Okunma

Türk Telekom, Hakkını Arıyor


15 Mayıs 2007 Pazar 13:00
Türk Telekom, Hakkını Arıyor

Türk Telekom Kurumsal İlişkiler Başkanı Ahter Kutadgu; bir takım
çevreler tarafından kamuoyunu yanıltmaya yönelik, hukuka aykırı bir
biçimde yapılan tanıtım ve haberlere karşı kurumun hakkını koruyacağını
belirtti ve konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Yasal sınırlar içinde
yapılan, özellikle medyadan gelen eleştiri ve yorumlara saygı
duyuyoruz. Ancak Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından biri olan Türk
Telekom’a karşı yürütülen kötü niyetli, hukuk dışı, müşterilerimiz
üstünde yanıltıcı etkisi olan ve Türk Telekom’un kurumsal itibarına
saldırı niteliği taşıyan reklam ve açıklamalara kayıtsız kalmamız
mümkün değildir. İlgili kişi ve kuruluşlar hakkında gerekli yasal
yollara başvuruyoruz.
"

Türk Telekom’u mağdur olarak görmek de varmış
İnternet tarifelerinde yaptığı değişikliklerden sonra mağdur olduğunu belirten binlerce okurumuzun mesajlarını burada bulabilirsiniz. Üzerinden çok fazla geçmeden mağdurun Türk Telekom olduğunu görmek, biraz şaşırtıcı.

Bilgi için: Türk Telekom

SDN
htp://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

84 yorum - “Türk Telekom, Hakkını Arıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  1024 internetle 28 kps i geçmeyen bir hızda bir şirket download yaptırıyorsa. Ne Ölçüde Haklıdır Bilinmez. Önce Alt Yapısını Düzeltsin Sonra Millet Konusursa Maduruz Desinler !

 2. SDN Okuru dedi ki:

  kapatın kurtulun ben öle yaptım sıra sizde degilmi biz söz cok güzel hizmet te aksama var ama fatura yollamada yok

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bu habermi yoksa mizah yazısımı be adam sormazlarmı sana rekabet olmayan yerde milletin parasını alt yapıya v.s neden harcamıyorsunda cem yılmaza aktarıyorsun diye dava açacakmış ehue

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Site yönetimine sesleniyorum bu haber ana sayfada kalsın herkez görsün tt nin neler çevirdiğini

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Satarsan elaleme daha ne beklersin ki ?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hukuk dışıyımış kendi tarife ve hizmetleri gayet normal bunun itirazı ve hak araması hukuk dışı OGER TELEKOM!

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar bu konu hakkında bizimle aynı fikirde olanları görebileceğimiz (bence gayet kalabalık olduğumuzu gösterebileceğimiz) gerçek mağdurların biz olduğumuzu kanıtlayabileceğimiz ses getirebilecek bir internet sitesi var mıdır?
  Yoksa niye kimse böyle bir girişimde bulunmuyor?
  Ya da bulunuyor da türktelekom siteyimi yasaklıyor?

  Burda ya da forumlarda açıkçası kendi kendimize konuşup evet biz haklıyız diyoruz ama hakkımızı aramıyoruz. Kesinlikle ses getirecek birşeyler yapmak gerekiyor.

  Türkiye’nin birçok yerinde daha adsl yok deniyor, boşuna itiraz etmeyelim hızı ucuzluğu geçelim şimdilik ilerde belki deniyor… Eğer verdiğimiz paralarla oralara internet götürülmeye çalışılıyorsa geliştirme güçlendirme çabası varsa (ki zannetmiyorum) anlatsınlar bize bunu, paramın nereye gittiğini ben bilmek istiyorum.

  Sadece internet konusunda da değil türktelekomun şehirler arasını ucuzlatma olarak gösterdikleri ama esas olarak şehiriçi tarifesine zam yaptıklarını, insanların farketmesi ve ne oluyor, bu ne, demesi gerekiyor. Yaptıkları televizyon reklamları gazete ilanlarıyla türktelekom yaptığı işi meşrulaştırmaya çalışıyor ve biz de bunu yiyiyoruz.

  Site yönetiminden bu haberin hep ana sayfada kalması gerekliliğini göz önünde bulundurmalarını talep ediyorum.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Arayınca meşgul çıkmasında 😛

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Kardeşim, indirimli faturayı aldık. Ne indirim ne indirim. Ne zamandan beri bindirimler indirim olmuş anlamadım

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Yağız hırsız ev sahibini bastırırmış. Görende dünyada en iyi ve ucuz hizmeti telekom veriyor zannedecek. Adamlar müşterileri daha çok nasıl yolarız diye düşünüyorlar.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bence telekom kesinlikle mağdur, onca para verdikten sonra bu yağlı kazı gönlünce yolmasına engel olmak bizlerin ne haddine!
  özelleştikten sonra telekom hantal yapısından kurtulur, bizlere dünya standartlarında hizmet sunar diyen safdillere – en başta kendim – gülüyorum şimdi.
  müdürünüze benden selam söyleyin!!!

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Aşağıdaki linkte bulunan habere bir gözatın arkadaşlar. Telekomun bu yaptığına atalar ne der? “Yavuz hırsız ev sahibini suçlu çıkarırmış” der. Adamlar hem milleti soyup soğana çevirsin hem de gidip mahkemeye versin. Bu atasözünü bu kadar güzel anlatacak bir olay daha olamazdı.

  *****

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Benim bu ki aylık dönemdeki indirimden sonra adsl ve sabit telefon faturam ortalama 40-45 YTL’den önce 65 arkasından 85 YTL’ye çıktı bu nasıl indirim işin içinden çıkamadım ama ay sonunda ikisi ni de komple iptal ettirerek meseleden kurtulmuş olacağım. ben zaten ayda 1,5 gb tı zor kullanıyorum bana hakkımı 4 gb a yükselterek indirim yapmışlar güya. ayrıca avea hattımı akşama kadar emzik gibi elimden düşürmediğim halde 22 YTL ‘lik fatura gelirken sadece günde birkaç kez bazen hiç şehiriçi bile aramadığım sabit telefona 45 ytl lik fatura geldi. Böyle tepkisiz mi kalacağız niçin telefonları iptal ettirerek bir kampanya başlatmıyoruz. saf gibi sömürülmeye devam mı edeceğiz

 14. SDN Okuru dedi ki:

  arslan turk
  türk telekomun insanları hesaplı hattan zorlayarak standart hatlara geçmesini vede ayda 10 yt ödeyen olaral birden bire %200 fazla ödememizi sağlayan telekomdan allah razı olsun bu vicdana sığarmı neden hala türk milletini sağılacak koyun gibi görüyorlar anlamıyorum. şahsıma türktelekomu bu tuzak içinde tuzak kurmasından dolayı kınıyorum. Vede sabit ücreti haraç niyetine alanlarıda kınıyorum.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  sadece TT’u değil onu satanları da konuşmak lazım. ayrıca bu başlık bana bayat bir duvar yazısı hatırlattı:
  ” ‘Hakkı’mızı istiyoruz.
  Not: ‘Hakkı’nın karısı.” :p

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Ey mazlumun sigindigi rab ne zaman tas olupta telekomun basina yagacaksin merak ediyoruz biz kotazede, adslzede, deniz_alti_fiberoptik_kablozede kullarin…
  de yeter artik gayri diyoruz….

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Buradan şu sonuç çıkıyor.

  Bu ülkede mahkemeye vermekle uğraşabilinecek kadar az sayıda Tekele Karşıtlık var!

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Telekom laf yapıyor kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyorlar olan yine bizlere oluyor bulara rekebetçi kurumlar çıksa cep telefonlarında olduğu o zaman müşteri kapmak için birbirleriyle yarışırlar telekom biraz insafa geliniz lütfen!!!!!

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Ya kardeşim zaten belki torunlar görür mükkemmel hız ve ucuzluğu.. biz boşuna itiraz etmeyelim.. türk telekom hiçbirşey yapamaz.. zaten ucuzluğu hızı geç daha ülkemizin bir çok yerinde adsl yok

 20. SDN Okuru dedi ki:

  ttnet te indirim olmayacak sitesinde yazmıyor diyen arkadaşlar bakın sitesinde indirim olacağını yazmış 3 gbnin 4 olduğunu nisandan itibaren geçerli olacağını yazmı:

  *****

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Shiftdelete sansürüne hayııır.
  Bizim yorumlarımızı da yayınlayın yahu yoksa telekom size dava açar diye mi korkuyorsunuz?

  Dünyanın hangi liberal ekonomisinde bir tekel blok halinde tek sahipli bir firmaya satılmış dedik, bize bu kadar zamlı tarifeyi dayayan telekom gücünü nereden alıyor dedik, HÃœKÃœMETdesteklemese bunlar bu kadar fütursuz zam yapıp karlarına kar katabilirler mi diye sorduk yayınlamadınız.

  Tarafsız site istiyoruz, yönetiiim 🙂

 22. SDN Okuru dedi ki:

  İcımden cok kotu sozler gecıyo ama burda yazamam

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye’de kesinlikle hukuka güvenmiyorum. Başıma gelen bazı olaylardan. Sonraki bunlarda bir kazanırsa olmayan güvenimle Türkiye’de adalet hiç mi hiç yok derim bağıra bağıra. Utanmalarıda yok bunların valla.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Ne hakkı arıyor aklı sıra
  hem bizi soyuyorlar hemnde haktan hukuktan bahsediyorlar
  yatırım yok yenilikyok aldılar telekomu ye Allahım yee

 25. SDN Okuru dedi ki:

  EY Türk telekom sen bizi sağmal inek HOLSTAİN mi zannettin

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Ne Türk telekomu.. Türklüğü mü kaldı.. arap inşaat ve telekom bunlar yüzsüzlük abideleri.. Milletin sırtına kene gibi yapış ses çıkarınca mahkeme orda.. Sizin dubai de durum böyle mi işliyor kene telekominikasyon a.ş

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Onların rahatsızlığı bizim eleştirilerimiz değil göklere çıkan feryatlarımızdır. Sesinizi çıkaracaksanız bizim telefonları kullanarak çıkarın değilse susun demektedirler. Onlara bu cesareti veren ise ne yazık ki bizim hükümetimizdir.

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Ben de mecburen katılıyorum. ya ben şu anda kontöre takmış durumdayım. 60 saniye de bir kontör 61 saniyede 2 kontör.
  Bir de adsl meselesi çok pahalı ve çok yavaş. hızlı olanın parası da hızlı.

 29. SDN Okuru dedi ki:

  hahaha mahkemeye vercekmiss versinn neyi göstererk mahkemeye vercekk kendi bindirmelerinimi yoksa bizim eleştirilerimi gördük sbit hatlarda indirim yapti önceden 100 köntör verioduu onuda elinden aldi neymiş efem gece 10 dan sonra aracakmişinn yaww akilvar mantik varr gece 10dan sonr nereyi aracamm benn kesinn 0900 lü hatlari ariyolar da bizede böle bir olanak verdiler arkadaşş arayin zevkinizi çijkarin diye

  dış devlette 2-4mbtlik internet 30-40 euro olurken ve tlf konuşmasi bedavaiken örneğin almanyada bizde 256lik hiz 49ytl arti zorunşlu olarak sabit tlf parasi şimdi bunlar indirmemi hak aramami kazık atmami yoksa hakkını aramakmi??anlamiş değilimm
  gerçi telekomun bir suçuda yok başta telrkomıuu yabancilara özelleştiren zihniyetin suçuvarradamlrr yabancilarr seni türk milletini düşüncekk değilllerya nekadar sırtımızdan geçinebişlirlerse ggeçinecekler iştee
  Atatürk ne demişti manda ve himaye kabul edilmezz fakar şimdiki başbakanlarimiz ne dioo manda vee himaye bizim anamizdirrr

  en önemliside telekom gibi savasta haberkleşmeded kullanilacak bir şirketyinn zaten yABANncilara satişida ayri mesele …

  ee bunlara bakcak olursak ozaman hakkveririmm ddava acmaya nede olsa düşmandir ne yapsa yeridir

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Sanki telekoma küfredenler bunu “keyiflerinden” mi yapıyor?? Yoksa “rakip firmanın adamları” filan mı?!… Telekom iyi hizmet sunamıyor, insanları kazıklıyor, bu yüzden de insanlar isyan ediyor! Bu isyan bazı kişileri düşündürmesi gerekirken, şimdi de isyanı hukuk gücüyle tepeden bastırmaya çalışıyorlar. Bu tam bir rezalet!! Sansürcü ve baskıcı telekom ayağını denk alsın, tepemizin tasını attırmasın. Bu kadar para bayılarak çok daha fazlasını hakediyoruz. Ellerini türkiyenin geleceğinden çeksinler artık!

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Kısaca adı telekazık olan tarfedir…

  (Uluslar arası ucuzladı ama şehirler arası pahalandı ancak benim işime uluslar arası ne işime yarar angelina’yı yoksa Bush’u mu arıyacam… köydekiahmet amcayı, bakkal mehmet abiyi arıcayam)

  ~KAPTANIDERYA~

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Hem haksız hem güçlüü

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Ahter kutadgu bilig 😀

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Söz konusu TürkTelekom olunca ne de güzel atasözleri çıkmış.

  Yok yok herşey düzelecek, Türk Telekom özelleşti sonuçta (!)

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Bu tarifelerle ve kotali internetle ne kadar kendilerini savunsalar kar etmez.

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Kardeşim hizmet alamıyoruz! eskidenmiş o milleti kuzu kuzu uyutmak! bak sayın telekom yöneticileri bak komşuna başkalarına aynı hizmeti ver al paranı helal edeceğim! ama hizmet etmeden fahiş fiyat yaparsan bu ansanlar hakkını helal edermi sanıyorsun! lütfen lütfen lütfen ne kadar hizmet o kadar köfte al bari. hem en pahalı ücret hem en düşük kalite. yok bunu görecek gözler versin de yaradanım. belki insafa gelirde öyle düzenleme yaparlar. kardeşim milli bir kuruluşssa milleti ağlatarak olmaz bu işler! lütfen lütfen lütfen!

 37. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar bunlar hangi kurumsal itibardan bahsediyor ya . bizim bunları mahkemeye varmemiz lazım topluca .Özelleşmiş kişi malı olmuş bir şirkette ad olarak hala nasıl TÃœRK kelimesini kullanma hakkını kendilerinde ***** onlara bu hakkı kim vermiş.Bide çıkmış kurumumuza saldırı var diyolar
  ne kurumu ???? baca KURUMU mu?

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Yazılanlardan sonra geriye sadece lanet olsun demekten başka birşey kalmıyorum. haksız yere aldıkları bu paralar haram zıkkım olsun onlara. öteki tarafta verecekler bunun hesabını. [BAN]

 39. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kırpıtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi varıdır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopayla ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

  Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyet polisi değildir” diye düşünecek, ama hiçbir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünüde düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek”

  Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim gö*****

  İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

  Mustafa Kemal ATATÃœRK
  Bursa, 5 Şubat 1933

 40. SDN Okuru dedi ki:

  Yüzsüzlük te bu kadar olur, hem suçlu, hem güçlü dedikleri bu olsa gerek…

 41. SDN Okuru dedi ki:

  Demek fazla bulmuş.. hmmm.

  o zaman şöyle söyleyeyim..

  Telekom Allah seni bildiği gibi yapsın..

 42. SDN Okuru dedi ki:

  Yükselen sesleri durdurmanın en iyi yolunu biliyorlar. erkeksen eleştir diyorlar ama hemen mahkeme seni bekliyo bunu göz önüne al diyerek insanları bastırıyorlar.

 43. SDN Okuru dedi ki:

  Yükselen sesleri durdurmanın en iyi yolunu biliyorlar. erkeksen eleştir diyorlar ama hemen mahkeme seni bekliyo bunu göz önüne al diyerek insanları bastırıyorlar.

 44. SDN Okuru dedi ki:

  Ya biraksin bende dava actim turktelekoma hic nete girmeden 3gb gecti diye bir fatura geldi bir aylik hemde 2 hafta neti baglayamadilar.

 45. SDN Okuru dedi ki:

  Ben bir çalışan olarak türk teklekom u haklı buluyorum
  neden ???
  bilirmisiniz yapaılan yatırmları ben bilirim

 46. SDN Okuru dedi ki:

  Hata bizde arkadaşlar lütfen yapmayın böyle şeyler bakın kurt telekom mağdur oluyomuş. Yazıkk… Yerim ben senin mağdurluğunu.
  Bide kurumsal itibarımıza saldırılıyo demiş heralde milleti soyup soğana çevirmek sadece bu ülkede kurumsal itibar diye adlandırılıyo. İtibara bak.
  Ne iş yapıyosun?
  Valla çok güzel bi işe girdim
  neymiş o?
  Milleti soyup soğana çevirmek
  Ooo itibarın artmıştır o zaman?
  Artar tabi burası türkiye
  Cem Yılmazla anlaşmışsınız
  Evet anlaştık baktık millet uyanmaya başladı onları biraz daha uyutalım, iyice soyup soğana çevirelimde ondan sonra ver elini avrupa
  Cemin parasını ödeceyekmisin peki?
  Evet bari ona kazık atmayalım
  Ama o çok para istemiştir şimdi?
  İstedi amaaan noolcak cebimden ödemiyorumya halkı soyuyorum
  2-3 adsl kullanıcısının 2 aylık adsl fatura ücreti yetiyo zaten ceme
  Yapmaya yoksa dedikleri kadar adsl fiyatları fahişmi yoksa
  E heralde biz boşunamı kaçıyoruz avrupaya
  Eee kendi internetinimi kullanıyosun bilgisayarında
  Hayır hiç kullanırmyım o nene hızındaki bağlantıyı ben napıyım o amele bağlantısı kendim japonyadan kablo çektim onu kullanıyorum hız 100mbit bizimkinin yarı fiyatına hemde sınırsız olum

  der ve paraları alıp avrupaya kaçar geri dönmemek üzere…
  ————————
  gökhan
  *****

 47. SDN Okuru dedi ki:

  Valla onu bunu bilmem ama onlar söylemesede biz kazıklandığımız çok iyi biliyoruz aklı sıra şehir içiyle şehirlerarasını aynı fiyat yapıyo yukardan alıp aşağıya koymakla ne gibi bi fark olabilirki insanları kandırıyorlar insanların gözünü açanlarıda mahkemeye veriyolar valla helal olsun ne diyim

 48. SDN Okuru dedi ki:

  Vah yazık gerçekten magdur olmuş. peki sabit ücret karşılıgı bize verdigi 160 kontunturun 22 -07 arasında geçerli olması dolayısıyla hiç birini dahi kullanamadığımı veya bir gecede yaptıgı sabit hatları ucuzlatma numarısı ile her ay 10 -12 ytl daha fazla odedigimi nasıl açıklayacak şimdi bunun bindirim degilde indirim oldguna benim gibi on binlerce kişi nasıl inanacak

 49. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlara laf söylemeyede gelmiyor alınganlar mahkemeye vermeye kalkarlar vallaha.. ben telekom yetkililerinin indirimden sonraki mali durumlarını gösteren raporları kamuoyuna açıklayacaklarına inanıyorum böylece kimse onları eleştiremez. tabi indirim dedikleri bindirimle kamuoyunda dendiği gibi milyar dolarlık kar elde edeceklerse açıklamaları kötü olabilir..

  Son olarak; kendilerini Allah’a havale ediyorum

 50. SDN Okuru dedi ki:

  Gerçekler acıdır ve telekom bunu kabul etmezz..

 51. SDN Okuru dedi ki:

  Rekabet olan alanlarda ındırım yapan , tekel oldugu alanda fıyatı artıtran teekommu soyluyor bunu. en pahalı ınternetı kullandıgımız teleommu soyluyor bunu. ındırım yaptık dıyıp sadece sırketlere yonelık ayarlama yapıp her ay 20 ytl gelen faturanın yaklasık konusmaya ragemn 45-50 lere cıkmsasını saglayan telekommu soyluyor. telekomu cok zeytınyagı gordum

 52. SDN Okuru dedi ki:

  Çok Ayıp ettik telekoma harbiden, içim acıdı şimdi belirledikleri fiyat tarifeside az geldi gözüme bir iki ay 146 dan bağlanayım bari internete zaten 256 ADSL ile 56K modem arasında bir fark yok (aman üzerine alınma telekom, yani verdiğin 56K analog hizmetide maşallah süper demek istiyorum)

 53. SDN Okuru dedi ki:

  Komedi. Tamamen komedi. Hadi oradan TT. Yıllardır kazık atıyorsun bize. Gözünü toprak doyursun. Çağ dışı kalmış, adına hizmet bile denilmeyen fasa fisolarla ortada dolaşıp bir ton reklam yapıyorsun. Sınırsız 1Mbps interneti 19YTL yapman gerekirken h

 54. SDN Okuru dedi ki:

  Kuzu postuna bürünmüş kurt ttnet seni şımartanlar olmasa senin kim yüzüne bakar

 55. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaslar ben su iki ay bedava olan 4 gb sınırlı internet kullanıyorum . bu iki ay içine kota asımıda dahil mi yoksa eger kotayı astı isek onu ödeyecekmiyiz. kota baya bi asılmış durumda da bilgi almak istedim.

 56. SDN Okuru dedi ki:

  Yavuz hırsız, ev sahibi bastırır’ atasözünü hatırladım bir anda. hala utanmadan sıkılmadan bu türden açıklama yapıyorlarya daha çok sinirleniyorum. önce şikayet sitelerini bir inceleyin kaç şikayeti çözebilmişler. şikayetleri dikkate bile almıyorlar. ben artık onların global dolandırıcı olduklarını düşünüyorum. daha ötesi yok…

 57. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Telekom un açıklamasına, sadece pes diyorum. Bu kadarı da olmaz. Yaptığı zam sadece %25 değil, ayrıca 100 kontörü gece 22.00 a kaydırması da ayrıca bir kazıktır.
  Saygılar
  Hamza

 58. SDN Okuru dedi ki:

  Yazıkk

 59. SDN Okuru dedi ki:

  o zaman biz de hakkımızı arayalım 3 milyon aboneye 1 şirket karşı koyamayacağına göre hodri meydan diyelim…

 60. SDN Okuru dedi ki:

  Ben şahsen hizmetlerinden memnunum .Fakat halkla ilişkisi çoook kötü .Suratsız derler ya aynen öle ilgi sıfır bilgi sıfır …Hizmeti bana göre iyi ama personellerini gözden geçirmesi lazım!

 61. SDN Okuru dedi ki:

  bakınız: TDK web sitesi

  yüzsüzlük; Türk Telekom

 62. SDN Okuru dedi ki:

  Duygu sömürüsü başka bişey değil… Bide çıkmış kendi hakkımızı koruyacağız diyor…
  arkadaşım önce müşteri önce vatandaşın hakkını verin…
  hemn bize dünyanın en pahalı internetini kullandırın sonrada eleştireler sessiz kalamayız diyin… hey allahım kafamı bozdular…

 63. SDN Okuru dedi ki:

  Türk telekomumun Genel Müdürü olarak konuşan bir Yabancıdan ne bekleyebiliriz ki zaten. Satanlardan hesap sormak lazım bu lafebesinden değil.

 64. SDN Okuru dedi ki:

  Sözde indirim olmadan ki fatura ile indirimden sonra ki faturaları karşılaştırsınılar. Sonra indirim değilde zam yaptık tamam desinler…

 65. SDN Okuru dedi ki:

  Hem dünyadaki en yavaş ve en pahalı internet hizmetini sun, hemde şikayetçi ol, YOK ARTIK LEBRON JAMES ama ya (hatta ali sami)-anladın onu sen

 66. SDN Okuru dedi ki:

  Hem suçlu hem güçlü; zeytinyağı gibi üste çıkmak vb.. güzide atasözlerimizi Türk Telekoma armağan ediyorum…

 67. SDN Okuru dedi ki:

  Sadece internet erişiminden mi mağdurlar var, internet alabilmek için sabit telefon hattı gerekli ve bu hat içinde konuş konuşma yaklaşık 9,00ytl. sabit ücret ödemek zorundayız yani 29,00ytl+9,00***** ytl en ucuz adsl erişim ücreti ödemek zorundayız.. ayrıca sabit hatlardan alınan sabit ücrette karşığıksız olarak hiç bir hizmet vermeden alınıyor eskiden karşılığında 100 kontör veriliyordu şimdide veriyorlar ama nasıl veriyorlar gece kullanılmak şartı ile veriliyor gece kiminle görüşeceğiz bu kontörlerle bunun hesabınıda bir versinler bakalım

 68. SDN Okuru dedi ki:

  Bırakın Avrupa’yı veya G8 ülkelerini, G.Kore’de 10mbit internet 16 USD iken halen utanmadan 256kb bağlantı opsiyonu sunan zihniyetin utancından yerin dibine girmesi gerekir

 69. SDN Okuru dedi ki:

  Al işte böylelerine hem tekel hem de SUÇLU denir. Telekom iyice şımardı bence ya zaten hakkımız olanı istiyoruz verdiğimiz paranın karşılığını istiyoruz nedir bu ya. Paramızla rezil oluyoruz. Mahkemeymiş pehh..
  Ayrıca bana göre telekomun yurt dışı çıkışlarında buyuk sorunlar var neredeyse bir kusur haftadır sunucusu yurt dışında olan siteler çok zor açılıyor. Fakat bu konuyla ilgili hiç bir yerde haber yok, ilginçtir. Telekom hakkını arayanlara dava açacağına ülkesine yatırım yapsın yatırım. Gerçi yabacılarda artık ne kadar telekom bizim ülkeye ait o da tartışılır.
  Kısaca telekomun neresine el atsak …… çıkıyor..

 70. SDN Okuru dedi ki:

  Vah vah çok üzüldük

 71. SDN Okuru dedi ki:

  Açıkcası yeni kampanyalarda hep bize bindiriyor faturaları ayrıca bu son yaptığı kampanyada şehir içi ve şehir dışı konuşmalar aynı ücrete getrirlmiş. Ama şehir içi konuşmlarda %25 zam yaptılar açıkcası telekom indirmedi bindirdi.

 72. SDN Okuru dedi ki:

  Çok kötü birşey bu. Hem tekel olacaksın, hem de seni eleştirenleri dava edeceksin! İyice TT’nin kölesi durumuna düşüyoruz… REKABET olmalıdır.

 73. SDN Okuru dedi ki:

  Siz 4-5 katı fiyatla bize internet sunarsanız bizde sizin hakkınızda kötü yorum yaparız.

  Ne demişler kendi eden kendi bulur…

 74. SDN Okuru dedi ki:

  Acaba yapılan eleştrilerin yanlış olduğunu nasıl ispatlayacaklar. Söylenen ve yazılanlar neden yanlış olsun ‘son sürat internet’ başlığı altında promosyon yapın bu dozu kaçmamış bir reklam olsun, sonra gidin eleştrilerin dozu kaçtı deyin ne menem çelişkidir anlamadım…

 75. SDN Okuru dedi ki:

  Nereye basvurursa basvursun
  türktelekomun bize sundugu hizmet ve imkanlar diger ülkeler ile kıyaslanamayacak kadar güçsüz.

 76. SDN Okuru dedi ki:

  “Türk Telekom’a karşı yürütülen kötü niyetli, hukuk dışı, müşterilerimiz üstünde yanıltıcı etkisi olan ve Türk Telekom’un kurumsal itibarına saldırı niteliği taşıyan reklam ve açıklamalara kayıtsız kalmamız mümkün değ*****
  Demişler peki bunu aşağıdaki tarifelere bakmadan önce mi sonra mı söylediler acaba?
  kimin neye kayıtsız kaldığı aşağıda yazıyor.

  Amerika Birleşik Devletleri:

  i. 1.5Mbit, Aylık ücret: 13$, Tür: sınırsız, Sağlayıcı: RADSL (1,5 kat daha hızlı)

  ii. 1Mbit, Aylık ücret: 65$ (94YTL), Tür: sınırsız, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

  NOT: Türkiye’de 1.5Mbit internet hızı bulunmamaktadır. Buna en yakın internet hızları 1Mbit veya 2Mbit referans alınmıştır.

  NOT 2: Türkiye’de şu an sunulan en düşük ADSL internet hızı 256 kbps, Amerika’da “Dial-up Replacement” adı verilen ve Türkiye’de 1999 yıllarında yaygın olan Dial-Up (56 Kbps) bağlantı yerine genellikle abone olan kullanıcılara hediye olarak verilmektedir.

  b. Kanada:

  i. 10 Mbit, Aylık Ãœcret: 55.95$, Tür: sınırsız, Sağlayıcı: Eastlink (5 kat daha hızlı)

  ii. 2Mbit, Aylık Ãœcret: 88$ (128YTL), Tür:sınırsız, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

  NOT: Türkiye’de sunulan en yüksek hız 2Mbit olduğu için bu derece hızdaki internetle karşılaştırmak için bu referans seçilmiştir.

  NOT 2: Türkiye’de ADSL başvurularında ayrıca ilaveten alınan 29YTL’lik kurulum ücreti ilgili ülkede yoktur. Sadece bahsi geçen aylık ücret ödenmektedir.

  c. İngiltere:

  i. 512 Kbps, Aylık Ãœcret: 19$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: UK Online (Eş Değer)

  ii. 512 Kpbs, Aylık Ãœcret: 53$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

  d. Almanya:

  i. 2Mbit, Aylık Ãœcret: 26$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: Deutsche Telekom (Eş Değer)

  ii. 2Mbit, Aylık Ãœcret: 89$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

  e. İsviçre

  i. 100Mbit, Aylık Ãœcret: 40$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: TeliaSonera AB (100 kat daha hızlı)

  ii. 2Mbit, Aylık Ãœcret: 88$ (128YTL), Tür:sınırsız, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

  NOT: Türkiye’de sunulan en yüksek hız 2Mbit olduğu için bu derece hızdaki internetle karşılaştırmak için bu referans seçilmiştir.

  f. Hırvatistan

  i. 5 Mbit, Aylık Ãœcret: 36$, Tür:kotalı, Sağlayıcı: TriplePlay (Eş Değer)

  1. 2 Telefon Hattı

  2. Aylık 120 dakika ücretsiz telefon konuşması

  3. 5 Mbit İnternet (5GB Kotalı)

  4. Bilgisayarda izlemek için 20 ücretsiz dijital TV kanalı

  5. 5 adet e-mail adresi

  6. 100MB mail alanı

  7. Ãœcretsiz Dial-up servisi

  8. Antivirus&Spam Koruması

  ii. 1 Mbit, Aylık Ãœcret: 35$, Tür: kotalı, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

  1. Ekstra Telefon Hattı

  2. Ekstra Telefon Ãœcretlendirmesi

  3. 1 Mbit İnternet (9GB Kotalı)

  4. 1 adet e-mail adres

  5. 50 MB Alan

  6. Ekstra dial-up ücreti

  g. Bulgaristan

  i. 2 Mbit, Aylık Ãœcret: 32$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: Bulgarian Telecommunications (Eş Değer)

  ii. 2Mbit, Aylık Ãœcret: 88$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: TTNet A.Ş

 77. SDN Okuru dedi ki:

  İnsanların internet özgürlüğünü 3-6-9 gb olarak sınırlamak hukuka aykırı değil mi sayın yetkili buna cevap versin önce
  Avrupadan 2.el bozuk nec santralleri heryere çakıp insanların hiçbiyere bağlanmamasını sağlayıp bir taraftan da aylıkdüzenli fatura gönderme de hukuka aykırı değil mi
  aman para gitmesin diye telekom’un yurtdışı çıkışlarının kapasitelerini arttırmaması insanların kağnı gibi internete bağlanmalarına göz yummak ta usülsüz ve kanun dışı değil midir??

 78. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle katılıyorum bu görüşünüze asıl mağdur bizleri, onlarki altın yumurtlayan tavuk görüyorlar bizi. Biz bunun öyle olmadığını bildirmeliyiz buna. Mesela ben türk telekom adsl sini bugünlerde hemen iptal etmekle başlıyacam. adsl de şu sabit telefon işi bitsin biz görürüz o zaman onların keyfini. ilk fırsatta telefonu iptal edecem zaten sadece adsl için kullanıyorum bunu başka bir amacım yok. cep telefonu gerekli ihtiyacımı görüyor. burada bir çok kişi benim gibi düşünüyordur. varsın türk telekom yasal işlem başlatsın, biz ona altın yumurta yumurtlamayacağız bundan sonra yeter buraya kadar türk telekom. türk telekom adını ojer telekom olarak değiştirmeli derim bizi temsil etmiyor çünkü

 79. SDN Okuru dedi ki:

  Hem dünyadaki en pahalı internet hizmetlerinden birini ver ondan sonrada mağdur olduğunu söyle buna timsahın gözyaşları derler kalem oyunuyla yılda 700 milyon dolar kazanan ben değilim olsam mağurum diye ağlamam heralde, düzgün çalışmayan adsl için açtıkları 444 0 375 hattından yıllık ne kadar gelir elde ediyorlar bi onu açıklasın sayın arkadaş hem düzgün veremedikleri hizmet için insanlar saatlerce telefonda beklesin hemde telekom para kazansın sonra da ağlasın… söyleyecek başka birşey yok maalesef

 80. SDN Okuru dedi ki:

  Haklı adamlar çok büyük indirim yaptılar ya kimse eleştirmiycekti

 81. SDN Okuru dedi ki:

  Yakında kadın programınada çıkar bunlar Olmaz demeyin! Mağdurluğu kendine yakıştıranlardan herşey beklenir…

 82. SDN Okuru dedi ki:

  Abi bi şey yazardım bu konuda ama beni de mahkemeye vermesinler şimdi?

 83. SDN Okuru dedi ki:

  Türk telekom ne yapacağını şaşırdı su yüzene çıkmak istiyo siz bunu yapıyosanız vay halimize

 84. SDN Okuru dedi ki:

  Milletimin hukuka olan inancını kökünden etkileyecek bir hak arama mucadelesi olabilir umarım sdn bu hak arama mucadelesini yakından takip edip şeker haber niyetine değilde köklü habercilik örneği sergileyerek bizlere duyurur.

Geri bildirim