Okunma

Türk Telekom 2011’de Ne Kadar Büyüdü?


19 Nisan 2011 Salı 14:03
Türk Telekom 2011’de Ne Kadar Büyüdü?

Türk Telekom bugün yaptığı basın toplantısıyla  2011 yılının ilk çeyrek finansal sonuçlarını halka açıkladı. Bu sonuçlara göre Türk Telekom’a bağlı şirketler grubu geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle kıyaslandığı zaman net kârda yüzde 12’lik büyüme elde etti.

2011 Yılı Mali Sonuçları Açıkalndı

Firmanın bu dönem kazandığı net kâr ise 2.9 milyar TL oldu. Türk Telekom bu dönemde sabit ve mobil pazardaki yatırımlarını artırmaya devam etti. İletişim firmasının bu dönem gerçekleştirdiği yatırımın toplam rakamı ise 314 milyon TL olarak duyuruldu.

Türk Telekom’un sunduğu hizmetlerden Saha Dolabı ve Binaya Kadar Fiber (FTTN) ise 3 milyon haneye ulaştı.

:: Türk Telekom yatırımlarını hangi konularda artırmalı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 yorum - “Türk Telekom 2011’de Ne Kadar Büyüdü?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Vatandaşı peşkeş çekenler utansın. Adamlar semirdikçe semiriyor. Dünyanın hiç bir yerinde böyle soygun yoktur. Nerede 1 mbit internt 65(45 internet 20Kullanmadığınız mecburi telefon için!) liradır başka?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Her ay adsl faturama fazladan 3-5 lira eklenmiş olarak ödüyorum. Bunun sebebini bilen var mı? vergi falan değil telefon faturasından ayrı olarak bu alınıyor benden. Soyuluyor muyuz yoksa?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Devlet her zaman karlı. I’ u devletin olduğu için karını o oranda alıyor. kdv ötv. Maaş ödeme sıkıntısı yok. Yatırım derdi yok. Anlayacağınız devlet her zaman karlı. Ekonomiden anlamayanlar bunları bir araştırsın.

 4. braveheart.fb dedi ki:

  Türk Telekom satılmadan önce PTT ile birdi. Yani Posta Telefon Telgraf olarak geçiyordu. Ancak PTT’nin bir tane T’si yani Telefon satıldı. PTT yalnız kaldı. Ne yapacağını bilemez haldeydi. Giderek zarar etmeye başladı. Sonra çare olarak satılan T’nin yerine teşkilat’ı getirdiler. Ve PTT Posta Telgraf Teşkilatı olarak hayatımıza, tamamen devletin kurumu olarak, kalmaya devam etti. Devlet destekledi; iyi ve kaliteli yöneticilerle Telekom’dan ayrıldığında ne yapacağını bilmeyen bir kurumdan bu gün kamu kurumları içinde yılık 500 trilyonluk gibi bir karla birinci sıraya geç***** />

  Demek bir kurumun "adam" olabilmesi için özelleşmesi gerekmiyor. Ben eminim bu gün Türk Telekom özeleşemeseydi bu günkü devlet anlayışıyla her ay sonunda bir Kol Center yerine daha adil faturalar gelecekti. Ve hızda bu gününkinden çok daha iyi olurdu.

 5. hüseyin123 dedi ki:

  kuralkan, sen ve ciddiyetsiz yazılmış mesajını hiçbirşekilde dikkate almıyor, seviyene düşmüyorum.

 6. rtsbora dedi ki:

  KOL center sayesinde bu karlar.

 7. fatihcamli dedi ki:

  Türktelekoma rakip yokki Bide gerileyecekmi okadar ……. kişi varken… ayda konusmadan 15 Tl sadece vergilere gidiyor… gerisini boşver.

 8. KURALKAN dedi ki:

  bazı beyin özürlüler hala hükümet yönetim ***** turkcell TELSİM yıllarca sömürdü alayınızı. onlardadamı hükümet ***** telekom satılmasaydı hala 56 kb internet kullanı***** hükümet diyip insanın asabını bozmayın.turkcell internet kullan avea kullan vodafone kullan neden ttnete gelince hükümet bombalanı***** boyunca zarar etmiş ve devlete kambur olup bir kere kar etmemiş telekomu sattı diye hükümet suçluysa cahil ***** telekomun yanlış hatırlamıyorsam %51 satıldı.diğer pay hala devlette.

 9. empati2001 dedi ki:

  halkın sırtına çıkarak daha çok büyüyecek…
  büyümüş yani karı artmış. bu yıl internet fiyatını artırdılar daha da büyüdüler.
  sadece kullanılmayan telefondan aldığı para ona yeter.

 10. hüseyin123 dedi ki:

  devlet daha bir internet altyapısına sahip çıkamadı… bunu işletip kar sağlamayı beceremedi. bugün tam sınırsız internet artık elektrik faturalarını aşmış bir fiyata tırmandı. elektrik için nükleer santral dahi kurdurulması göze alınıyor, neden internet özel sektörün kaderine terkediliyor… internet bir ihtiyaçtır. bu rezaletin tek sebebi cahil yönetim, ve cahilce verilmiş kararlardır.

 11. lord87 dedi ki:

  tabiki o kadar büyüyecek kos koca Türkiye’yi dolandırıyor.

 12. braveheart.fb dedi ki:
 13. hüseyin123 dedi ki:

  sana verdiğimiz fahiş faturalar haram olsun.

 14. ArcShotTR dedi ki:

  O büyümedeki tüm hakkım haram olsun onlara. Mbiti 50liraya olacak şekilde yatırım yapsınlar da nasıl yaparlarsa yapsınlar.

 15. orcnd dedi ki:

  %55’i 6,5 milyar dolara satılan bir şirket için kârlı bir yıl olmuş. tabi bunun arkasında "akşam 7’den sabah 7’ye", "günde bir liraya internet" ve bir çok başarılı kampanya var. devlet yönetimindeki bir şirketten beklenemiyecek adımlar bunlar.

" Türk Telekom 2011’de Ne Kadar Büyüdü? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom 2011’de Ne Kadar Büyüdü? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom 2011’de Ne Kadar Büyüdü? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "