Okunma

Artık kota bittiğinde internet kesilecek! (Güncellendi)


15 Şubat 2019 Cuma 11:17
Artık kota bittiğinde internet kesilecek! (Güncellendi)

Türk Telekom‘un BTKnın onayına göndermiş olduğu tarife ile beraber, adil kullanım kotalı internet kullanan kullanıcıları için yeni bir düzenlemeye gitmeye hazırlanıyor. Yeni düzenleme ile Türk Telekom, kotasını aşan kullanıcılara internet kesintisi uygulayacak. İşte detaylar!

Önemli Güncelleme: Bu haberin yayılmasının ardından Türk Telekom yaptığı resmi açıklama ile bu uygulamanın gerçek dışı olduğunu ifade etti. 

“1 Nisan’a kadar limitsiz internet alacak. Ancak o tarihten sonra paketi ‘kotasında duran’a dönüşecek” ifadesi tamamıyla gerçek dışıdır, 1 Nisan’dan sonra da taahhütlü ya da taahütsüz bir şekilde Türk Telekom internet ailesine katılmış mevcut müşterilerimiz limitsiz bir şekilde internetin keyfini sürdürmeye devam edeceklerdir.”

Açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom kotalı internet paketi ile gündemde!

Bildiğinin üzere, 1 Ocak 2019‘dan itibaren Türk Telekom dahil olmak üzere birçok internet sağlayıcısı AKN sistemine veda etmişti. Yeni düzenleme ile beraber, kotasız internet dönemine geçiş yapan Türk Telekom kotalı internet tarifesi ile gündemde.

BTK’ya gönderilen yeni tarife göre, adil kullanım kotalı internet kullanıcılarının 1 Nisan’a kadar limitsiz internet hizmeti alacağı belirtiliyor.

Ancak, belirlenen tarihten sonra kullanıcıların paketi Kotasında Duran’a dönüşeceği de özellikle vurgulanıyor. Paylaşılan bilgiler doğrultusunda, belirlenen kotayı aşan kullanıcılara internet kesintisi uygulanacak.

Türk Telekom kotalı internet paketi / internet kesintisi

Türk Telekom tarafından internet servis sağlayıcı şirketlerine ”Al-Sat Paket/Tarife Revizyonu” başlığı adı altında bir fiyat listesi gönderdiği ortaya çıktı.

Şimdilik BTK‘nın onayına sunulan toptan fiyat listesi eğer onaylanırsa, internet servis sağlayıcıları Türk Telekom‘un toptan fiyatlarının üzerine yüzde 5 ÖTV ve yüzde 18 KDV  koyarak, kotalı internet paketini tüketicilerine sunabilecek. Söz konusu bu fiyatları ise hemen aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Onaya sunulan Türk Telekom kotalı internet fiyatları!

– 8 Mpbs internet – 51. 61 TL

– 16 Mpbs – 59.52 TL

– 24 Mpbs – 73 TL

– 35 Mpbs – 99.60 TL

– 50 Mpbs 109.63 TL

– 100 Mpbs 146.30 TL

Yeni uygulama sayesinde, satışı durdurulan AKN‘li paketi olan kullanıcılar haberin başında da belirtiğimiz gibi, 1 Nisan’a kadar mevcut hızlarında limitsiz internet hizmeti almaya devam edecek.

Ancak, Nisan ayından itibaren söz konusu kullanıcıların paketleri Kotasında Duran‘a dönüştürülecek. Buradan da anlayacağınız üzere, eski sistemde uygulanan hız düşürme olayı yeni düzenleme ile beraber uygulanmayacak. Yani, kotası dolan kullanıcıların interneti kesilecek.

Peki, siz bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

104 yorum - “Artık kota bittiğinde internet kesilecek! (Güncellendi)”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  20/05/2019 günü 24 mgbt hız 200 gb adil kota internetini yasalarla iptal edildiği ve una yeni kendi dayattıkları 30 tl zamlı farkla önerdikleri tarifeye geçmez isem akk bittiğinde internetini kesileceğini ve bir sonraki hakedişe kadar aktif olmayacağını söylediler 2020 ye kadar olan taahhütümü yeni yapmışlardı. Şimdi bu değişimden kaynaklı cezasız iptal hakkı doğarmı bilgisi olan varmı konu hakkında bilgi rica ederim

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Su an oyun oynayamiyom. Icine ettiniz

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Her şeyi çok berbat ettiniz tiksinti verici bütün yapılanlar olay milleti soymaktır.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ey güzel kardeşim hedef 2023 ü yavaştan görebilmek için daha ne yapmaları ***** nisan halkın iradesinin sona ereceği gündür.Ondan sonra birileri yap diyecek sen de yapacaksın.Bir de şunu da söylemeden edemeyeceğim benim işim var benim tuzum kuru deme çok tuzu kuru olanların tuzundan eser kalmadı.Hangi görüşten olursak olalım bir savaş çıktığında vatan müdafaasında ailene veya aileme ulaştırılmak üzere mektubumuzu birbirimize vereceğiz unutma.

 5. nevrotikstar dedi ki:

  TT kullanmak hatadır…

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Seçimden sonra daha neler olacak neler durun bekleyin

 7. Anonim dedi ki:

  Katarlı işadamına kaptırdıkları paraları Türk Vatandaşından çıkarmanın derdindeler galiba.

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu haberi türktelekom yalanlamasın boşuna ben daha bugün aradım tahütüm bitiyor yeniletmek icin aynen dogru kotan bitince internetin kesilecek kendileri söylediler neyini yalanlıyorlar anlayamıyorum

 9. Anonim dedi ki:

  utanmazlar!

 10. Anonim dedi ki:

  Kuzu kuzu ödendiği için interneti de keser hızını da düşürür herşeyi yapar.

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Elon Muski bekleyecez napalim uyduları atsın o zaman ucuza kullaniriz

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Devlet askere almak vergi almak dışında ne iş yapar ? Şirketler halkı yolmak için elinden geleni yapıyo , arkadaşlar avrupa da ki interneti araştırın resmen kekleniyoz.

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Devletin bir el atması Lazım toplumu internet Hastası yaptılar bu sefer tarife haksızlığı yapıyorlar Cumhur BAŞKANI bir el atsın bu haksızlık son bulsun yazık bu milete

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  inkara gerek yok gercek bir örnek vereyim ben 35mb hizinda 200 gb kotali kota aşılınca internet tamamen kesiliyor

 15. Jimalpha dedi ki:

  Merhalar ben bi turk telekom çalışanı olarak maalesef bu kota olayı inanmayanlar icin gerçektir maalesef bu bizler çalışan olarak kamp. Saçma

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Böyle bir saçmalıkmı olur sözleşmeyi hangi hakla çiğneyebiliyorlar

 17. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Neden kessin ki. Kota bitince kazık fiyata ek paket geçirmek varken

 18. Anonim dedi ki:

  Bu saçmalık yahu.

 19. Mustafa dedi ki:

  İnternet konusunda yapılacak her türlü olumsuz çalışma vatandaştan geri dönecektir Türk Telekom bunu iyi bil çünkü internet hayatta en önemli unsurlardan birisi..

 20. cemal34 dedi ki:

  2 yıllık sözleşmem var kafalarına göre hakkımı elimden alamazlar yoksa çarşı pazar karışır.

 21. Anonim dedi ki:

  zenginler daha çok zengin olsun diye çalışıyoruz devletimiz sağolsun

 22. Anonim dedi ki:

  Kalkan şey sadece kotalar değil:)

 23. sabanozeren dedi ki:

  AKN’yi kaldırıp elimize verdiler 2 porsiyon oldu

 24. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türkiye’yi Türklere zindan ettiler.

 25. enders07 dedi ki:

  Böyle bir şey olursa TT artık yok olur.

 26. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Terbiyesizlik başka bişey değil

 27. Teknoloji Dostu dedi ki:

  zaten kotalı paketler satılıyor suan da 200 gb lik paketler var isteyen alabiliyor fakat 1 nisana kadar alınan bu kotalı paketler limitsiz kullanacaklar sonrasında 200 gb de duracak

 28. Anonim dedi ki:

  Bu sadece türk telekom için dimi diğer internet servis sağlayıcılarını(superonline..) etkilemiyor ?

 29. Anonim dedi ki:

  türk telekoma ait hiçbirşeyi evime sokmayacağım artık

 30. Anonim dedi ki:

  akn kaldırılsın diye ağlıyordunuz. Kalktı mı şimdi akn!!!!!!!!

 31. Anonim dedi ki:

  upload hızları ne zaman yükselecek

 32. Anonim dedi ki:

  Ulan eskiden daha iyidi, hız düşüyor ama internet kesilmiyordu, şimdi daha berbat oldu, yaşasın Türknet, YYnet mi, aslaaaaaa…

 33. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Acaba her türk Telekomalı ya mi olcak

 34. Anonim dedi ki:

  telekomu bırakın denılen salaklara sesleniyorum bırakamassınız çunkı altarnatife geçseniz bile onlarda türktelekom kullanıyor türktelekomun bu parakende satış yöntemi bide bunun toptan olanı war metro elternet vs eğer bu uygulanırsa parakende muşterileri için %90 toptan yanı metro elternede zam gelicek herhangibi bir kısıtlama onda olmaz ama zam kesin gelir zam geldiği zamanda mecbur altarnatif operatörlerde zam yapıcak yani azcık aklı olan altarnatif operatörlere geçer sonuçta oda türktelekom ve türktelekomdan daha ucuz kota vs hiçbirşey yok daha ucuz ve kotanın olmamasının sebebide yukarda toptan aldıkları metro hat veya santral kiraladıklari için ama artık o kadar ucuz olucak gibi gözükmüyor burdada turktelekom bankalara devredilişinin 1 sene dolmadan yapılan tarife değişkliliğini görüyorüz ve buda bankaların aç gözlülüğüdür

  1. Anonim dedi ki:

   Sen önce bir Türkçe yazıp çizmesini öğren sonra gel burada yorum yaz ya Seydi! Şuraya bak ne nokta var ne virgül çalakalem yazmışsın be adam! imla hatalarına hiç girmiyorum!

   1. Anonim dedi ki:

    yaşa be abi tam akılmdan geçenleri yazmışsın.. altına imzamı atıyorum..

 35. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yani gariban yine internetsiz kalacak

 36. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türk telekomu artık kullanmayacağım, ne bu böyle

 37. Anonim dedi ki:

  oh be paketim bitti iyi ki vodofona gecmisim miss gibi daha da hayatta kullanmam ttnet Türk Telekom falan

 38. Anonim dedi ki:

  2 senelik taahhüt ne oluyor? abone taahhüt bozunca para alıyorlar fazladan ama şirket bozunca bir şey yok istediği gibi yapar nerde demokrasi?

 39. cemal34 dedi ki:

  Amaç şu insanlar artık onların zorla seyretmeye mahkum ettiği tek tip tv programlarını seyretmediği için yaptırım yapıyorlar akılları sıra.

 40. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu nedir saçmalamaya başladılar

 41. cemal34 dedi ki:

  Telekomu derhal bırakalım bakın başına Türk ifadesini koymadım çünkü Bir Türk Bir Türke bunu asla yapmaz ***** çıkmış bunlar.

 42. Ismail Sarii dedi ki:

  Tamamen saçmalıkk

 43. Ismail Sarii dedi ki:

  Diğer ülke net dağıtımcıları uzaya çıkar bizimkiler yerin dibine inmeye çalışıyor nefret ettiriyorsunuz kendinizden bravo

 44. Tolga dedi ki:

  Aga burası Türkiye. Burda bedava bişe verirlermi hiç lehimize hiçbir olumlu şey olmaz bu güne kadar n3 oldu olumlu bu ülkede. Hırsızlığın yeni adı şirket kurmak. Böyle düzene lanet olsun. Gariban hep gariban kalsın ama zengin dahada zengin olsun buda size haram zehir zıkkım olsun

 45. Anonim dedi ki:

  Türk Telekom Müşteri kaybı yaşar çok ciddi bir düzeyde 😎😎😎

 46. TURGAY dedi ki:

  Valla bunun adına tam bir tüketici soygunluğu denir…bunu yapacaksa direk interneti iptal ettiririm..tahattüt var diye iptal etmezlersede en ucra mahkemeye kadar giderim gerekirse..karşılarında mal yok..bana söz verdikleri tarife dışında bana zorla tarife kullandıramazlar..bu kafayla çooook müşteri kaybedeceksin türk telekom..bulunmaz hint kumaşı değilsin.

 47. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben hemen aboneliğimi sonlandırın olurmu böyle saç malık

 48. Ismail Sarii dedi ki:

  Böyle saçmalık olmaz

 49. Onur dedi ki:

  Ülkede alınan her karar neden bizim sırtımıza yük oluyor anlamıyorum

  1. finetuner dedi ki:

   Birileri lüks uçaklara binip, saraylarda yaşayıp, adını daha önce duymadığımız meyvelerden yesin diye güzel kardeşim. Niye şaşırıyorsun ki ?!.

 50. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hayden türknet’e 😁

  1. Anonim dedi ki:

   Altta tekrarladığım ibare, türknet e yansıttıkları fiyatı değiştireceklerini gösteriyor.
   Yani o da zamlanacak.
   Önemli Not: “teknik bilgisi olmayanlar Evlerinde Türknet kullanmamalıdır”
   İbare;
   Türk Telekom tarafından internet servis sağlayıcı şirketlerine ”Al-Sat Paket/Tarife Revizyonu” başlığı adı altında bir fiyat listesi gönderdiği ortaya çıktı.

" Artık kota bittiğinde internet kesilecek! (Güncellendi) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Artık kota bittiğinde internet kesilecek! (Güncellendi) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Artık kota bittiğinde internet kesilecek! (Güncellendi) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "