Türk Telekom 100 Megabitlik ADSL Verecek!


23 Aralık 2010 Perşembe 21:38
Türk Telekom 100 Megabitlik ADSL Verecek!

Türk Telekom, internet kullanıcılarından gelen geri dönüşleri, çok iyi dinlemiş gibi görünüyor. Yarın açıklanması beklenen başlıkları ShiftDelete.Net farkı ile açıklıyoruz.

Kullanıcıların en büyük sıkıntısı, yavaş ve pahalı internet başlıkları altında toplanıyordu. Dersine iyi çalışmış gibi görünen Türk Telekom, yarın bu iki başlıkta da önemli yenilikler paylaşmayı düşünüyor.

Daha Hızlı İnternet!

İnternet trafiğinin büyük kısmı; Google, Facebook, MSN gibi yurtdışına ait. Her geçen gün daha da artan bu ihtiyaca cevap vermek için yurtdışı internet çıkış kapasitelerinde gelinen durumun ve daha da artırılması için düşünülen planların, bu açıklamalarda yer alacak gibi görünüyor.

Daha Ucuz İnternet!

Uzmanlar, günümüzde bir kişinin “Geniş banta sahibim” diyebilmesi için en az 100 Megabit interneti olması gerektiğini düşünüyor. Ve Türk Telekom, bu hızı da son kullanıcıya ulaştırmayı planlıyor. Hem de 150 TL’den daha az bir fiyata.

8, 16, 32 Megabit gibi hızlarda sunulacak olan internet paketlerinde de çok daha iyi fiyatlar bekleniyor.

Kotalar Ne Olacak?

Açıklanması beklenen diğer konu da adil kullanım ve kota şartları. Kullanıcılar burada da çok sıkıntılı. Örneğin, sınırsız olarak adlandırılan internet paketi seçeneklerinde 15 GB kota aşıldığında hız, 512 Kbps’ye düşüyordu.

Beklenen değişiklik ise, kotanın iki katına çıkarılması ve kotanın aşılması durumunda da hızın 512 Kbps yerine 1024 Kbps’ye düşürülmesi.

Altyapı Bu Hızları Kaldırır mı?

Aslına bakılırsa Türk Telekom tarafından daha önce sunulan ve VDSL olarak adlandırılan hızlı internet seçeneğinden herkes yararlanamamıştı ve bazı kullanıcılar hayal kırıklığına uğramıştı.

Eğer bu hızlardan faydalanmak istiyorsanız Türk Telekom santraline olan uzaklığınız en fazla 500 metre olması gerekiyordu.

Türk Telekom bu sorunu, evinizin santrale yakın olmasını beklemek yerine farklı bir şekilde çözmeyi düşünüyor.

Çözüm şu; evlerimize ve iş yerlerimize sunulan internet, sokaklarda veya yer altında bulunan kabinler üzerinden ulaşıyor.

Değiştirilen ve yenilenen altyapı sayesinde Türk Telekom, bu kabinlere interneti fiber kablolarla getirecek ve böylelikle uzaklık nedeniyle yüksek hızdaki internetten faydalanamama sorunu daha da aza indirgenmiş olacak.

Not: Tüm bunlar, ShiftDelete.Net’in duyumları olup, resmi bilgiler yarın açıklanacaktır. Şöyle de bir istatistik var; 5 yıllık yayın hayatımızda yayınladığımız duyumların tamamı doğru çıktı 🙂

:: 100 Megabit ADSL’e ne diyorsunuz? tıklayın, forumda tartışalım.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Türk Telekom 100 Megabitlik ADSL Verecek!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Benim hattımı da benden habersiz fibere geçirmişler. Nakil ettirdim. Nakil adresimde fiber alta yapı yokmuş. Ne uyarı ne başka bir şey. Telekom müdürlüğüne gitmeden muhatap da bulamıyorsunuz. İş için lazım olan internetim 15 gün kapalıydı. Açıldı hızı 0.8mbit altyapı buna müsaitmiş ama 60TL alıyorlar. Seyahate çıktım bir hafta sonra geldim iş yapacağım gene kapalı. 24 saaten fazla kapalı kaldı. Avea 3G telefonumu kullandım. Bir kere arıza kaydı aldılar mı, bir daha muhatap bulamıyorsunuz. o numara ait her türlü işlemi otomatik santrale yönlendiriyor.
  Bir de kusura bakmayın ama en uyuzu bilgisayar ve modem açık bekleyin lafı. Saatlerce değil günlerdir müdahale edemiyorlar. Ama bilgisayar ve modemin açılması için gereken zamana dayanamıyorlar. Tabi ki daha önemlisi sizi mesainiz önemli değil. İşte bu saygıdır. Bir insanın zamanına saygı gösterirseniz hayatına gösteriyorsunuz demektir. Yaptıkları ve söyledikleri küfür aslında. Sizin için en değerli olan şeyi istiyorlar zamanınızı.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  8mbit hız sunucaz diye onca para alıyolar 2mbit kullanıyoruz. Problemi dile getirince oturduğunuz semtten dolayı diye gerekçeler gösteriyorlar. O zaman 2mbit fazlası yoksa ona göre para alsınlar..! Her türlü vatandaşı soyucaklar 1 gram iş yaparlar 3 gram ödeme yaptırırlar..

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  evde internet kullanmak için çok olumlu bir geliş***** sabit hat uygulaması kalksa müthiş olur.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben bir internet abonesi olarak 50 ***** ödeyemedim ve internetimi kapattırdım,şimdi bakıyorum 150 ***** bahsediyorlar bunu kim alır kim öder,birde bizim ülkemizde hiç bir şeyin nasıl olcağını ve bunun doğrusunu yanlışını kimse ne biliyor,neden bilen anlatıyor,ben interneti kapattıktan sonra benden 4 günlük kullanım bedeli 13 kusür lira aldılar,böyle şeymi olur çok şükür Türk telekomdan kurtuldum,telefonu ve adsl yi kapattım ve rahatladım,böyle hizmet olmaz telefonun avizesini kaldırmadan 15 tl. öde,olmaz böyle şey,3 adet Türksel sabit kamu hattı aldım bir ayda 90 tl 30 saat konuş,zamanı kullanamıyoruz bile,Türk Telekomda yapsın böyle bakalım,cep telefonu hattı kursun,adsl kursun ucuz bir şekilde,tüm türk vatandaşları doya doya konuşsun ve kullansın sizde paranızı alınız.Yoksa siz bu kafayla giderseniz çok yakında tüm müşterileriniz sizi bırakır,benden söylemesi,hadi hayırlısı.Kimse benim bu sözlerime alınmasın,eleştiriye gülünüz,tenkide sevnininizki nerede hata yaptığınızı araşıtırınız ve bulunuz,başarılar ***** sürü teknik adamlar çalıştırıyorusnuz,birazcık kafa yorsunlar bu işi daha ucuza nasıl getiririz diye düşünsünler,endi ülkesinde çok konuşandan daha az para alıyor siz ise adamın ocağına incir ağacı ***** gelsin,ben kurtuldum çok şükür.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  telekomun saçmalıkları… kesinlikle yapmazlar böyle yağlı müşteri kitlesini kolay kolay terketmezler. hatsız internete geçmedikleri gibi sansürlü ve sözde sınırsız internet de fahiş fiyatlarla satılıyor. kotalılar ise fevkalade komik şekilde girebiliyorlar internete. 4 gb bugün sadece bir blueray klip kadar bilgiyi içerebilir. gelişmiş bir ülkenin telekomu gibi değil de insanlar içerğie az ulaşsın, dine uygun içeriklere ulaşsın diye düşük kota ve düşük hız formülü uygulanıyor.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Türk Telekom a güvenim kalmamıştır. Ne yaparsa yapsın süperonline fiber hat geldiği gün telekomla ilişkimi keseceğim…

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  siz duyumlara devam edin, 16Mbps VDSL bağlı hız 7Mbps’yi geçmiyor, buyrun……

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  güzel haberler duyarız inşallah. milleti sömürüp kandırdılar bunca yıl kota adil kullanım hakkı vs..

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  bakalım görücez ama inandırıcı değil ilk işim süper onlayna geçmek olcak

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  haha türk telekom sağ gösterip sol vuracak bize yine desenize !!!

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  ADSL değil o olsa olsa FTTx’tir.
  VDSL2 de olabilir ama onun etkinlik mesafesi çok kısa. Böyle bir hizmet için altyapı gerekli. Bugünkü şartlarda zor…

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  teşekkürler shiftdelete.com farkı hissedin

" Türk Telekom 100 Megabitlik ADSL Verecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom 100 Megabitlik ADSL Verecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom 100 Megabitlik ADSL Verecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 2. 2 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 3. 3 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 4. 4 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 5. 5 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 6. 6 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 7. 7 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 8. 8 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 9. 9 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 10. 10 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme