Okunma

Türk Telekom 3. Çeyrek Mali Raporu Açıklandı


17 Ekim 2012 Çarşamba 13:58
Türk Telekom 3. Çeyrek Mali Raporu Açıklandı

Türkiye’nin en büyük iletişim şirketlerini bünyesinde barındıran Türk Telekom grubu, 2012 ilk çeyrek mali raporunu yayınladı. Buna göre gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artıran şirket, gelirini 3.2 milyara yükseltti.

Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani Türk Telekom’un 2012 3. Çeyrek sonuçlarına dair şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yılın üçüncü çeyreğinde Türk Telekom Grubu güçlü finansal ve operasyonel performans göstermeye devam etti. Grup gelirleri yıldan yıla yüzde 6 büyüyerek 3,2 milyar TL’ye ulaştı ve FAVÖK marjı yüzde 40 olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz yıla kıyasla daha düşük finansal harcamalarla desteklenerek 3. çeyrekte net kâr yıldan yıla yüzde 77 artışla 636 milyon TL’ye yükseldi. Türk Telekom Grubu yatırımlarına devam etti ve yatırımlar ilk dokuz ayda 1,7 milyar TL’ye ulaştı.

Ticari segment müşterileri için, Türk Telekom, TTNET ve Avea’nın ortak teklifi “BİZ” rekabet gücümüzü artıran eşsiz avantajlara sahip teklifler içeriyor. “BİZ” mobil, sabit, internet ve bulut hizmetlerini en ileri teknolojik çözümler ve makul fiyatlarla sunuyor.

Türk Telekom Grubu olarak Türkiye telekom pazarındaki lider konumumuzu sürdürmek için yakınsama stratejimiz ve grup sinerjilerine odaklanıyoruz. Yakın zamanda yönetim ekibimize yeni üyeler kattık. Bu değişikliklerle müşterilerimizin dinamik ihtiyaçlarına odaklanan enerjik bir lider ekip oluşturmayı hedefliyoruz. Yönetim ekibimizin her zaman müşterilerimizi merkeze alarak stratejimizi başarıyla uygulayacağına inanıyoruz.”

:: Türk Telekom şirketlerinden hangisinin ya da hangilerinin ürünlerini kullanıyorsunuz?

 

 




yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Türk Telekom 3. Çeyrek Mali Raporu Açıklandı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  28 tl yalın fiber ücreti koymuş. Yüzüne gözüne dursun.

 2. Nemre dedi ki:

  Allaha Şükür Hiç Bir Şeyini Kullanmıyorum.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  superonline fiber istanbulun yüzde 70ini kapsadığında ttnet kapımıza kadar gelecek. şimdilik adi kullanım kotasının keyfini çıkarsınlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tekelcilik yapmanın bedeli budur.
  8 mb kotasız parasi ödediğin internete 1/3 mb hızda bağlanıyorduk.
  Ve o muhteşem müşteri hizmetleri öyle hizmet veriyorduki bir keresinde arkadaşıma işletim sistemini değiştirmsini önermişti MS Vista’da İnternet Yavaşmış MS Xp kullanmamı önermişti:)
  Geçenlerde telekom ofisine gittiğimde gördüğüm manzara karşısında
  İstemeyerekte olsa gülümsedim:)
  1 Adet kayıt masası 3 adet İPTAL Masası vardi.

 5. muratteas dedi ki:

  Yatırım harcamaları ve kâr herşeyi açıklıyor.

" Türk Telekom 3. Çeyrek Mali Raporu Açıklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom 3. Çeyrek Mali Raporu Açıklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom 3. Çeyrek Mali Raporu Açıklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "