Okunma

Türk Telekom Aselsan İşbirliği


02 Eylül 2009 Çarşamba 09:51
Türk Telekom Aselsan İşbirliği

Türk Telekom ve Aselsan, bugün imzalanan işbirliği anlaşmasına göre; İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “112 Acil Yardım için Bilgisayar Destekli Sevk ve Yönetim Sistemi” altyapısı kurulumu ve Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kamu Güvenliği Telsiz Haberleşme Sistemi” projelerinde, ihalelere katılım dahil tüm süreçlerde birlikte hareket ederek ortak çözümler üretecekler.

 

Yapılan işbirliği ile Türkiye’nin kamu güvenliği açısından hayati öneme sahip iki projesi, dış kaynaklara ihtiyaç duyulmadan yürütülecek.

 

Birbirini tamamlayıcı nitelikteki bu iki proje kapsamında, Türkiye’de 112, 110, 155 ve 156 gibi acil yardım telefonları birleştirilerek tek numaraya (112 ACİL) dönüştürülecek. Böylece, ortak sayısal telsiz sistemini kullanabilecek olan kamu güvenliği ile ilgili kurumlar, acil durumlarda ortak ve koordineli hareket ederek, halka daha etkin ve daha hızlı hizmet sunabilecek.

Projelerin hayata geçirilmesi ile kamu güvenliği personelinin ihtiyaç duyduğu bilgiye sayısal telsiz ortamından en hızlı şekilde ulaşması sağlanacak, merkezden mobil ekiplerin yerleri takip edilecek ve acil durumlarda olay yerine en yakın ekipler yönlendirilerek en hızlı, doğru ve etkin şekilde müdahale ile kamu yararı gerçekleştirilecek.

:: Bu projeyi nasıl yorumluyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türk Telekom Aselsan İşbirliği”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    911 cakmasi

" Türk Telekom Aselsan İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom Aselsan İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom Aselsan İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "