Okunma

Türk Telekom Grubu Dev Yatırımlara Devam Ediyor


19 Ekim 2011 Çarşamba 07:00
Türk Telekom Grubu Dev Yatırımlara Devam Ediyor

Türk Telekom Grubu’nun altyapıya ve teknolojiye yatırımları hız kesmeden devam etti. 2011 yılının ilk 9 ayında konsolide yatırım miktarı yüzde 80 artarak 1,5 milyar TL‘ye ulaştı.

Yapılan yatırımlar ile birlikte Türk Telekom Grubu çalışan sayısı 9 ayda yaklaşık 1500 kişilik artışla 35 bin 614 oldu.

Başarılı operasyonel ve finansal faaliyetler sonucunda 9 aylık konsolide cirosu yüzde 12 artarak 8,9 milyar TL olarak gerçekleşti.

Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani Türk Telekom’un 2011 üçüncü çeyrek sonuçlarına dair şu değerlendirmelerde bulundu:

Hem sabit hem de mobil faaliyetlerimiz, ilk dokuz ayda umut verici kârlılık seviyeleri ile birlikte, yıldan yıla iki haneli ciro büyümesi ile de ortaya koyduğumuz bu başarıya katkıda bulundu.

Mobil iştirakimiz Avea kayda değer operasyonel performans gösterdi ve güçlü rekabete rağmen üçüncü çeyrekte 816 milyon TL gelir ile kendi çeyrek geliri rekorunu kırdı.

Çoğu faturalı olmak üzere yaklaşık 300 bin net müşteri kazanılırken, 3. Çeyrek itibariyle müşteri sayısı 12,5 milyona yükseldi.

Perakende Internet Servis Sağlayıcımız TTNET sabit internet, mobil 3G internet, TV ve ücretsiz Wi-Fi erişimini içeren yeni bir dörtlü teklif (quad play) paketini milyonlarca müşterisine sundu.

Bu çeyrekte Türk Telekom, İstanbul Teknik Üniversitesi ile işbirliği yaparak Teknoloji Üssü‘nün açılışını da gerçekleştirdi.

Türk Telekom Grubu Ar-Ge Merkezi, Grubumuzun teknoloji şirketlerine, ileri seviye teknoloji araştırmaları yapmalarına imkân verecek tasarım ve test laboratuarları sağlayacaktır. Merkez ayrıca, üniversite öğrencilerine yarı zamanlı iş olanakları sağlamaktadır.

Buna ek olarak, bu çeyrekte, beş girişimci şirketle beraber Avea Ar-Ge Kuluçka Merkezi‘ni de devreye aldık. Türk Telekom Grubu’nun teknoloji ve insan sermayesine yatırımının, teknoloji geliştiren ve ihraç eden bir Türkiye’ye katkıda bulunacağına inanıyoruz.
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Türk Telekom Grubu Dev Yatırımlara Devam Ediyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    1 aydır bekliyorum internet paketimi bile değiştiremediler daha. Bıktım bu tekelden

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yatırım fln yaptiklari yok hepsi şişirme , halen bakır kablolarla en pahali interneti vermeye dvm ediyorlar resmen ve ellerinden de şu tekel durumlarini hiç bırakmiyorlar!!! rekabet vs yok ztn varsa yoksa türktelekom….

" Türk Telekom Grubu Dev Yatırımlara Devam Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom Grubu Dev Yatırımlara Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom Grubu Dev Yatırımlara Devam Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "