Okunma

Türk Telekom, Ordu Gibi!


25 Şubat 2011 Cuma 13:14
Türk Telekom, Ordu Gibi!


Program ile çalışanlar Türk Telekom‘un üst yönetimi ile tanışma, tüm birimleri ve bu birimlerin faaliyetleri, şirket kimliği, değerleri ve organizasyonu hakkında bilgi sahibi olma fırsatı buldular.

Son 4 Yılda 9 Bin Kişiye İş


Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt,
yeni katılanlara konuşma yaptı.

Türkiye’nin 81 ilinde istihdam sağlayan Türk Telekom, 25 bini aşkın çalışanı ile Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan şirketleri arasında yer alıyor. Türk Telekom son dört yıldan yaklaşık 9 bin kişiye iş imkanı sundu.

2010 yılında Türk Telekom’a katılan 3 bini aşkın yeni çalışanın yüzde 58’ini mühendis ve tekniker, yüzde 42’sini de idari bölüm mezunlarından oluşuyor.

Üniversite Mezunu Memleketinde Çalışıyor

Türkiye’nin dört bir yanında istihdam sağladıklarını ve toplantıya katılan Türk Telekom çalışanlarının geldikleri illerin çeşitliliğinin bu durumu ortaya koyduğunu belirten Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülâsyon Başkanı Şükrü Kutlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Tüm Türkiye’de sağladığımız istihdam sayesinde, İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde üniversite eğitimi alan gençlerimiz, mezun olduktan sonra, kendi memleketlerinde işe girme fırsatına Türk Telekom sayesinde kavuşuyor. Biz bunu bir çeşit “tersine beyin göçü” olarak görüyoruz. Memleketinden üniversite eğitimi için İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlere giden ve sözgelimi mühendislik eğitimi alan bir gencimizin, Türk Telekom’da çalışmak üzere memleketi olan Şanlıurfa’ya, Rize’ye veya Erzurum’a dönecek şansı yakalaması, ülkenin geleceği, ekonomisi ve sosyo ekonomik yapısının gelişmesi açısından büyük değer taşıdığına inanıyoruz. Bu yıl memleketlerinden Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde eğitim görmek üzere ayrılan 250 arkadaşımız, 250 parlak beyin Türk Telekom ile memleketine dönüyor.

İstihdamda Öncü

Türk Telekom CEO‘su K. Gökhan Bozkurt iki gün süren tanıtım programının açılış konuşmasında şunları söyledi: “81 binden fazla kişi Türk Telekom’da çalışmak üzere başvuru yaptı. Bu sayı Türk Telekom’un en çok çalışılmak istenen şirketler arasında yer aldığını gösteren somut bir örnek diye düşünüyoruz. Başvuran binlerce kişi arasından 81 ilimizde çalışmak üzere 3 bin 357 arkadaşımız daha Türk Telekom ailesine katıldı. Sayının yüksekliği kadar birkaç ilde toplanmayıp istihdamın Türkiye’nin geneline yayılmış olması da bizim için çok anlamlı. Bölgesel istihdam ve mühendisler, teknikerler başta olmak üzere teknoloji odaklı çalışacak binlerce arkadaşımızın Türkiye’nin her yanında görev alacak olması bizi mutlu ediyor. Son 4 yılda bu şekilde Türk Telekom ailesine katılan arkadaşlarımızın sayısı 9 bini aştı. Bu tablo, her zaman, Türkiye’nin 81 ilinde örgütlenmiş ve bütün ülkeyi kapsayacak şekilde istihdam olanağı sunan çok az sayıdaki şirketten biri olmanın sorumluluğuyla hareket ettiğimizin bir göstergesidir.

Özelleştikten sonra Türk Telekom’un istihdama olan katkısını nasıl buluyorsunuz?

 

 
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türk Telekom, Ordu Gibi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Binlerce iş bilmeyenin aynı ayda aynı salonda olması rekorunu kırmışlar. 🙂 ama guiness temsilcilerini çağırmadıkları için gecersiz. 🙂

" Türk Telekom, Ordu Gibi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom, Ordu Gibi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom, Ordu Gibi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "