Okunma

Türk Telekom Buluta Çıkıyor


26 Ocak 2012 Perşembe 14:20
Türk Telekom Buluta Çıkıyor

Türk Telekom, bulut bilişim stratejisini ve kendi altyapısıyla sunduğu bulut bilişim hizmetlerini bugün düzenlediği bir toplantıyla anlattı. Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ile Türk Telekom Teknoloji Başkanı Timur Ceylan’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Türk Telekom’un bulut bilişim hizmetleri başlığı altında uçtan uca sunduğu servisler hakkında bilgi verildi.

Bulut bilişim teknolojisi ve Türk Telekom’un bulut bilişim altyapısı hakkında bilgi veren Türk Telekom Teknoloji Başkanı Timur Ceylan, “Şimdiye kadar bulut bilişim teknolojisi ve veri merkezi için yaklaşık 40 milyon dolarlık yatırım yaptık. Bulut bilişim sadece sunulan teknoloji değil bir yaklaşım modelidir.

Arka planda tecrübe, bilgi birikimi, fiziksel ve teknolojik altyapıyla birlikte müşterilerimize sağladığımız faydanın bütünüdür. Türk Telekom olarak bulut bilişim teknolojisinin tüm altyapı bileşenlerine sahibiz ve bu sayede müşterilerimize uçtan uca çözüm sunabiliyoruz” dedi.

Türk Telekom tarafından sunulan bulut bilişim çözümlerini anlatan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, “Bulut bilişim hizmetlerinden faydalanmanın anahtarı yaygın erişim altyapısı. Yaygın altyapımızla bulut bilişim teknolojisinin Türkiye’nin her köşesinden ulaşılabilir olmasını sağlayarak kullanımı arttırıyoruz.

Bulut bilişim çözümlerimizi, global firmalarla iş ortaklıkları çerçevesinde daha güçlü hale getiriyoruz. Sektörel çözümlerimizle sağlık, turizm, eğitim, güvenlik sektörleri başta olmak üzere her sektörde müşterilerimizin iş yapış şekillerine değer katan çözümler sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin Tier III tasarım sertifikasına sahip ilk veri merkezi

Türkiye’nin Tier III tasarım sertifikasına sahip ilk veri merkezi olan Türk Telekom Veri Merkezi (TTVM), bu sertifikayla altyapı ve hizmet sürekliliğini uluslararası boyutta tescil ettirmiş oluyor. 300 kişilik uzman personeliyle toplam 3.000 metrekarelik alanda hizmet veren TTVM, 80 Gbps uplink kapasitesiyle müşterilerini internet bulutuna hızlı ve güvenli bir şekilde taşıyor. TTVM, Türk Telekom’un bulut bilişim yolculuğunda önemli bir altyapı platformu oluşturuyor.

:: Bulut bilişim hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Türk Telekom Buluta Çıkıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Tamamda servisin içeriği ne?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  siz bence bıdı bıdı yapıyorsunuz ama nafile, hele firmaların gizlilik politikalarını okuyun ona göre yorum yapın bence, ve beni yabancı firma hayranı diye lanetlemeyin….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Google’ a güveniyorsunuz ama :),yabancıya güvenmekten iyidir,İç rahatlığıyla gü***** güvende….

 4. SDN Okuru dedi ki:

  tabi, yabancı devlete ve firmalara güvenin yerli firmalara ve devlete güvenmeyin..aklını seveyim..insa edin biraz..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  hayatta bunlara güvenip verilerimi saklamam, verilerin böyle devlet ortaklı ellerde saklanması doğru değil. herşeyimiz kontrol altında zaten… hele yerli firmalara hiç güvenmem…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  tebrikler türk telekom

" Türk Telekom Buluta Çıkıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom Buluta Çıkıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom Buluta Çıkıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "