Okunma

Türk Telekom’dan Doğaya Saygı


07 Şubat 2008 Perşembe 22:00
Türk Telekom’dan Doğaya Saygı
Maliye Bakanlığı’ndan onayı alınca, e-fatura projesini uygulamaya sokan Türk Telekom, elektronik faturaların Maliye Bakanlığı tarafından kıymetli evrak kabul edilmesi için de ön ayak oldu. Her ay 23,5 milyon müşterisi için ikişer nüsha bastırdığı faturaları elektronik ortamda gönderip arşivleyecek olan Türk Telekom, ilk aşamada kendi arşivleri için bastığı faturaları elektronik ortama geçirecek. Ardından müşteri kopyalarının da isteğe bağlı olarak elektronik ortama taşınmasıyla, aylık toplam 350 ton birinci hamur kağıt tasarrufu edilecek.

Doğaya 100.000 Ağaç Hediye

Kağıttan yapılan tasarrufun yanında 2008 yılı sonuna kadar Türkiye’ye 100.000 ağaç armağan etmeyi planlayan Türk Telekom‘un bu kararıyla ilgili Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany; “Dikimini yapacağımız 100.000 ağaç, bu projeye inancımızın ve Türkiye’ye katkımızın bir sembolü olacak.” şeklinde konuştu.

1 Şubat 2008 tarihinden itibaren yapılan konuşmalara ilişkin her faturanın Türk Telekom‘a ait nüshası elektronik olarak saklanmaya başladı. Müşterilerin isteğine bağlı olarak, Türk Telekom faturaları bundan böyle kağıt değil e-posta olarak gönderilecek. Son kullanıcılar olarak en çok merak ettiğimiz nokta ise, bu atılımların telefon faturalarına nasıl yansıyacağı.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Türk Telekom
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Türk Telekom’dan Doğaya Saygı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ben telekoma mail attım faturamı e-posta ile almak istiyorum diye, kaç gün oldu hiç bir cevap gelmedi. Mailin içeriğinden ziyade koskoca telekom bizi adam yerine koyup bir cevap yazsaydı bari.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Öncelikle göstermelik mi yoksa gerçekten samimiler mi onu kestirmek zor fakat gene de çok güzel bir düşünce. Ama gönül isterdi ki almış oldukları bu kararın yanında bir kısmıyla da altyapılarını iyi seviyeye çekme ve verdikleri hizmeti de geliştirme için de kullansalar çok da güzel olurdu.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  dün yazdıgım yazıdan haber yok bumu sızın tarafsız lıgınız ayıp gerçekten

 4. SDN Okuru dedi ki:

  INTERNETİ OLMAYANLARI ZORLAYAYIP KULLANDIRACAKLAR O ZAMAN 🙂
  BİDE KAĞITTAN TASARRUFMUŞ PEHHH

 5. SDN Okuru dedi ki:

  zaten 4 aydır faturalar gelmiyor postayla bıraksınlar bu masalları açık açık posta parası vermek istemiyoruz desinler.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ttnet ilk defa memlekete hayırlı bir iş yapacak tabi bu işin kendi sektöründe olmamasıda işin farklı bir boyutu

 7. SDN Okuru dedi ki:

  artık turk telekomdan müşteriyede saygı bekliyoruz 9 lira konusuyorum faturam 20 kusur lira artık gına geldı

 8. SDN Okuru dedi ki:

  yurttaşlarada saygı gösterseler…..

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Telekom sonunda doğru birşey yapmış…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  bunlar bize yine ek mailet olarak geri döner buhalk bunu hep böyle gördü

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Telekom doğaya saygı duyuyor duymasına da. O doğanın bir parçası olan bana ve tüm diğer müşterilerine neden saygı duymuyor? ADSL pahalı abi. Sürekli gündem saptırarak bu özel sektör tekelinin çılgın fiyat poliitkasını zihinlerden silemeyecekler. Telekom yıkılacak. Yarınlar bizimdir.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  e-maille bildirsinler faturaları kağıtla göndermesinler bence daha çok fayda sağlar veya ceplere sms göndersinler

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Herzamanki gibi buda bence telekomu palavralarıdır…. yok 30 mbit falan buda kesin yalandır …

" Türk Telekom’dan Doğaya Saygı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’dan Doğaya Saygı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’dan Doğaya Saygı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "