Okunma

Türk Telekom, 2016’da rekor büyüme elde etti!


09 Şubat 2017 Perşembe 04:30
Türk Telekom, 2016’da rekor büyüme elde etti!

Türk Telekom, 2016 yılı sonu finansal ve operasyonel sonuçlarını açıklayarak, geçtiğimiz yıl elde ettikleri kazanımları kamuoyu ile paylaştı.

Türk Telekom CEO’su sonuçlar hakkında yaptığı konuşmaya, ‘ Türk Telekom tarihinde çok önemli gelişmeler kaydettiğimiz 2016 yılına ait finansal ve operasyonel sonuçları sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz ‘ sözleri ile başladı.

Türkiye’nin en büyük marka birleşmesi ile mobil, internet, telefon, TV ve yenilikçi dijital hizmetleri tek bir mağazadan müşterilere sunar hale geldiklerini açıklayan Türk Telekom CEO’su Dr. Paul, 2016 yılının 4.5G ile birlikte mobil operasyonlar için bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

2016 yılı Türk Telekom açısından nasıl geçti?

Türk Telekom’un 2016 yılı gelirleri, halka arzdan bu yana en yüksek yıllık büyüme oranı olan yüzde 10,9 ile 16,1 milyar TL seviyesine yükseldi.

17-02/09/turk-telekom-info-grafik.jpg

Ayrıca, 2016 yılında Türkiye’nin dijital dönüşümünde öncü rol oynama vizyonu ile 3 milyar TL yatırım gerçekleştiren şirket, toplam abone sayısını 1,5 milyonluk bir artış ile 38,9 milyon seviyesine yükseltti.

2008’den bu yana en yüksek yıllık abone kazanımı ile geniş bant abone tabanı 8,7 milyona ulaşan Türk Telekom’un, mobil abone tabanı ise 1,3 milyon artış ile 18,6 milyon oldu.

:: Türk Telekom’un 2016 yılında elde ettiği başarı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

40 yorum - “Türk Telekom, 2016’da rekor büyüme elde etti!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kazık fıyata kampanyalar yaparsa ***** ıkı hafta once hattımı turk telekomdan turkcelle tasıdım

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hem büyüyüp hem zarar ilan eden bir şirket nasıl oluyor açıklarmısınız.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  tekel olmada görelim

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İndirme hızını 100 kbps den 200 kbps ye çıkardı

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Eder eder, 97.5 lira adsl faturası gönderirse eder

 6. SDN Okuru dedi ki:

  TurkTelekom mobil kullanıcısıyım, o konuda başarılı olduğunu düşünüyorum,akdeniz-ege tüm illeri gezdim aracla..Çekmeyen yer görmedim,Sportify ile kesintisiz müzik dinledim..AMA internet olarak altyapısı aşırı derece zayıf..Istanbul'da anadolu yakasında çok merkezi yerde denize yakın oturmama rağmen ALTYAPISI BERBAT..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Aynen aynen ne kadar büyüdükleri ortada şu an bu haberi evimden mobik veri ile okumak zorunda kalıyorum

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Telekom 1.39 milyar lira zarar açıkladı ne büyümesi

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yatırım filan yapmı***** de ***** abone kaybeden şirket nasıl büyür!en pahalı ve en yavaş internet telekom ***** bile yerlerde sürünüyorlar

 10. SDN Okuru dedi ki:

  TT khk ile varlık fonuna devir edilmiş ***** daha iyi yönetilebilir durumda, bundan sonra redbull tek rakibi ***** TT

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Kime büyüyor ?
  Bize ne büyüdüğü ortada…

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Direğe kamyon çarptı kablolar koptu 10 kere aradım gelmediler kendi imkanlarımızla bağladık kabloları. 1 hafta geçti aradan hala gelen yok aradım biraz önce sorunu hallettiklerini söylediler. Allah belalarını versin yozlaşma tüm kurumları sarmış durumda

 13. SDN Okuru dedi ki:

  türk telekom dün beni aradı. yıllardan beri ev telefonu abonesiymişim vs. +500 dk vereceklermiş her yöne ve faturamda indirim 24 ay kalırsam. iyi dedim, sonra ne deseler beğenirsiniz? eğer 500 dk içinden kullanırsam ve 24 ay içinde ayrılırsam kullandığım dakikaların da parasını alacaklarmış. nasıl büyüdükleri belli oldu! önce adam gibi hizmet verin milleti keklemeyin!

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Anca para kazanın daha çok zengin olun siz zaten ülkenin gelişmesine bi katkınız yok

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Öncelikle borcunu ödesin de müşteriler ekstra mağdur olmasın.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  1,9 Milyar TL net zararları var. Bunun neresi büyüme sayın admin?

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Bende GSMobile kullanıyorum,memnunum.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  32 senelik bakır kablo ile 8mbit hız alıyorum

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Demek ki, 2016'da yatırım yapmamış, olmayan altyapısını iyileştirmek yerine, fahiş fiyatlara kar elde etmenin mutluluğunu mu yaşıyorlar? işte bir tek mobil telefon tarafı ucuz, o da nasıl olduysa artık.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  büyüsün bakalım anca kendi cepleri dolsun, rezalet bir firma hizmet sıfır. tv lere reklam vermekle olmuyor. neymiş 18.000 yeni nokta ile süper çekim gücüymüş.. düşük kaliteyi yüksek fiyata veriyorsunuz. adsl i ipatl ettirirsin hiç bir taahhütün olmamasına rağmen 3 ay daha kullanmadığın hizmetin faturasını ödersin.. bunun gibi çok firma var böyle ülkeden

 21. SDN Okuru dedi ki:

  bir karar verin bi tebligat geldi 180 milyon borcu var dersiniz bu de rekor büyüdü dersiniz

 22. SDN Okuru dedi ki:

  ''Türk Telekom dördüncü çeyrekte kur zararının etkisiyle 1.39 milyar lira ZARAR açıkladı. Şirket yılın ilk 9 ayında 664 milyon TL net kâr açıklamıştı'' Bu haber bugün gazete de çıktı

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Bunların yaptığı yatırım bize yansımıyor bence bunlar altyapıya değil kişilere yatırım yapıyorlar.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Nasıl kaçtım geçen ay bir ben Bir Allah bilir 2 yıl kontratım vardı biter bitmez kaçtım. rezalet bir firma ne hız ne kalite yerlerde

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Arap telekom

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Rekor büyüme elde ediyor ama bu paraları bırak yatırım yapmayı ödemesi gereken taahhüdü bile yerine getirmiyor çünkü buradan kazandığını yurtdışına aktarıyor çünkü oradaki şirket iflasın eşiğinde bunlara Satanlarda kabahat!

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Kamuoyuna her geçen gün batağa giden bu şirket hedef saptırma ve manipüle ettrime çabası iç***** çöp internet kusurlu ***** vatandaşın cebindeki oaraya ellerindeki rezalet at yapıyı iyileştirmeden şirketi satın aldıkları ana parayı kurtarmak

 28. SDN Okuru dedi ki:

  klasik kim arasa altyapı kötü vs diyen bir firma tekelcilikten karına kar katıyor. Rekabet olmadığı sürece böyle kötü hizmet çok para mantığıyla sonsuza yolculuk.

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar bende TürkTelekoma geçerek büyük hata yaptım hiçbiryerde çekmiyor. Şakın geçmeyin geçirtmeyin

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Batıyor batıyor ne büyümesi

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Evet iyi ama son aylarda internet hız sorunlarını baş gösterdi. Bir sn evvel fiber gerek adsl yetmiyor artık 360p videoyu izleyemez olduk

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Q özel I devletin

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Bu kadar yatırımı nereye yapıyor Türk Telekom anlamadım? Bizim mahallede daha 2G çekmiyor arkadaş!

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi halkına dandik internet hizmetini fahiş fiyattan dayadığı için büyüme! göstermesi normaldir…..

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Berbat net hızı düşük arıyorum altyapınız kötü diyorlar kablo tv geçtim 50 mbps sorunsuz alıyorum işte oda hizmet bu da.

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Açıklama yaptular 1.5 milyar dolar zarar etmiş

 37. SDN Okuru dedi ki:

  Fahiş Fiyata internet ve Cihazı Millete satarsan Zarar mı edecek; Trkcll,,Vodafone,Ttelekom Cihaz Kampanyalarını Karşılaştırın Ne demek istediğimi Anlarsınız Ttelekom Ve Trkcll Türkiye Firması Olmasına Rağmen ne hikmetse yabanacı Firmalardan (Vdfn) Daha yüksek ücretlere Cihaz kampanyası sunuyorlar Tebrikler yerli Ve milli Kazıklanma İçin

 38. SDN Okuru dedi ki:

  bize ne ki bu haberden. sonuçta Türk şirketi değil.

 39. SDN Okuru dedi ki:

  ne olacak hizmet yok fiyatlar uçuk… onlar kazanmayacakta bizmi kazanacaz..ne güzel memleket ohhhh…!

 40. SDN Okuru dedi ki:

  Hizmet 0

" Türk Telekom, 2016’da rekor büyüme elde etti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom, 2016’da rekor büyüme elde etti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom, 2016’da rekor büyüme elde etti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "