Okunma

Türk Telekom Geleceğin Doktorlarını Yetiştiriyor


05 Eylül 2011 Pazartesi 13:16
Türk Telekom Geleceğin Doktorlarını Yetiştiriyor

Türk Telekom, müşterilerine katma değerli ürün ve hizmetleri sunmanın yanı sıra “Türkiye’ye Değer” çatı markası altında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de Türkiye için değer yaratmayı hedefliyor. Bu kapsamda hayata geçen Türk Telekom Okulları Projesi, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor.

Türk Telekom Okulları Projesi kapsamında kapılarını açan Siirt Türk Telekom Fen Lisesi, bu yıl önemli bir başarıya imza attı. Siirt Türk Telekom Fen Lisesi’nden mezun olan 49 öğrencinin 29’u üniversite sınavlarında ipi göğüsledi. Bu öğrencilerin 17’si ise farklı üniversitelerin tıp fakültelerine girmeye hak kazandı.

Siirt Türk Telekom Fen Lisesi Öğrencileri tıp fakültesi dışında, eczacılık, fizik tedavi ve rehabilitasyon, otomotiv mühendisliği, moleküler biyoloji ve genetik, inşaat mühendisliği, İngilizce işletme, anestezi ve hemşirelik bölümlerine girdiler.

Türk Telekom’un, geleceğe yatırım anlayışı ile hayata geçirdiği Türk Telekom Okulları projesiyle Türkiye’nin dört bir yanında eğitim tesisleri inşa edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı ile hayata geçirilen proje toplam 76 adet eğitim binasını kapsıyor. Türkiye’de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları projesi, 30 bini aşkın öğrenciyi modern eğitim ortamına kavuşturdu.

 
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türk Telekom Geleceğin Doktorlarını Yetiştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom Geleceğin Doktorlarını Yetiştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom Geleceğin Doktorlarını Yetiştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "