Okunma

Türk Telekom Kampanyası Nasıl Karşılandı?


01 Şubat 2016 Pazartesi 22:05
Türk Telekom Kampanyası Nasıl Karşılandı?

Uzun zamandır kulislerde konuşulan ve kısa bir süre önce gerçek olan; Avea, TTNET ve Türk Telekom birleşmesi, Türk Telekom markasının hemen her reklam platformunda görülmesi ile sonuçlandı.

Çok ciddi bir pazarlama bütçesiyle, başarılı bir şekilde birleşmesini duyuran Türk Telekom’un çalışmaları, sosyal medyada nasıl karşılandı?

Sosyal medya, Türk Telekom için ne diyor?

16-02/01/news_1-turk-telekom-birlesmesi-yeni-turk-telekom-logosu-2016.jpg

Somera isimli araştırma platformu Türk Telekom’un birleşme kampanyalarının başlamasından bu yana, sosyal medyada neler yaşandığını ortaya çıkardı.

Açıklanan verilere göre; son 3 günde Türk Telekom birleşmesi ile ilgili 50,000’den fazla ileti paylaşıldı. Dikkat çeken nokta ise, bu etkileşimlerin sadece %21’lik oranının olumlu görüşleri barındırıyor olması…

Öte yandan Türk Telekom’un yeni logosu da, sosyal medyanın gündemleri arasındaydı. Ancak ne yazık ki aktarılan verilere göre Türk Telekom’un yeni logosu, bu alanda da sosyal medyadan geçer not alamamışa benziyor. Zira yapılan açıklama göre, etkileşime giren kullanıcıların sadece %31’lik bölümü yeni Türk Telekom logosunu beğeni ile karşılamış.

Araştırmalara göre düşük gözüken bu rakamlar, bakalım önümüzdeki dönemlerde, şirketin stratejilerine nasıl yansıyacak? Merakla bekliyoruz.

:: Türk Telekom birleşmesi ve yeni Türk Telekom logosu ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

100 yorum - “Türk Telekom Kampanyası Nasıl Karşılandı?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyenin en aç gözlü firması, az yatırım çok para denilence aklan gelen ilk firma. Olumlu görüş bildirecek adam ya firmanın çalışanıdır yada satanıdır.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  O Türk yazısı orda kalacak zorunuza mı gidiyor? Kullanma la

 3. SDN Okuru dedi ki:

  telekom,a ***** yok..5 vezne var 1 vezne çalışıyor..
  bankalara gittik..8 vezne var 2 vezne çalışır..hele müşteri bölümüne git..bekle bekle bekle..bekle 5 veznede 1 kız çalışıyor..bekle bekle bekle bekle..bekle…yinede bekle..! soracak müdürde yok..dışarıda Allah bilir nerede? millette bekliyor..bekliyor bekliyor..bekliyor.. işte türkiye hayatı..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İNTERNETTE 4 FİLM. seyrediyoruz..ADİL DAĞITIM REZALETİNİ ÖNÜMÜZE KOYUYOR..KOTANIZ VAR AMA SİNYALİNİZ DÜŞÜK..75 LİRAYA YENİSİNİ AL..diyor (en azından 100 liraya kadar çıkıyor) yani sinyali millete 100 liraya satıyor..utan be TELEKOM..! MİLLETİN MALINI SATTILAR MİLLETE KAZIK ATTILAR..*****

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hırsız herifler

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bende hala Avea ama Turk Telekom yerine TT olmasını isterdim :/

 7. SDN Okuru dedi ki:

  sadece reklamlarınde fiberi görünen bir şirket, reklamı olmasa, istanbulun göbeğinde fiberi göreceğimiz yok, 2018e kadar döşenecek dediler 🙂 bir umut bekliyoruz

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Kampanya da ne var koca bir~ HİÇ ~

 9. SDN Okuru dedi ki:

  değişen tek şey logo içeriği olmayan bir kampanya yapmış ki buna kampanya bile denmez..kof..Logosunu yidiğim bişeyede benzese

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Tepede turk telekom yazıyor. Hattımı değiştricem bu sebekten tt mobile yada tt yazsa daha iyidi

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Vodafone 3G 5-6mbps, akn dolunca ttnet 3.5 mbps. İronide son nokta ADİL kullanim sacmaligi. Logo da google play store cakmasi.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  kimse artık ev ve iş telefonu kullanmadığı halde hala interneti kullanmak için bize sabit hattı tikle sonrada marka isim değiştir. kurtuluşumuz yok bari zevk alalım

 13. SDN Okuru dedi ki:

  baktılarki söğüşliyemiyorlar halkı demişler napalım biraz para harcıyalım ,o tren çoktan kaçtı hacımmmm yıllardır aklınız neredeydi boşuna özelleştirdiler sizi???

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Kampanya bunun neresinde acaba

 15. SDN Okuru dedi ki:

  birbirinden sorunlu 3 firma demiş arkadaş. çok doğru. şimdi her şeyimiz suudilerin oldu. hadi bakalım Allah sonumuzu hayır etsin. (tek telekom TÜRK telekom fakat U'i arabın telekom) rahat olun belimizi incitmiyolar

 16. SDN Okuru dedi ki:

  T.Telekomdan makul yeni tarifeler ve kotalarında makul ölçüde artırılmasını beklerken, sadece reklam gördük, buna mı sevineceğiz?

 17. SDN Okuru dedi ki:

  T.Telekom logo dışında ne değişti ki. Aynı kazık ücretler, adil olmayan Adil Kullanım Kotasıyla, 3 megabit internet ve haraç gibi ev telefonuna sabit ücret ödüyor olmamızın dışında, ne değişti ki.
  Vatandaşı kazıklamaya devam, alternatifi olmayan, tekel olan bir şirkete mahkumuz. Değişen bir şey yok ve bu şekilde devam etmeye bizi mecbur ediyorlar.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Fiber gelse ne yazar. AKK kalmadığı surece. O değilde aklıma hep röportaj geliyor. Ne diyor o Turktelekom ceo bozuntusu akk kalması söz konusu değil milletimizin içindeki interneti somurenlerden dolayi diğer insanlar baglanamiyormus. Özeti bu. Nasıl guluyorum bir bilseniz .hshshhshsgagahnajhsg

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Artık hat yerinde Türk Telekom yazısını görünce içime huzur doluyor. Telefonumu cekiyormus hissine kapılıyorum. Sonra Google Play Stora girip bir uygulama indiriyorum. O da ne 120kbps… NE GÜZEL TURKTELEKOM OLMASAYDI 20kbps Olurdu deyip kendimi yatistiriyorum(!). Teşekkürler Turktelekom(!). Sen Olmasaydın bu hızlara ulasamazdik.

  Şaka bir yana logo tamamen yazı ve DeFacto çakması birşey. Ayrıca adı bu kadar kirlenmiş bir markayı tekrar yükseltme çabası nedir.

  (Geçen yazinizda sabah bir yorum yazdım. Ucu size de dokundu galiba. Yayımlanmamış. İnşaallah bunu yayimlarsiniz. Hadi kısa tuttum bu sefer.)

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Başlıkta hata var. Türk telekom kampanya mı yaptıki karşılama yapalım. Hala 3MBps internet, nesini beğenmemiz gerekiyor? Mobil değil ev interneti bu hız ve aylık para ödüyoruz. Memnun mu olmamız gerekiyor şimdi?

 21. SDN Okuru dedi ki:

  fiber desen yok mahalle şebekesine fiber gelmiş neyime daire içine kadar getiremedikten sonra (bknz. superonline) avea desen ucuz ama ilgi çekmeyen çin malı gibi ew telefonu yakın gelecekte tarih olabilir. ama vizyon açısından bu 3lüyü birleştimek mantıklı neden ? gelecek teknolojide tek bir sinyal üzerinden özellikle mobile verici üzerinden bu 3üne sahip olma hissi +televizyonda eklenirse mükemmel görünüyor ama tabiki günümüz standartları ile olmaz çok çalışmak lazım..

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Logo A&TT veya TT&A olmalıydı. Daha klas duruyor.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Birbirinden sorunlu 3 şirket birleşmiş.tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş misali.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Fiber yaygınlaşsın akn de kalksın yeter

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Fakir sömüren iki firma birleşmiş. Peh

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Eskiden avea olan hattim türk telekom olduktan sonra çekmeye başladı. Teşekkürler türk telekom.

 27. SDN Okuru dedi ki:

  logo neyse de font çöp

 28. SDN Okuru dedi ki:

  çöp çöptür.. çekmeyen hattın ismini de değiştirsen yine çöp 🙂

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Bu şekilde birleşme kaliteyi doğurmasi ***** hizi 3g de diğer operatörlere göre zayif ***** ucuz hem kaliteli ***** bu birlesme sonucu müşterileri şaşırtacak kampanyalar yapmasi ***** sinirsiz kotasiz internet gibi.

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Türk yazması ne zorunuza gitmiş be kardeşim !

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Logoda ne var onu anlamadım Türk telekom yazıp iki üçgen koymuşlar photoshop ile 2 dakkalık işi var öğret ilkokul çocuğuna photoshop kullanmayı o bile yapar

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Avea çok mu eye çekiyordu sanki… TT grubu tekel olduğu için millete giydiriyor. Hep beraber giydirecekler artık. Hizmet: yok, Kalite: yok, fiyatlar: Tavan.

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Tekelleştirip istedikleri gibi at oynatmaya çalışıyorlar.

" Türk Telekom Kampanyası Nasıl Karşılandı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom Kampanyası Nasıl Karşılandı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom Kampanyası Nasıl Karşılandı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "