Okunma

Türk Telekom Eğitimin Merkezi Oldu


10 Temmuz 2011 Pazar 08:53
Türk Telekom Eğitimin Merkezi Oldu

Türk Telekom Akademi, Birleşmiş Milletler kuruluşu olan, 191 üye ülkede 700’ü aşkın sektörel üyesi ile tüm dünyada yaygın bir ağa sahip Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU- International Telecommunication Union) ile iş birliği çerçevesinde eğitimlere devam ediyor.

Türk Telekom Grubu’nun eğitim ve gelişim merkezi Türk Telekom Akademi, ITU Mükemmellik Merkezi Eğitimleri kapsamında, ilki 21-23 Ekim 2010 tarihlerinde “Next Generation Networks (NGN)” konusunda 12 ülkeden 24 telekom profesyonelinin katılımıyla yapılan seminerlerin ikincisini, 6-7 Temmuz 2011 tarihlerinde “Teknik Profesyoneller için Müzakere Becerileri (Negotiation Skills for Technical Professionals)” başlığıyla İstanbul’da gerçekleştirdi.

Teknik Profesyoneller için Müzakere Becerileri (Negotiation Skills for Technical Professionals) başlığı ile düzenlenen ikinci eğitim seminerine Amerika, Çin, İngiltere, Almanya, Fransa, Arnavutluk ve Türkiye‘den 18 telekom profesyoneli katıldı.

Ne Dediler?


Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt ve
ITU Telekomünikasyon Geliştirme Büro Direktörü Brahima Sanou

Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, konuyla ilgili yaptığı değirlenmede; “ITU – Mükemmellik Merkezi olarak özel tasarlanmış eğitim ve gelişim uygulamaları ile kıtalararası eğitim hizmeti veriyoruz. Ülkemizi yetişkin eğitiminde uluslararası arenada bilinir bir konuma getirmeye çalışıyoruz. Türk Telekom Akademi, Mükemmellik Merkezi olarak bu bölgesel etkinlik ile gelecek dönemler için daha fazla işbirliğine ve insan kapasitesi gelişimine olanak sağlamaya devam edecek” dedi.

ITU Telekomünikasyon Geliştirme Büro Direktörü Brahima Sanou ise; gerçekleştirilen organizasyonu çok başarılı bulduğunu ve eğitim konusunun titiz bir çalışma ile belirlenmiş olduğunu belirtti. Buna ek olarak; ITU’nun, Avrupa, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ve Arap ülkelerini kapsayan en geniş Bölgesel Mükemmellik Merkezi yetkisini Türk Telekom Akademi’ye verildiğinin altını çizen Sanou; Türk Telekom Akademi’nin özgün çalışmalarından oluşan eğitim içerikleri ile de uluslararası arenada öne çıktığını dile getirdi.

Türk Telekom Akademi, Değer Yaratıyor

2008 yılında, “Önceliğimiz insana yatırım” felsefesi ile kurulan Türk Telekom Akademi, bugüne kadar sadece Türk Telekom Grubu’na değil, ülkemiz telekomünikasyon sektörüne çok sayıda nitelikli çalışan ve başarılı yönetici kazandırdı. Türk Telekom Akademi’de şirket içi ve dışı tüm eğitim faaliyetleri, ilgili bölümlerle iş birliği içinde tek elden yürütülüyor.

Türk Telekom Grubu’nda çalışan yeni mezun mühendis ve teknikerlerin uzmanlıklarını uluslararası standartlarda geliştirebilecekleri bir eğitim ortamı sunuluyor. Türkiye telekomünikasyon sektörü için bir okul özelliği taşıyan Türk Telekom Akademi, sektördeki nitelikli eleman açığının giderilmesi ve istihdamın geliştirilmesi konularında önemli bir rol üstleniyor.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türk Telekom Eğitimin Merkezi Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom Eğitimin Merkezi Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom Eğitimin Merkezi Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "