Okunma

Türk Telekom, Performansını Açıkladı!


23 Ekim 2013 Çarşamba 16:45
Türk Telekom, Performansını Açıkladı!

Türk Telekom, 2013 yılı üçüncü çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Grubun genişbant, kurumsal veri ve BIT (Bilgi ve İletişim ve Teknolojileri) alanındaki performansı ile sabit hat gelirleri 2012 yılının 3. çeyreğine kıyasla yüzde 5 arttı.

Yıldan yıla gerçekleşen yüzde 8 artış ile genişbant gelirlerinin grubun tüm gelirleri içindeki oranı yüzde 25’e ulaştı. Genişbant müşteri sayısı son 9 çeyrekteki en yüksek rakam olan 71 bin net artışla bugüne kadarki en yüksek rakamına ulaşarak 7,2 milyon olarak gerçekleşti.

Firmanın gelirleri 3,4 milyar TL oldu

Fiberin ateşlediği üst paketlere geçiş trendi bu çeyrekte de devam etti ve fiber müşteri sayısı 446 bine ulaştı. Mobilde bu çeyrekte kazanılan 224 bin net yeni mobil müşteri ile toplam müşteri sayısı ilk defa 14 milyonun üzerine çıktı

Firmanın gelirleri, yıldan yıla yüzde 5 artışla 3,4 milyar TL‘ye ulaşırken FAVÖK 1,3 milyar TL olarak gerçekleşti.

85 bin yeni fiber abonesi

Genişbant gelirleri, ilk defa bu çeyrekte sabit ses gelirlerine neredeyse eşit seviyeye geldi ve gelirler içindeki payı yüzde 25 oldu. Genişbant müşteri sayısı 71 bin net abone artışı ile 7,2 milyona ulaştı. Son 9 çeyrekteki en yüksek net genişbant abone artışını bu çeyrekte elde ettik.

Türk Telekom, bu dönemde 85 bin net yeni fiber müşterisi elde etti.

:: Türk Telekom’un bu performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Türk Telekom, Performansını Açıkladı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  hayır kesinlıkle beğenmiyorun ankarada keçiörende oturumyom 1 senedir eve internet bağlanmasını bekliyom yalandan haber yapmasınlar halka hizmet vermiyorlar param ile hizmet alamıyon telekoma lanet olsun ,onlara kişilere özel hizmet yapıyorlarrr

 2. SDN Okuru dedi ki:

  superonline 75gbdan sonra 3mb hizina dusuyor.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  0.65 kbps upload hızı.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Biz size tek bir rakam vereyim – 50 GB KOTA!!!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Fiyatlar dusmeli!

 6. Dea dedi ki:

  Ne Olucak ki TürkTelekom Şu SüperOnline Fiber İnternet Gelsede Bizim Buraya Kurtulsak

 7. SDN Okuru dedi ki:

  1 mb upload ile skype’de bi görüntülü konferansa davet ediyorum ttli abileri.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  2,5 aydır, sayısız arıza kaydı oluşturup, 25 gün önce randevu için arayıp da randevu tarihi vermeyi unutan Türk Telekom görevlisi (444 0 375) seni ayakta alkışlıyorum…

 9. haydarsahin34 dedi ki:

  Teknik olarak 8 mb/s download hızına 8mb/s upload vermesi gerekirken yazılımsal olarak bunu kısan ttnet yüzünden bugün cloud computing türkiyede gelişmiyor. Hem o adil kullanım kotası ne öyle? Avrupada 200 gb bizde 50 gb ben dünyanın en pahalı internetini kullanıp da bu hizmeti alıyorsam bir sıkıntı var demektir.

 10. superquantum dedi ki:

  Az bile kar etmiş. Dünyanın en pahalı internetini kalitesiz bir şekilde bize satmaya devam ediyor. Türkiye Uyuyor… Telekomdan eziyet çeken herkesi, yani hepinizi sayfamıza bize deteğe davet ediyorum.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  adında türk var amma türke en iyi eziyet eden de bunlar,paraya bak sen milyar dolarlar kazaniyor herifler iptal ettirmemek icin gunde 5 kez ariyorlar sanki bedava 50 tl ye 50gb internet tabi kazanirsiniz tekel sizde nede olsa

 12. engerex dedi ki:

  Millet AKK aşımından sonra hızım 3’e düştü diye yakınır biz tüm ay standart 2Mbit te sürünürüz. Benim için tüm yılın performansı bu.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  alternatif var da biz mi seçmiyoruz :/

 14. H SİZER dedi ki:

  Çorlunun ortasında ki 10 blok luk ve bir yıllık bir siteye alt yapıyı yapamayan ve beni internetimi iptal etmek zorunda bırakan illa da internet istiyorsanız en az 20 abone getirin şartı koşan bir firmayı buyurun siz değerlendirin

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Görev icabı bulunduğum ilçede en yüksek bağlantı 8 Mbps, 16 olanı da var ama ilçenin hiçbir yeri ağı kaldırmıyormuş… Olay böyle olunca da fiber haberlerini okuduğumda ağzım yetmiyor gülmeye….

 16. seckyn dedi ki:

  Az yatırım çok kar Güvenle büyü Türk Telekom

" Türk Telekom, Performansını Açıkladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom, Performansını Açıkladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom, Performansını Açıkladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "