Okunma

Türk Telekom Bulut Güvenlik Birliği’ne Üye Oldu


02 Temmuz 2013 Salı 09:57
Türk Telekom  Bulut Güvenlik Birliği’ne Üye Oldu

Türk Telekom, bulut bilişim endüstrisinin en prestijli kuruluşu Bulut Güvenlik Birliği’ne (Cloud Security Alliance – CSA) üye oldu.

Bulut Güvenlik Birliği, online etkinlikler ve birlik üyesi kuruluşlar aracılığı ile bu alanda sektör için güncel bilgi paylaşımına olanak sağlıyor ve üyelerine özel “Bulutta Güvenlik” eğitimleri düzenliyor.

Bulut bilişimde güvenlik standartlarının yükseltilmesine yönelik Ar-Ge çalışmaları da yürüten birlik, web sitesi, sektörel bloglar, gazeteler ve sosyal medya aracılığı ile bulut ekosistemini bilgilendiriyor.

Bulut bilişimde güvenliğin sağlanması, bu alanda sektörün ihtiyaç duyduğu eğitimlerin sunulması ve bilgilerin tüm sektörce paylaşılması için kâr amacı gütmeden çalışan Bulut Güvenlik Birliği, bu alanda çözüm geliştiren sektör şirketlerinden ve konuyla ilgili kuruluşlardan oluşan 130’dan fazla üyeye sahip. Birlik, bulut bilişim dünyasının ortak platformu olarak 2008 yılında faaliyete geçti.

Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca, Türk Telekom’un Bulut Güvenlik Birliği’ne Türkiye’den katılan ilk kuruluş olduğuna dikkat çekti ve şunları söyledi:

“Türk Telekom olarak ‘BuluTT’ çatısı altında topladığımız yenilikçi bulut bilişim çözümlerimizle her sektörde ve her ölçekte işletmenin ihtiyaçlarına yanıt verebiliyoruz. Bulut Güvenlik Birliği’ne katılımımız, en gelişmiş bulut bilişim çözümlerini sunabilme gücümüzün ve bu alanda Türkiye’deki liderliğimizin de güçlü bir yansıması.”

:: Türk Telekom’un Bulut Güvenliği Birliği üyesi olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türk Telekom Bulut Güvenlik Birliği’ne Üye Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom Bulut Güvenlik Birliği’ne Üye Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom Bulut Güvenlik Birliği’ne Üye Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "