Türk Telekom, Elazığ depremi için seferber oldu


25 Ocak 2020 Cumartesi 21:48
Türk Telekom, Elazığ depremi için seferber oldu

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında bölgeye mobil baz istasyonlarının sevk edildiğini ve operatörler tarafından konuşma ve internet paketlerinin tanımlandığını sizlere duyurmuştuk.

Mağduriyetleri minimum seviyeye indirmek isteyen Türk Telekom Elazığ Depremi sonrasında sahaya indi. AFAD’ın daveti üzerine deprem bölgesine hareket eden Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi ise arama kurtarma faaliyetlerine etkin bir şekilde destek veriyor.

Türk Telekom Elazığ depremi için tüm imkanları kullanıyor

Kesintisiz iletişim için tüm tedbirleri alan Türk Telekom, acil iletişim ve mobil iletişim araçları ile depremzedelere ücretsiz iletişim hizmeti sunuyor. İlk etapta Elazığ PTT ve Valilik önünde olmak üzere, Elazığ ve Malatya genelindeki 547 ankesörlü telefon, sabit ve mobilde yurt içinde tüm yönlere ücretsiz oldu

Sabit ses ve internet desteği

Yürütülen çalışmalar kapsamında İstanbul’da kuruluma hazırlanan 6 adet şarj ünitesi öncelikli olarak belirlenen 3 toplanma alanında hizmet vermek üzere Elazığ’a gönderildi. Vatandaşların sabit ses ve internet ihtiyaçlarına destek olmak adına her bir lokasyonda 5 sabit ses ve 2’şer sabit internet faaliyete geçirildi. Bu noktalarda bölge halkına limitsiz olarak WİFİ internet hizmeti sunulmaya başlandı. Bunun yanı sıra Elazığ ve Malatya’da bulunan Türk Telekom Mağazaları da ücretsiz şarj hizmetini aralıksız sürdürüyor.

Not: WiFi arama özelliği maalesef şu anda Türk Telekom’da çalışmıyor. Turkcell ve Vodafone tarafından sunulan bu özelliği Türk Telekom kullanıcıları uzun süredir bekliyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Türk Telekom, Elazığ depremi için seferber oldu”

 1. Yunus dedi ki:

  Helal tebrik ederim telekomu

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Turk telekom tebrik etmeliyiz sonuçta hangi hat olursa olsun yogunluktan çekmeyecektir tek konuşma yöntemi sabit telefonlar olacaktır

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tebrikler Turk Telekom

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Diğer operatör ler olması gerektiği gibi hizmet vermeye devam ediyorlar. Türk Telekom 20 sene önceki gibi sokağa sabit hat koyup, ankesörlü telefonlar üzerinden hizmet veriyor. Ankesörlü telefon kaldı mı ki artık, haberim bile yok

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türk Telekom un getirdiği ekipman çekiyor mu acaba 🙂

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  He he ondan

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yalan söylemeyim lütfen

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ne yapacak çalışmayan baz istasyonlarına teknik destek mı verecek

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  insanlar öldükten sonra 7 g de gelse ne olur
  siz mercedese binin halk ölür sıkıntı yok size göre şeytanlar

 10. Anonim dedi ki:

  Önce Turkcell gibi deprem sonrasında hizmet verebilsin o yeter

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türk Telekom pişmanlıktır çöp

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Dün gördük nasıl kullandığını Elazığ Malatyada çekmediği yetmedi tüm ülkede çöktü.

" Türk Telekom, Elazığ depremi için seferber oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom, Elazığ depremi için seferber oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom, Elazığ depremi için seferber oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "