sonra hackerların siber saldırısına uğrayan birçok banka ve devlet kurumunun websitesine erişilemez hale gelmişti.

Yaşanan bu tüm olaylardan sonra, gözler Rus hackerlara çevrilmiş olsa da, siber saldırı ”Anonymous” adlı uluslararası hacker grubu üstlenmişti.

Türk bankaları yoğun siber saldırı altında!

Son zamanlarda çevremizde yaşanan olaylardan sonra Türk şirketlerine oldukça yoğun siber saldırılar yapılıyor. Yine benzeri durum ile karşı karşıya kalan Türk şirketleri yoğun siber saldırılardan dolayı website hizmetlerinde oldukça sıkıntı çekiyorlar.

16-12/27/anonymous2.jpg

Aralarında Türkiye‘nin en büyük bankalarının da bulunduğu Türk şirketleri, yoğun siber saldırılara karşı tüm güvenlik önlemlerini ve tedbirleri aldıklarını açıkladılar.

Fakat Türk şirketleri siber saldırılara karşı ne kadar önlem alsa da, internet sitelerine zaman zaman erişim ve yavaşlama sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar.

::Türk bankalarına yapılan yoğun siber saldırılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaydet

Kaydet


 • yazarDeniz Aslan

  Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Türk şirketleri siber saldırı altında!” üzerine 8 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   yabancılar bizi kıskanıyor, interneti biz icat ettik ya bizi kıskanıp saldırıyorlar desem türkiyenin 49.5 i buna inanır.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   bu lise kafası iyi kafa yapıyormuş. hükümetin pisliğini örtmesi için yaptığı sansür ve yavaşlatmalara, yabancı hackerler saldırıyor diye millete empoze ediyor. meraklanmayın saldıran filan yok hepsi saraydakinin oyunu.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Sayın vatandaşlarum Asfaltlı yollarımızı kıskanıyorlar, birde bankalardaki faiz tabanlı paracıklarımızı kıskanıp haclıyorlar. oyuna gelmeyun.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   O değilde yakın zaman da yerli bi bankamızın kasısından baya çalıp çırpmışlar bu tür saldırı***** kadar kendini teknoloji bilen batandaşlarımız hala neden bi bok öğrenmez ***** madem sadecw net ve bilgiseyar ise ilgi alanın bi boka yaramıyon bari ülkene faydan olsun rezil ***** tüm gereksizelere)

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Sakin ol liseli

  6. SDN Okuru dedi ki:

   siz var mısınız bu saldırı altında ?

  7. SDN Okuru dedi ki:

   5 kelimeyi evirip çevirip tekrar yazmışsınız . Saldırı bank yavaş Rus Web 🙂 Hangi banka hangi site azıcık bilgide serpiştirin salataya

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Hayat bu iste liseli. Eflatun koltuklar arka planda, dislerini gostererek, kaslarini komik bir sekilde ters ay yaparak, kareli gomlekle ve icinde siyak t-shirt giyerek ve sakalli bir sekilde ozcekim yapmaktir. Tam bir liselisin.

  Yorum yazın