Okunma

Türk Sitelerinin Tercihi Google


27 Nisan 2009 Pazartesi 13:48
Türk Sitelerinin Tercihi Google

İnternet reklamcılığı konusunda danışmanlık hizmetleri sunan SEM tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre Google Analytics ilk tercih. Nisan ayı içerisinde gerçekleşirilen araştırma Alexa Türkiye istatistiklerine göre hazırlanmış. Araştırmada sayfa etiketleme yöntemiyle çalışan 10 popüler performans analizi aracının farklı versiyonlarının arandığı belirtiliyor.


Google Analytics, Türkiye’deki sitelerin ilk tercihi.

Elde edilen sonuçlara göre Türkiye’den en çok ziyaret alan 1000 sitenin 642’si, tercihini Google Analytics olarak belirtiyor. Uluslararası siteler çıkartılarak, sadece Türkçe yayın yapanlar değerlendirildiğinde ise bu oran yüzde 72’ye kadar yüsekliyor. Yüzde 26’lık bir kesim hiçbir analiz uygulamasından faydalanmazken, yüzde 1’lik kesim yine Google tabanlı Urchin’i, yüzde 1 ise diğer seçenekleri değerlendiriyor.

:: Google Analytics dışında aklınıza gelen benzer servisler hangileri?

Bilgi için: SEM
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türk Sitelerinin Tercihi Google konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Sitelerinin Tercihi Google ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Sitelerinin Tercihi Google ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "