Okunma

Türk Telekom Genç Yetenekleri Seçti


17 Temmuz 2013 Çarşamba 06:51
Türk Telekom Genç Yetenekleri Seçti

Türk Telekom’un yetenekli gençleri henüz üniversite öğrencisi ya da yeni mezuniyet aşamalarında keşfetmek ve geleceğin iş dünyasının liderlerini seçmek amacıyla düzenlediği WanTTed Kariyer Programı tamamlandı. Mart ayından itibaren devam eden WanTTed 2013 Kariyer Programı’nın son aşaması olan WanTTed Camp 2013, 18-19-20 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul’da, Polonezköy Saklıköy Otel’de gerçekleştirildi.

WanTTed Camp 2013’e katılmaya hak kazanan adaylar bir yandan proje ve sunumlarını hazırlarken bir yandan da eğlenceli yarışmalar ve aktivitelerle kampın tadını çıkardılar. Adaylar kampın son günü Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve köşe yazarı Ali Atıf Bir’i de dinleme fırsatı da buldular.

WanTTed Kariyer Programı için 2013’ün Mart – Nisan aylarında birçok üniversitede tanıtım aktiviteleri gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gören bu aktiviteler sonrasında yaklaşık 11 bin 500 öğrenci programa başvurdu. Eğitim programının sonraki aşamalarını da başarıyla tamamlayan 32 kişi WanTTed Camp 2013 etkinliğine katılmaya hak kazandı.

WanTTed Camp kapsamında 32 kişilik bu öğrenci grubu toplam on takıma ayrılarak kendilerine verilen konu ve hedefler çerçevesinde projeler hazırladı. Türk Telekom yöneticilerinin koçluk desteği verdiği bu takımlar, projelerini Türk Telekom’un üst düzey yöneticilerinden oluşan WanTTed 2013 Seçici Kurulu karşısında sundu.

Bu sunumların ardından Seçici Kurul’un değerlendirmesi sonucunda en yüksek başarıyı elde eden üç öğrenci Türk Telekom tarafından Harvard Üniversitesi’ndeki eğitim programına gönderilmeye hak kazandı. Başarılı öğrenciler, kariyerlerine Türk Telekom Grubu şirketlerinde başlama şansına da sahip olacak.

Harvard’da eğitim almaya hak kazanan öğrenciler

WanTTed Kariyer Programı’nın final aşaması olan WanTTed Camp sonunda İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Anıl Birkan, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Gizem Özkaya ve Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden Zeynep İpek Yavuz, Türk Telekom tarafından Harvard Üniversitesi’nde özel eğitim programına gönderilecekler.

:: WanTTed Kariyer Programına katıldınız mı?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Türk Telekom Genç Yetenekleri Seçti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Kendisi geri genç beyinleri seçse nolcak!!!

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Wantted kariyer konusu nedir başvuru tarihleri daha detaylı bilgi verseydiniz

" Türk Telekom Genç Yetenekleri Seçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom Genç Yetenekleri Seçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom Genç Yetenekleri Seçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "